Spectaculaire ontvoering met een bizarre afloop '2 Baby met kinderwagen te water NIEUWS 15 knnPIFflFAl Nil AANBIEDINGEN ALLEEN KUUrJbUbAL.IMLJ DIT WEEKEND GELDIG €1399,- 57% 800,- Vanaf slechts 599,- 57°/ 67% 59,95 67% €40,- Nu slechts €19,95 59,- 66% €39,05 Vanaf slechts €19,95 €29,95 83% €25,- Nu slechts €4,95 €49,95 70% €35,- Nu slechts €14,95 74% O O O O O CLC> 0'Ö Vanaf slechts €12,95 Het is 30 april 1997. Ce- leste Nurse is apetrots. Na de keizersnee ligt ze nog in het Groote Schuur-ziekenhuis maar haar dochter Zephany is een wolk. Als ze versuft, door vermoeidheid en pijnstillers, bijna in slaap valt, geeft ze haar baby aan een ver pleegster. „Geef haar maar aan mij, dan kun je een dutje doen", zegt de vrouw. Als ze wakker wordt, is Zephany verdwenen. De wieg is leeg. „Ik raak in pa niek. Strompel door zalen, maar ze is weg. Blijft weg", zegt Nurse. Hoe de nep-verpleegster eruit ziet, weet ze niet. Daarvoor was ze niet helder genoeg. De ontvoering in het 'Groo- ties', de bijnaam van het hospi taal, wordt groot nieuws. De poli tie tuigt een landelijke zoekactie op maar zonder resultaat. Celeste Nurse en haar man Morne zijn in tranen. Hij maakt haar verwijten. 'Waarom heb je niet beter opge let?' Maar het huwelijk houdt stand, zeker als ze vier jaar later een nieuw kind krijgen, dochter Cassidy. „Zij nam alle pijn en frustratie bij me weg." Daarna krijgen ze nog twee kinderen: een jongen, Joshua en een meis je, Micah. Maar Zephany wordt nooit vergeten. Elk jaar, op 28 april, wordt haar verjaardag ge vierd. Met taart, met slingers. Sommige familieleden en buren in Muizenberg, een wijk van Kaapstad met veel criminaliteit, hebben alle hoop verloren. Maar niet moeder Celeste: „Mijn kind leeft! Ik zal haar ooit vinden!" Als Cassidy begin 2015 naar de middelbare school gaat, krijgt het leven van Celeste en Morne Nur se, inmiddels toch gescheiden, een bizarre wending. Cassidy (13) leert er een ouder meisje kennen. Iedereen zegt dat ze als twee druppels op elkaar lij ken. Er is een speciale klik tussen de meiden. Morne gaat op onder zoek uit. „Toen ik haar op het schoolplein zag, wist ik het met een. Dat is mijn dochter, mijn Zephany!" Hij maakt stiekem foto's. Laat die aan zijn vrouw zien. Zij barst in tranen uit. Van geluk. „Het leek alsof ik mijn tweelingzuster zag", aldus de moeder. Morne be zoekt haar Facebook-pagina, maakt foto's van de moeder van het meisje. Hij laat die zien aan een getuige van toen, uit het 'Grooties' van 1997. 'Ja, dat is de vrouw die Zephany in de armen had', luidt de reactie. Tijd voor de vader om naar de politie te stap pen. DNA-testen leveren het be wijs: het meisje is hun oudste dochter. De vrouw wordt gearres teerd. Zephany leefde al die tijd op een steenworp afstand van haar biolo gische ouders. In Lavender Hill, net als Muizenberg een 'slechte' wijk van Kaapstad, met moor den, drugshandel en veel gebro ken gezinnen. De vrouw die haar ontvoerde, haar naam wordt ge heim gehouden, had toen zij de baby ontvoerde net zelf in het zie kenhuis een miskraam gehad. Thuisgekomen, kreeg iedereen, ook haar man, te horen dat het kind dat zij de borst gaf, haar ei gen kind was, ter wereld ge bracht in 'Grooties'. Het echtpaar dat zelf geen kin deren kreeg, voedde behalve Zep hany ook een neefje op. De vrouw die Zephany ruim zeven tien jaar opvoedde, staat maan dag voor de rechter. Zij is aange klaagd voor ontvoering en kan worden veroordeeld tot mini maal vijfjaar gevangenisstraf. Het meisje dat al die tijd haar dochter was en nog steeds wordt afgeschermd, wil niet tegen haar getuigen. Volgens hulpverleners die haar bijstaan, wil zij contact blijven houden met zowel haar biologische ouders als met de man en vrouw van wie zij zo lang dacht dat zij haar ouders wa ren. Haar laatste verjaardag vier de ze met beide moeders. Net als haar dochter heeft Ce- leste Nurse de vrouw die haar ba by roofde, vergeven. „Ze is voor Zephany altijd een goede moeder geweest. Natuurlijk, wat ze heeft gedaan is niet goed te praten maar mijn dochter heeft bij haar een goed leven gehad. Ze is mooi, leergierig, heeft een goed karak ter", aldus Nurse die door de goe de afloop van haar nachtmerrie elke keer van de daken schreeuwt nooit de hoop op te ge ven. Dit advies geeft ze ook aan de ouders van Madeleine Mc- Cann, het Britse meisje dat in 2007 op vakantie in Portugal, werd ontvoerd en ondanks een intensieve speurtocht nooit is te ruggevonden. „Ik heb haar ouders Kate en Gerry in een brief mijn steun aan geboden. Ik heb hen op het hart gedrukt nooit op te geven. Ik heb altijd gedacht dat Zephany nog leeft en bij me terugkomt." AMSTERDAM. Een moeder heeft gistermiddag met hulp van een automobilist haar baby uit het water bij het IJ-veer in Amster dam gered. Ze stond samen met haar kin deren te wachten bij een bushal te aan de Buiksloterweg in Am sterdam-Noord toen de kinder wagen met de ongeveer drie maanden oude baby het water in rolde. De moeder was even met haar andere kind bezig, toen een windvlaag de kinderwagen in zijn greep kreeg, meldt de lokale zender AT5. De geschrokken moe der dook direct achter de baby aan op de voet gevolgd door een automobilist die getuige was van het ongeluk. De baby is even onder water geweest, maar werd meteen door de moeder en de automobilist uit het water gevist. De redders zijn vanwege mogelijke onderkoeling voor de zekerheid naar een zie kenhuis overgebracht. ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 Elektrische Boxspring Promo - Ongekende korting, profiteer! Beschikbaar in de maten: 80,90,140,160 en 180 x 200 cm Inclusief onderbox, beweegbare matras, split topper en hoofdbord. Beschikbaar in antraciet en zwart Adviesprijs Korting U korting korting Stijlvolle Italiaanse Overhemden - 9 kleuren modellen! Gemaakt van 100% hoogwaardig katoen Optimaal draagcomfort en blijven lang mooi Verfijnde afwerking, Italiaans vakmanschap in optima forma Met dubbele kraag en stijlvol motief Adviesprijs Korting U bespaart: Inktpatronen voor HP, Epson, Brother en Canon met FLINKE korting Epson, Brother en Canon: 6-pack (3x zwart 3x kleur) HP: XL-pack (zwart+kleur) Foto's en tekst van laserkwaliteit Adviesprijs Korting U bespaart: korting 1 BINNEN 3 WERKDAGEN GELEVERD korting Inlegzolen Orthopedische Memory Foam inlegzolen 1 paar 1 paar GRATIS t/ Past zich aan de drukverdeling van je lichaam aan Geschikt voor dames en heren Maar ook tegen artritis, jicht, blaren en nog veel meer! Adviesprijs Korting U bespaart: Opvouwbare tafel - Licht, handig en sterk Past in ieder interieur Volledig verstelbaar in 18 posities Handige aanvulling voor ieder huishouden Ook ideaal voor op de camping Adviesprijs Korting U I korting korting 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch 1 bestelling 2 stuks Adviesprijs 49,95 Korting 74% U bespaart: 37,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPberPciy (7fKi NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG! door Hans van Zon KAAPSTAD. Celeste Nurse in Zuid-Afrika bracht in 1997 haar eerste kind ter wereld. Drie dagen later was haar dochter Zephany verdwenen. Ontvoerd. Wonder bo ven wonder werden zij vorig jaar herenigd. De vrouw die het meisje kidnapte en opvoedde, staat maan dag voor de rechter. Celeste Nurse met haar pasgeboren dochtertje Zephany. Niet veel later werd het meisje ontvoerd. 2015 Dochter Cassidy gaat in 2015 naar de middelbare school en leert hier een meisje kennen, ledereen zegt dat ze sprekend op elkaar lijken. Het blijkt haar zus: Zephany. nnn :f De drijfnatte kinderwagen staat weer veilig op het droge, foto AT5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15