OM: Bedrijf dat homo weigerde discrimineert In drie jaar tijd kwamen er 36 vestigingen, elke maand één NIEUWS 7 Fragment uit de afwijzingsmail er bijna 300 budgetclubs met 140 vestigingen in Nederland en vele tientallen in België, Luxemburg, Frankrijk en Spanje. Basic-Fit dankt zijn populari teit aan de lage prijs, nu 17,99 per maand. Anders dan de meeste sportscholen kunnen klanten hun pasje uitlenen aan vrienden of na een maand sporten de brui eraan geven, zonder vast te zitten aan een duur jaarabonnement. Flet succes zit ook in de grote volumes. Een vestiging van Ba- sic-Fit moet minimaal 1.500 vier kante meter groot zijn en gemid deld zo'n 2.500 leden aankunnen. Ofwel: de prijsvechter moet het hebben van volle zalen, anders leidt het verlies. Om de kosten te drukken zijn de fitnesshallen simpel ingericht. Geen zwembaden, sauna's of zon nebanken. Een handdoek moet je zelf maar meenemen. De groeps lessen worden op grote schermen geprojecteerd, zodat er geen dure trainer nodig is. Wil je toch een persoonlijk begeleider, dan betaal je daar extra voor. Voor de luxe moet je bij het andere kindje zijn: HealthCity, de keten waar klanten ook kunnen tennissen, skiën of hun kroost kunnen afgeven in de kinderopvang. Ook pr-technisch pakte het on dernemersduo het slim aan. Ze strikten Tatjana Simic voor talloze tv-spotjes en bedachten een slo gan ('kom op, kom op, kom op nouuuuu') die bijna niet meer uit je hoofd te krijgen is. Basic-Fit is sinds 2013 voor 55 procent in handen van 3i, de Brit se investeringsmaatschappij die ook achter winkelketen Action zit. 3i wil dit jaar met Basic-Fit naar de beurs, meldde financieel pers bureau Bloomberg deze week op basis van ingewijden. De waarde van de fitnessketen zou circa 1 mil jard euro moeten bedragen, inclu sief schuld. Oprichter Dirk Brevé kijkt hier niet van op. „Ik verwacht dat Ba sic-Fit hierna alleen nog maar gro ter zal worden. De gang naar de beurs is altijd het plan geweest, maar ik was zelf niet in staat om het bedrijf zo groot te maken. Ten tijde van de overname was Health City een veel grotere organisatie en kreeg steun van een investeer der. Ik heb alles met eigen centen opgebouwd." Brevé bestiert nog altijd twee andere fitnessketens en drie kin- derspeelparadijzen, ondanks zijn leeftijd van 72 jaar. Hij houdt niet van stilzitten, vertelt hij. Maar toch. Heeft hij dan hele maal geen spijt van de verkoop, nu zijn bedrijf 1 miljard waard is? Hij grinnikt. „Ik ben heel tevre den met de deal die ik destijds ge maakt heb. Geloof me, ik heb echt geen klagen." Na de traumatische afwijzing de den Bas en zijn school aangifte te gen het bedrijf A. Th. De Boer. Het OM concludeert dat de organi satie de student Small Business Retail Management inderdaad heeft gediscrimineerd op basis van zijn geaardheid. Dat mag niet volgens het Wetboek van Straf recht. Daarom krijgt de verdachte binnenkort een dagvaarding voor een zitting bij de kantonrechter. Bas, die al negen jaar uit de kast is en sinds twee jaar een rela tie heeft met Jan Willem (21), was na meerdere 'supergoede' gesprek ken vorig jaar 'zo goed als aange nomen' voor een marketingstage bij het bedrijf. Op het laatste moment wees de organisatie de student alsnog af, nadat de groothandel op Bas' Face- bookpagina had gezien dat hij een vriend heeft. Met die openlijke ui ting van homoseksualiteit kon het streng christelijke bedrijf zich niet 'verenigen'. Daarmee maakte het bedrijf verboden onderscheid op basis van geaardheid, oordeelde het Col lege voor de Rechten van de Mens woensdag al. De geloofsovertuigin gen van het bedrijf vormen geen uitzondering op het wettelijke ver bod op discriminatie. Het college kan geen straffen of boetes opleg gen, maar nu het bedrijf wordt ver volgd kan de rechter dat wel. „Ik ben blij en opgelucht", zei Bas woensdag over het oordeel van het college. „Vooral omdat de Nederlandse wetgeving boven het geloof staat." Eerder noemde mi nister Lodewijk Asscher van Socia le Zaken en Werkgelegenheid af wijzingen als die van Bas nog 'on begrijpelijk'. De minister adviseer de Bas aangifte te doen. Hendrik de Boer, eigenaar van A. Th. De Boer, zei eerder al niet meer te willen reageren. Hij noem de het 'triest' en 'laag' dat de kwes tie in de media kwam. 'Ik ben blij en opgelucht Vooral omdat de wetgeving boven het geloof staat' 'Wij zijn een Christe lijk bedrijf en voor ons is dit een punt waar we ons niet mee verenigen mo gen. Daar God dit uit leven van je seksuele geaardheid nergens in zijn Woord goed keurt, maar wel af keurt, en voor ons zijn Woord als richt snoer geldt, kunnen we je (daar ik Hem meer gehoorzaam wil zijn dan mensen) niet aannemen. We hebben met dit punt een meningsver schil waar jij en wij elkaar niet verenigen kunnen. Het is no dig op dit moment dat wij kleur beken nen en dat is niet iets wat je zo even doet Bas, dat weet jij denk ik goed, beter dan ik in ieder geval. Het is echter wel zo dat wij met dit besluit meer vrede hebben.' VRIJDAG 19 FEBRUARI 2016 Om de kosten te drukken zijn de fitnesshailen simpel in gericht. Geen zwembaden, sau na's of zonnebanken. Een hand doek moet je zelf meenemen, foto Olivier Middendorp/HH door Leon van Wijk DRACHTEN. Het Openbaar Ministe rie vervolgt de 42-jarige bedrijfslei der van een tuingroothandel uit Drachten wegens discriminatie. Hij weigerde Bas van der Meer (25) vo rig jaar november een stage omdat de student een vriend heeft. Bas van der Meer student

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7