35% TO©S 'Gedoe over salaris' verlamt Delta niet Waterschap houdt vast aan twee hoofdkantoren Havenbedrijf moet 'niet lullen maar poetsen' Geluid 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS paul kusters Haltetaxi ook op 9292 Woningen verwisseld 'Kaart salaris Lagasse aan' zaterdag Maikel Harte In de auto staat de radio wei eens op Qmusic, vooral in de periodes dat je bij die zender kan raden welk ge luid ze laten horen. Mijn kinderen zijn daar op de achter bank ontzettend braaf mee. Iede re keer dat het geluid niet wordt geraden, wordt het prijzengeld ho ger. De laatste keer ging er ie mand met vijftigduizend euro naar huis. 'Het Geluid' van Qmu sic heeft er nu een geduchte con current bij, want wat is 'Het Ge luid' van Oost-Souburg? Omroep Het klinkt meer als iets voor ghostbusters dan voor een akoestisch adviseur Zeeland en deze krant rukten de ze week uit naar Oost-Souburg omdat buurtbewoners al nachten wakker lagen van onverklaarbare hoge fluittonen. Misschien is het iets voor 'Zegt u het maar' van Omroep Zeeland, net als bij Qmu sic? Niemand weet het nog name lijk. Gisteren stond Stefan Grob in de ze krant, hij is akoestisch advi seur en wilde graag zelf onder zoek doen. Hij kon echter onver richt ter zake weer naar huis. Het geluid was niet meer te horen. Zo mysterieus als het kwam, zo mys terieus is het nu weer verdwe nen. Klinkt meer als iets voor Ghostbusters dan voor een akoes tisch adviseur. Het is wel echt vervelend: wakker liggen van een hoge fluittoon. Vol gens Stefan Grob is het geluid ge maakt. Zou er dan iemand aan het etteren zijn? Dat hoeft niet. Mijn opa is al lang overleden, maar hij zat vroeger in rusthuis De Blide. Op een gegeven mo ment kon hij ook niet maar sla pen, vanwege een hoge fluittoon. CV-ketels werden gecontroleerd, ventilatoren werden gecheckt, ik geloof dat zelfs de PZEM een hele dag in het rusthuis heeft rondgelo pen. Voor de jongere lezers: de PZEM is de rechtsvoorganger van Delta, alleen had die nog een di recteur met een normaal salaris voor het leveren van ons gas, wa ter en licht. Het geluid bleek uiteindelijk het gehoorapparaat van opa's buur man te zijn: dat was gaan piepen. Die buurman zelf sliep als een roosje, die was zo doof als een kwartel. Met de tol van de Westerscheldetunnel wordt veel goeds gedaan. Conducteurs moeten bewapend worden. toosenhenk.nl O FOTOACTIE mSPOORWEL TE6EN TREIN8EWEL& Reisplanner www.9292.nl laat voortaan ook de Zeeuwse haltetaxi in het reisschema zien. De halte taxi rijdt op afroep en biedt taxivervoer van bus halte naar bushalte. Hij rijdt op trajecten of mo menten waar(op) de bus niet meer rijdt en sluit aan op de dienstregeling van de bus. Om de haltetaxi op te kunnen nemen in de reisplanner, heeft 9292 een fictieve dienstregeling op genomen. 9292 waar schuwt bij het reisadvies dat de haltetaxirit vooraf gereserveerd moet worden. In de krant van vrijdag 19 februari is in het katern Binnen Buiten een fout geslopen. Twee woningen in de ru briek Kijk Vergelijk over vrijstaand wonen in Zeeuws-Vlaanderen op pa gina 6/7 van het katern zijn verwisseld. De tekst die bij de woning aan de Graaf]ansdijk B121 in Westdorpe staat, is ver wisseld met de tekst bij het huis aan Wilhelmina- straat 12 in Westdorpe. De partijen ssTerneuzen en SP in Vlissingen willen dat de colleges van B en W in hun gemeenten het salaris van directeur Jan Lagasse van Zeeland Seaports aan de kaak stellen. Het salaris van Lagasse ligt boven de norm. Sjaak Rijkse van de Vlissingse SP heeft een over zicht van salarissen bij in stellingen waar de gemeen te een relatie mee heeft. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Algemeen directeur Arnoud Ka merbeek onderhandelt met de Raad van Commissarissen. Om dat teruggave van zijn vorig jaar toegekende salarisverhoging van 120.000 euro - wat alle partijen in de Staten willen - onwaar schijnlijk is, wordt aangestuurd op zijn vertrek. Een regeling daarover hoeft door de Raad van Commissaris sen niet voorgelegd te worden aan de aandeelhoudersvergade ring, erkende gedeputeerde Car- la Schönknecht vrijdag in de Sta tencommissie bestuur. Wel moet de governancecommissie, een afvaardiging van de aandeel houders, gehoord worden. Voor afgaand aan zo'n rapportage van de Raad van Commissarissen wil zij toch alle aandeelhouders (provincie en gemeenten) bij el kaar roepen. „Om te zien of we allemaal dezelfde lijn volgen." Verschillende partijen gaven aan bezorgd te zijn dat de salaris kwestie het overleg over de toe komst van Delta vertraagt. „La ten we deze discussie snel afron den", zei SGP-fractievoorzitter Goos Roeland. „We moeten gaan werken aan de splitsing." Medio volgend jaar moet Del ta zijn opgesplitst in een ener gie- en een netwerkpoot. Daarbij moet een oplossing worden ge vonden voor de verliesdraaiende kerncentrale in Borssele. 'Laten we deze discussie snel afronden. We moeten gaan werken aan de splitsing' Volgens Schönknecht verlo pen de gesprekken over de toe komst van het bedrijf 'construc tief. Kamerbeek zit daar niet bij. „Er is voldoende urgentiebesef. Delta komt eind maart, begin april met een aantal modellen voor de splitsing." Ze sprak van een 'vreselijk dossier', met 'aan de ene kant de afsplitsing en aan de andere kant het gedoe om het salaris'. Bij de totstandkoming van het waterschap, vijf jaar geleden, is afgesproken twee kantoren aan te houden: in Middelburg en in Terneuzen. Een deel van het alge meen bestuur vraagt zich al lan ger af of het verstandig is daar aan vast te blijven houden. Het dagelijks bestuur beloofde daar om vorig jaar november met eni ge tegenzin de noodzaak van twee kantoren te bezien. Deze week bleek echter dat wordt onderzocht of de gemeen te bij het waterschap in Middel burg in kan trekken. Daar komt ruimte vrij doordat de Belasting dienst, die een deel van het pand huurt, volgend jaar vertrekt. Met name Wilma Brouwer (PvdA) drong er donderdag in de algemene vergadering op aan dat in het onderzoek de ruimtebe hoefte van de hele waterschaps organisatie wordt bekeken, dus inclusief Terneuzen. Dagelijks bestuurder Denis Steijaert zei dat dat niet gebeurt, vooral omdat het pand in Terneu zen - dankzij diverse huurders - 'stamp- en stampvol' zit. „De uit gangssituatie is dat we twee hoofdkantoren hebben en dat we vanuit twee hoofdkantoren blijven werken", aldus Steijaert. Hij zegde wel een overzicht toe van de kosten en opbrengsten van het pand in Terneuzen. of een Jack Russell nodig is, lijkt havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP) meer op een brave labra dor. In de ogen van Jan Henk Ver burg (Christenunie) heeft het Zeeuwse havenschap geen 'win nersmentaliteit'. Dat moet veran deren. „Er zijn bijters nodig." Hij kreeg bijval van Willem Willemse (soPlus): „We moeten een Rotterdamse mentaliteit krij gen. Niet lullen maar poetsen." Aan de orde was het strate gisch masterplan van ZSP. Het havenbedrijf is financieel kwets baar, blijkt daaruit, maar de Sta tenfracties vinden dat niet erg concreet is gemaakt hoe daar iets aan wordt gedaan. Ze hamerden op de noodzaak tot samenwer king en meer daadkracht. Volgens gedeputeerde Carla Schönknecht krijgt het ha venschap er tien procent aan me dewerkers bij. Die moeten zor gen voor 'extra commerciële energie' en gaan 'hunten' op be drijven die een toegevoegde waarde hebben voor de Zeeuwse haven. „Of het allemaal pitbulls zijn, weet ik niet, maar de organi satie wordt versterkt." Ze zei 'er druk op te zetten' dat ZSP nog voor de zomer de ambities con cretiseert in zijn jaarplan. 383 reacties TOT NU TOE l£ HET MEER 'iK SPOOR MIST' HENK... PROBEER AN&ERS EENS TE LACHEN VLISSINGEN WESTDORPE VLISSINGEN MIDDELBURG De Visser vertrekt als directeur waterschap Joan de Visser stopt eind volgende maand als secreta ris-algemeen directeur van waterschap Scheldestro- men. De Visser, die de pen sioengerechtigde leeftijd al had bereikt maar langer was aangebleven, leidde van af 1996 de organisatie van waterschap Zeeuwse Eilan den. Na de fusie met Zeeuws-Vlaanderen (2011) vervulde hij dezelfde func tie bij Scheldestromen. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. De salarisperikelen bij Delta veroorzaken geen vertra ging op de plannen voor splitsing van het energiebedrijf en de ge sprekken over de toekomst van de kerncentrale. Goos Roeland, Statenlid SGP door Rolf Bosboom MIDDELBURG. Waterschap Schel destromen blijft werken vanuit twee hoofdkantoren. In het onder zoek naar gezamenlijke huisves ting met de gemeente Middel burg wordt de locatie Terneuzen 'buiten beschouwing' gelaten. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Terwijl een pitbull

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2