Auteur Harper Lee (89) overleden Christiaan kapt vooral grote sterren corendon CULTUUR SHOW 29 ohrid - Excursiereis Macedonië Op slechts 2,5 uur vliegen, de meest voordelige bestemming in Europa Harper Lee (1926-2016) verkeer de al sinds 2007 in een slechte gezondheid nadat ze was getrof fen door een hartaanval. Ze werd in één klap wereldbe roemd door haar boek To Kill a Mockingbird, dat in i960 werd gepubliceerd. Een jaar later won ze met dat werk de Pulit- zerprijs. In 1962 werd het boek succesvol verfilmd, met onder anderen Gregory Peck en Ro bert Duvall. Dat boek geldt nog altijd als een klassieker en wordt tot op de dag van vandaag bijzonder goed verkocht. In de Nederland se boekhandels ligt het als Spaar de spotvogel. Al in 1957 schreef ze Go Set a Watchman, dat door de uitgever werd ge weigerd. Die wilde eerst een verhaal dat twintig jaar eerder speelde. Dat werd To Kill a Mockingbird. Go Set a Watchman werd uiteindelijk pas in 2015 uitgegeven. Het was vorig jaar overal binnen de kortste keren uitverkocht. een van de meest gevraagde kap pers. Bekendheid verwierf hij met de blockhead van zangeres Grace Jones, die destijds tegenover hem woonde in New York. „Dat haar hoofd iconisch zou worden, kon ik niet voorzien." Debbie Harry, Kate Upton, Brad Pitt, Liza Minnelli, Nancy Kissinger, Iggy Pop, Doutzen Kroes en Gisele Bündchen, alle maal vragen ze specifiek naar hem. „De sterren zijn vaak vaag over hoe ze hun haar precies wil len hebben. Ik moet in tien minu ten bedenken wat ik met het kap sel wil doen. Dat is niet makkelijk, maar de ervaring helpt me. Dat dit soort lui door mij geknipt wil worden, voelt prima. Zij bevelen me aan bij anderen." Niet alle beroemdheden heeft Houtenbos onder handen geno men. The Beatles ('wel de zonen van John Lennon') of David Bo wie ('ik kende hem wel') zijn nooit door hem gekapt. Wel heeft hij verschillende keren Mick Jag- ger geknipt. „Jaggers ex-vrouw Jer ry Hall was een vriendin van me. Het knippen van Jagger was dood normaal: knippen en klaar is Kees. Jagger staat bekend om zijn gierig heid. De champagne die hij liet be zorgen was niet de beste." moest Christiaan (die eigenlijk Peter heet) Houtenbos van jongs af aan bijspringen in de kappers zaak van zijn vader. „Scheren heb ik geleerd op een ballon met scheerzeep erop, die mijn vader aan een kappersstoel had gebon den. Haal de zeep er maar af, zei hij dan. Pas bij de tiende poging knapte de ballon niet", vertelt hij ronduit. In Amerika maakte de hairsty list snel naam. Al veertig jaar is hij Het leven van Christiaan Houtenbos is even bi zar als avontuurlijk. Vo rige week vloog de in New York wonende coiffeur naar Madrid om het model Karlie Kloss te knippen. Vervolgens moest hij naar Londen, waar actri ce Keira Knightley wachtte. In New York nam hij daarna het mo del Andrea onder zijn hoede voor een show van Viktor Rolf. Tot slot reisde Houtenbos naar Zuid-Italië, waar een Belgisch meisje geknipt moest worden. Voor een man die van hot naar her vliegt, oogt Houtenbos vitaal. „Mijn leven klinkt vermoeiend, maar ik vlieg altijd businessclass en wordt opgehaald door de men sen die me nodig hebben. Limo's zitten heel comfortabel", zegt hij nuchter. De in Bovenkarspel gebo ren kapper reist nooit zonder een schaar op zak. In het Centraal Mu seum in Utrecht opende hij giste ren de expositie HAAR!. 'Mick Jagger staat bekend om zijn gierigheid. De champagne die hij liet bezorgen was niet de beste' Door wat hijzelf'bizarre omstan digheden' noemt, is Houtenbos in de wereld van ontwerpers, film en popsterren terechtgekomen. Tijdens zijn militaire dienst werd hij als marinier uitgezonden naar Aruba. Daar knipte hij af en toe een Amerikaanse vrouw. Zij advi seerde hem naar Amerika te gaan omdat hij zo goed met schaar en kam kon omgaan. Ze schreef een brief naar het tijdschrift Glamour, dat dacht te maken te hebben met een bekende actrice met dezelfde naam. Houtenbos werd vervol gens met egards ontvangen en mocht rondkijken in grote kapsalons in New York. Dat hij er goed uitzag als jonge kap per heeft meegehol pen. „I was cute", zegt hij lachend. Als oudste van twaalf kinderen UNIEKE EXCURSIEREIS ÉN NERGENS VOORDELIGER HOTEL 4* €199 19* €249 corendon.nl 023 75106 06 m ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 MONROEVILLE. De Amerikaanse schrijfster Harper Lee is op 89-ja- rige leeftijd in haar woonplaats Monroeville overleden. Dat heeft haar uitgever gisteren be vestigd. De expositie HAAR! is t/m 29/5 te zien in het Centraal Museum, Utrecht. door Peter van de Vusse De Nederlandse topkapper Chris tiaan Houtenbos (70) vliegt de he le wereld over om modellen, film sterren en voetballers te knippen. Lady Gaga, Calvin Klein, Mick Jag ger en de Beckhams heeft hij alle maal onder handen genomen. Hij opende gisteren in Utrecht een ex positie over menselijk haar. Christiaan Houtenbos gaat nooit zonder schaar op pad. foto Angeliek de Jonge Volop cultuur m Macedonië RETOURVLUCHT TRANSFER '.macedonia-timeless.i Ontdek Macedonië! Bent u nieuwsgierig naar deze prachtige, maar onbekende vakantiebestemming? Wij bieden u de gelegenheid om Macedonië te ontdekken in 8 dagen. Bij deze reis hebben wij een zeer afwisselend excursiepakket samengesteld dat u alle facetten laat zien van Macedonië. Wij beloven u dat u net zo enthousiast zult zijn over deze prachtige bestemming als wij dat zijn! U verblijft de hele week in dezelfde 3*, 4* of 5* accommodatie. Van daaruit worden er voor u vier excursies georganiseerd. U bezoekt o.a.: Ohrid, het Jeruzalem van de Balkan Bitola, stad van de consuls De ruïnes van Heraclea Lynctis St. Naum-klooster De hoofdstad Skopje Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. *Exclusief excursiepakket van €99,- (optioneel en te voldoen bij aankomst) Druk- en zet fouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29