Nieuwe gespreksronde over populieren Tholen Geld gaat boven veiligheid fietsers Word bezorger! Aanpak overlast water met riool 6 BEVELANDEN en THOLEN Wilhelminadorp Goes Kamperland Kortgene Taakstraf voor dronken rijden De mooiste voedselpresentaties Werken in de buitenlucht? Dat is de uitkomst van de gistera vond gehouden hoorzitting van de bezwaarschriftencommissie. Zowel de Natuurvereniging Tho len, Erfgoedvereniging Heem schut als Cultuurplein Tholen lichtten daar hun bezwaren te gen het plan toe. Heemschut keerde zich bij monde van woord voerder Willem Heijbroek ook te gen het kappen van acht sierpe- ren in de Eendrachtsweg. Heij broek wil deze gefaseerd rooien, „zodat geen volledige kaalslag ontstaat". Hij gaat hierover ko mende week met B en W in over leg. Helderheid over dat deel van 'De populieren passen in de oude en de nieuwe boomstructuur die de gemeente wenst' het plan is snel nodig omdat de herinrichting van de Eendrachts weg maandag begint. Begin maart volgt overleg tus sen de bezwaar makende par tijen en het college over de vijf populieren die onder het regime van het beschermd stadsgezicht vallen. Pas als dat overleg niets oplevert, komt de bezwarencom- missie met een juridisch advies. Voorzitter Erwin Raas van de na tuurvereniging toonde zich ver heugd met het overleg. „Een van de grootste stekeligheden is dat er door de gemeente niet is over legd met direct omwonenden en belanghebbenden." Hij zei dat de populieren passen in zowel de oude als de nieuwe boomstruc tuur die de gemeente in het ge bied wenst. „Hun natuurwaarde is niet in geld uit te drukken." GOES. De Goese gemeenteraad is voor ondertunneling van de ro tonde Poelplein, maar een motie van Groenlinks om juist dat te bewerkstelligen, kreeg alleen steun van D66. Die opmerkelijke situatie deed zich gisteravond voor tijdens de raadsvergadering. Het Poelplein, ter hoogte van flat De Bongerd, moet worden gereconstrueerd als onderdeel van de aanleg van de nieuwe afslag A58. De raad be sprak een voorstel om in elk ge val een aansluiting op de Van Hertumweg te behouden, ten gunste van de bedrijven. Later wordt over de keuze voor een ge lijkvloerse of ondertunnelde ro tonde gepraat. GroenLinks wilde via een motie bewerkstelligen dat de raad nu al een voorkeur zou uitspreken voor een onder- tunnelde variant. Hoewel de meeste fracties lieten doorsche meren dat ook inderdaad te wil len, steunden zij - op D66 na - de motie niet. Ze willen eerst de aan besteding van de afslag afwach ten om te kijken wat er daarna fi nancieel nog mogelijk is. „Geld gaat voor veiligheid van de fiet sers", constateerde Carel Bruring, die daarop zijn motie introk. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl SINT-ANNALAND. Een nieuw regenwaterriool met een doorsnee van zeshonderd millimeter moet voorkomen dat bewoners van de Suzan- naweg in Sint-Annaland weer natte voeten krijgen. In het verleden ging het bij extreme regenval vaak mis. De straat kwam blank te staan en het water drong de huizen binnen. De bewo ners schreven onlangs een brief naar de gemeente met het dringende verzoek er nu echt iets aan te doen. Dat gebeurt in mei, zo laat het college weten. Dan wordt in een nieuw pad aan de achterzijde van de wonin gen een rioolbuis met een doorsnee van zeshonderd millimeter aangelegd. Daar op kunnen regenpijpen, kolk jes, putjes of zelfs drainage systemen van de woningen worden aangesloten. De ge meente stelt voor dat aanslui ten 260 euro per woning be schikbaar. In een nieuw aan te leg gen voetpad worden boven dien zogeheten roostergoten aangebracht die bij extreme regenval het afstromende wa ter van de nieuwe huizen in de Suzannapolder afvoeren. In de regio Voor een poging van toebren gen van zwaar lichamelijk let sel, dronken achter het stuur zit ten en doorrijden na aanrijding, is gisteren de 36-jarige D. U. uit Poortvliet door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een taakstraf van 200 uur. Ook kreeg hij een voorwaardelijke celstraf van vier weken en een rijontzegging van negen maan den. Daarnaast moet hij con form de eis een schadevergoe ding van 700 euro betalen. Op 15 februari reed U. in zijn woonplaats in een dronken bui twee auto's aan en moesten twee agenten twee keer weg springen om zijn auto te ontwij ken. Uit een ademanalyse bleek dat U. vier keer teveel had ge dronken. Mijn dorp, mijn stad Buurthuis De Pit, Ap pelstraat 2a, 14.00- 16.00 uur - Senioren bingo met vooraf gaand een snertmaal- tijd voor deelnemers aan de bingo; Theater De Mythe, Bleekveld 1,20.00 uur - Cabaretshow Groot niet te vermij den 'Shave, Rattle and Roll'. Heer Hendrikhuis, 09.00-20.00 uur- Boekenruilpunt 'Hendriks boeken kast', mogelijkheid om gratis boeken te ruilen. Gemeentehuis, Kerk plein 1, 09.00-12.00 uur - Expositie kera miste Marian van Garsel. Kerkje van Kattendij- ke, 20.00 uur - Kun stavond met muziek, verhalen, gedichten en ballades door Zeeuwse kunste naars. Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij. Dorpshuis Meer waarde, Maurits- straat 4,14.00-16.00 uur - Maandelijkse Bingo. Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt. door Ben van den Aarssen THOLEN. De kap van vijf beeldbe palende populieren aan de Wal in Tholen gaat mogelijk niet door. De gemeente Tholen gaat met de bezwaarmakers aan tafel om tot een oplossing te komen. door Luc Oggel Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15 jaar. door Rob Paardekam BORSSELE Contact- en locatieverbod voor inwoner Borssele De 39-jarige J. B. uit Borssele is gisteren door de rechtbank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maan den en toezicht door de reclassering. Ook kreeg hij een contact en locatieverbod opge legd. B. verkeerde in een echtscheiding en de verhouding tussen bei de echtelieden was slecht. Volgens B. moest het gras bij hun woning geknipt. Bij de woning trof hij zijn ex- en ex-schoon moeder aan. Die pro beerde de schaar uit POORTVLIET zijn handen te trek ken. Volgens zijn ex-schoonmoeder had hij 'trekkende en stekende bewegingen' met de schaar ge maakt. Daarnaast had hij een magazijn met munitie bij de advo caat van zijn ex afgele verd, die zich daar door ernstig bedreigd voelde. OVEZANDE Helsinki in De Klomp Behalve nieuwe en jon ge Zeeuwse bandjes biedt Spectra in De Klomp in Ovezande ook een podium aan poptalent dat (in ternationaal op door breken staat. In de vierde voorronde van avond komt dus behal ve de jonge Zeeuwen van Dynamic Myth, St Lo en Distinguished ook de nieuwe Bel gische troef Helsinki zich presenteren. Hel sinki was vorig jaar op Vestrock al een verras sende nieuwkomer. In middels hebben in ei gen land de aanspre kende festivals de band ook ontdekt en toont Nederland steeds meer interesse. De band vist in dezelf de vijver als Queens of the Stone Age, The Black Keys en Yeah Yeah Yeahs. Spectra in popzaal De Klomp in Ovezande begint om 20.00 uur. Het optreden van Hel sinki is rond 22.30 uur. Entree is gratis. KRABBENDIJKE. Vijf teams van het Calvijn College in Krabbendijke stre den gisteren om een plek in de regiofinale van de Junior Vakkanjer Wedstrijden. De teams demonstreerden hun Urban Gardens en Urban Transporters: presentatiewagens om eten op aan te bieden. De leerlin gen werkten hier maanden naar toe en staken vele overuren in dit pro ject. Uiteindelijk mochten er twee teams door naar de regiofinale, die in maart wordt gehouden, foto Marcelle Davidse GOES 'S-HEER ARENDSKER- KE KAPELLE KATTENDIJKE NIEUWDORP WAARDE YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78