Patiëntenkamer met bedbank voor voor het bezoek en soms een logée Groen licht voor vijf woningen bij bouwput Zeeuwse verenigingen en clubs krijgen 86 mille 4 ZEELAND Burgemeester in de sloopkraan DEN HAAG. Twee buurtbewoners hebben zich bij de Raad van State vergeefs verzet tegen een vergun ning die de gemeente Middelburg heeft verleend voor de bouw van vijf rijtjeswoningen tegenover de bouwput in Middelburg. Vrijdag wees de Raad van State hun verzoek om schorsing af dat ze tegen de omgevingsvergunning hebben ingediend. Daardoor kan projectontwikkelaar Zuiderdiep bv het bouwproject afmaken. De palen voor de vijfhuizen zitten al in de grond. Vijf arbeidershuisjes die aan de Koningstraat stonden zijn gesloopt. De twee omwonenden maken vooral bezwaar tegen het uiterlijk dat de woningen krijgen. Ze vin den het meer een ontwerp voor een vinexwijk dan voor een be schermd stadsgezicht. De twee omwonenden protesteerden bij de Raad van State tegen het posi tieve welstandsadvies. Ook worden de bebouwings- grenzen overschreden met 29,2 centimeter. Dit gaat van de toch al zeer smalle Koningstraat af, zeg gen de twee. De Raad van State vindt de overschrijding van de bouwgren- zen gering. Het rechtscollege wijst er verder op dat de welstandscom missie in meerdere adviezen het ontwerp van de woningen aan vaardbaar heeft geoordeeld. VLISSINGEN. Door flink wat loten te verkopen kunnen 67 Zeeuwse clubs en verenigingen ruim 86.000 euro verdelen. Dat heeft de Vriendenloterij gisteren be kendgemaakt. De Vriendenloterij biedt deel nemers de mogelijkheid om voor een zelfgekozen organisatie mee te spelen. Veel deelnemers kiezen er voor om de eigen club of vereni ging te steunen. De helft van elk verkocht lot gaat dan direct naar de clubkas. In totaal verdeelt de Vrienden loterij ruim 4,4 miljoen euro on der clubs en verenigingen in Ne derland. Dat is ruim een half mil joen euro meer dan vorig jaar. Sportvereniging DFS uit Burgh-Haamstede (onder meer voetbal en badminton) ontvangt het hoogste bedrag en kan 5975 euro aan de clubkas toevoegen. 112-nieuws Vrouw vast voor doorrijden Een 33-jarige vrouw uit Goes is donderdag rond 17.15 uur aangehouden om dat ze de plaats van een on geval had verlaten. Twintig minuten eerder had ze op de Piet Heinstraat in Goes- met haar auto een veertien jarig meisje uit die woon plaats aangereden op het zebrapad. Het meisje raakte daarbij gewond aan haar voet en is per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. De automobiliste mocht na verhoor later op de avond het politiebureau weer verlaten. Politie zoekt getuigen botsing Een automobilist is woens dag aan de Marconistraat in Goes tegen een gepar keerde blauwe Citroen C5 gereden. Dat gebeurde tus sen 17.15 en 17.45 uur. De veroorzaker van het onge val was daarna nergens meer te bekennen. De automobilist reed waar schijnlijk in een grijze Peu geot, zo denken verschillen de ooggetuigen. De politie onderzoekt de zaak en is op zoek naar meer getui gen. Zij kunnen zich mel den via 0900-8844. Twee gewonden bij aanrijding Bij een verkeersongeval in Terneuzen zijn gisteren rond 12.00 uur twee perso nen gewond geraakt. Dat melde HV Zeeland. Het ongeluk gebeurde toen een automobilist op de Churchilllaan wilde af slaan naar de Tooropstraat. Twee andere voertuigen konden niet meer op tijd remmen. Twee personen zijn met nek- en rugklach ten naar het ziekenhuis ge bracht. Vernieuwde site politie online De vernieuwde site 'Vraag het de politie' is donderdag online gegaan. Daar geeft de politie antwoord op vra gen over veiligheid door middel van vlogs (video blogberichten) en chatge- sprekken. Bekende vlog- gers zoals Furtjuh, Labrat ten Bucket Boys hebben meegewerkt aan de nieuwe website. Het platform is vooral bedoeld voor jonge ren tussen de twaalf en achttien jaar oud. Op dinsdag- en donderdag avond staan er tussen 19.00 en 21.00 uur politieagenten klaar om te chatten met jongeren. De politie geeft antwoord op vragen waar een drempel of taboe op rust voor jongeren. Weg met de rekken met Spartaanse op- klapstoeltjes voor het bezoek. Dat kan in de nieuwe patiëntenkamer van het ADRZ in Vlissingen plaatsnemen op een bedbank die in de muur kan worden wegge- klapt. Er kan ook een familielid op blijven slapen, als dat gewenst is. Het kan makkelijk in de nieu we eenpersoons ziekenhuiska mers die er bij de renovatie ge bouwd worden. Die zijn 25 vier kante meter ruim, met elk een gro te doucheruimte met wc achter een schuifdeur. Die ruimte valt op bij de proefopstelling die van de nieuwe patiëntenkamers is ge bouwd in de aula van het Vlissing- se ziekenhuis. Medewerkers en ziekenhuisbezoekers kunnen er komen keuren en commentaar le veren. Er staat ook een opstelling van de spreek- en onderzoekska- mers nieuwe stijl: zo ruim dat bu reau en stoelen en onderzoeksta- fel er een beetje verloren bij staan. „Het is de bedoeling dat de spreek kamers niet vol raken met kasten en ladenblokken", zegt projectma nager van de ziekenhuisrenovatie, Sjaak Lampert. „Er komen wel me dicijnkasten, maar we willen zo veel mogelijk elektro nisch werken." De medisch specialis ten moeten de fa miliefoto's en kindertekeningen voortaan ook opslaan in hun iPad in plaats van in lijstjes en aan de muur. Veel specialisten raken hun 'vaste' spreekkamer kwijt: ze worden naar gelang hun spreekuren in de onderzoekskamers ingeroosterd. De orthopeden, chirurgen en neu rologen bijvoorbeeld. Specialisten die eigen onderzoeksapparatuur nodig hebben, zoals oogartsen, krijgen wel een vaste stek. Vanaf 1 augustus verhuizen de eerste poliklinieken naar het ver nieuwde ziekenhuisdeel. Dan word het een tijdlang opletten bij welke ingang een bezoeker moet zijn; de nieuwe hoofdentree aan de Koudekerkseweg of de tijdelij ke ingang van de Sottegemstraat. In de nieuwe hal moet een patiënt zich voortaan elektronisch mel den met een identiteitsbewijs. Hij krijgt een barcode uitgeprint, waarachter zijn gegevens en het doel van het bezoek schuilgaan. Via elektronische borden wordt hem de weg gewezen naar de poli klinieken op de begane grond. In de wachtkamers verstrekken die borden behalve het weerbericht ook eventuele wachttijden. De patiëntenkamers, twintig eenpersoons en drie vierpersoons op de eerste verdieping, liggen aan een centrale verblijfsruimte onder een glazen dak van zestig vierkante meter groot. Overal komt daglicht binnen, door de vi de achter de glazen voorgevel en de lichtstraten. In de modelka mers zijn niet alle vernieuwingen zicht baar; bijvoorbeeld dat de verdiepingen van het poli- en beddengebouw straks één naadloze gietvloer krijgen: geen stukken linoleum meer. De oude radiatoren van de centrale verwarming komen daarentegen wel terug, met een vers laagje lak. Vloerverwarming was te kostbaar. De modelkamers, de bouwteke ningen en kleurstalen van het nieuwe ADRZ zijn vrij te bezoe ken tijdens de dagopenings uren. VLISSINGEN. Burgemeester Letty Demmers gaat dinsdag met de sloopkraan de oude hoofdingang van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis in Vlissingen te lijf. Ze zet de renovatie van het zieken huis officieel in gang. Het ziekenhuis wordt verkleind van bijna 30.000 vierkante meter tot 11.000 vierkante meter. De op levering van het ADRZ Vlissin gen is voorzien begin 2017 De renovatie kost in totaal 20,6 miljoen euro. Meer dan de helft, 10,6 miljoen euro, is door ZIB Crowdfiinding opgehaald. Ruim 650 particulieren en zakelijke in vesteerders doen mee. Van hen komt 45 procent van Walcheren, 30 procent van de investeerders is van buiten Zeeland. ZIB Crowd- funding is een initiatief van Henk van Koeveringe, directeur van Zorgvastgoed Zeeland. Hij opent dinsdag om 16.00 uur de viering van het begin van de renovatie, waarna Demmers in actie komt. Top 5 meest gesteunde clubs en verenigingen in Zeeland: 1. Sportvereniging DFS (Schou- wen-Duiveland): 5975 euro 2. Europa Kinderhulp (Middelburg): 5935 euro 3. Muziekvereniging Apollo (Wissen- kerke): 4792 euro 4. Nederlands KankerFonds voor Die ren (Ovezande): 4372 euro 5. Zwem- en Poloclub De Schelde (Terneuzen): 3451 euro GOES GOES TERNEUZEN VLISSINGEN door Claudia Sondervan De bedbank kan tegen de muur op geklapt worden, foto ADRZ Medewerkers van Bouwgroep Pe ters en Wisse/Delta buigen zich over de bouwtekening, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36