Rihanna verzet concert in Arena CULTUUR SHOW 27 Rick Astley te gast bij Toppers Gratis biertje van Baron Cohen Popster Rick Astley (50) is 13,14 en 15 mei te gast bij de concert reeks van De Toppers in Amster dam. Astley verkocht tientallen miljoen platen. Zijn grootste hit was Never Gonna Give You Up in 1987. Mijn doel is om elke week een boek te lezen Sacha Baron Cohen was gisteren in Amsterdam om zijn nieuwe film The Brothers Grimsby te promo ten. Dat bleef niet onopgemerkt. Een half uur lang tapte de acteur uit Borat gratis biertjes in café Heuvel aan de Prinsengracht. Het optreden wordt verplaatst van wege 'onvoorziene veranderingen in het tourschema van Rihanna'. „Meer hebben wij daar ook niet over te horen gekregen", aldus een woordvoerster van Mojo Con certs. Al gekochte kaarten zijn ook op de nieuwe datum geldig. Wie kaar ten had maar op 17 juni is verhin derd, kan zijn geld terugkrijgen, laat Mojo weten. Met het optreden in de Amster dam Arena zou de Amerikaanse zangeres het Europese deel van haar Anti World Tour aftrappen. Die eer gaat nu naar de Britse stad Cardiff, waar Rihanna op 16 juni een concert geeft. Ook de start van de wereldtour nee is verschoven. De reeks zou ei genlijk volgende week vrijdag be ginnen in San Diego in Californië. Volgens Rihanna's website staat het eerste optreden nu gepland voor 1 maart in Phoenix. Maar het Amerikaanse muziekblad Bill board meldt dat het eerste concert pas wordt gehouden op 12 maart in Jacksonville in Florida. De verschuiving zou te maken hebben met ziekte. Rihanna heeft bronchitis. Om die reden annu leerde ze eerder deze week ook een optreden bij de uitreiking van de Grammy Awards. Tijdens de concerten in Noord-Amerika is Travis Scott haar special guest. Big Sean en The Weeknd nemen in Europa die rol op zich. hoop met letterlijk één graspol. Een tentje dat klappert in de wind, het lawaai van een miljoen meeuwen. Er stond een paal met een zender en ontvanger, waar mee hij contact met Hilversum maakte. „Het verhaal wil dat hij daar ziek is geworden; Bomans over leed een paar maanden later. Uit het dagboek dat hij bijhield valt op te maken dat hij wellicht een lichte attaque heeft gehad. Hij at nauwelijks, had aanhoudend dorst, zweette voortdurend." De ouders van Bulder waren grote liefhebbers van Godfried Bomans en, net als miljoenen an dere Nederlanders, verbijsterd door zijn vroege overlijden. „Het was alsof er een oom stierf." Toch wil de voorstelling geen klakkeloze ode aan de schrijver en excellente redenaar brengen. „In de boeken van Gerard Reve zat altijd een rare twist, een scherp randje. Dat miste Bo mans. Bij hem was het steevast ironie, zelden sarcasme. Bomans liet nooit het achterste van zijn tong zien, schreef geen dingen waaraan mensen aanstoot kon den nemen. Hij dreef willoos op zijn humor. Ik vermoed dat hij daarom nooit een groot schrijver is geworden. „Dat stak hem. Nimmer een li teraire prijs, dat was zijn grote frustratie. Wél een onderschei ding van de carnavalsvereniging, want hij koos dikwijls de gemak kelijke weg. Elke uitnodiging om weer een fabriek van Verkade of een nieuwe vestiging van een strokartonbedrijf te openen greep hij aan. Feestrede voor de mijnwerkers hier, praatje voor de plattelandsvrouwen daar. In plaats van: weg met al die onzin, ik ga een meesterwerk schrij ven." In Bomans wordt de hoofdper soon op Rottumerplaat in zijn dromen (en nachtmerries) be zocht door talloze figuren uit zijn verleden: zijn vader, zijn moeder, zijn echtgenote, zijn minnares. „Hij herinnert zich leu ke en minder leuke zaken. Dat zorgt voor vrolijke, maar even- 'Als de naam Bomans valt, beginnen mensen onmiddellijk te lachen' zeer melancholieke scènes. Maar het gaat niet uitsluitend over Bo mans: het toneelstuk vertelt ook het verhaal van een man die zijn leven overdenkt. Dus het gaat ook over jou en mij." Reinier Bulder (hij was in vele tv-series te zien, waaronder De Co-assistent, Vrouwenvleugel en Westenwind) speelde de figuur van Bomans al eens eerder: in 2002. Godfried Bomans, een opge wekt mens heette de productie destijds. Uiterlijk is de gelijkenis tussen Bomans en Bulder frappant. In woord en gebaar is de overeen komst ronduit briljant. „Maar pas op. Ik kan hem, voor zover je dat van jezelf kunt zeggen, spelen. Dat effect is na tien minuten weg. Dan zegt het publiek: 'Pri ma. En nu?' Ik doe hem niet plompweg na, ik wil geen platte imitatie. Dat verdient Godfried Bomans niet." ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 Emma Watson actrice wil een jaar niet acteren AMSTERDAM. Het concert dat de Amerikaanse popster Rihanna op 11 juni zou geven in de Amster dam Arena is verschoven naar 17 juni. Dat heeft Mojo Concerts giste ren laten weten. Amsterdam is daarmee niet langer het startpunt van haar Europese tour. Bomans gaat vanavond in première en toert daarna door het land. Info: www.hummelinckstuurman.nl Reinier Bulder in de gestreepte pyjama: zijn gelijkenis met Godfried Bomans is groot. foto Ben van Duin Rihanna begint later aan haar wereld tournee, foto Getty Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27