Axel Bart Deprez gaat naar ASWH, John Karelse tekent een jaar bij Word bezorger! Nieuwe doelman van RKC brak loopbaan af voor exotische fötoshoots 16 ZEELAND Nieuw-Zeelander Tamati Williams hoopt vanavond zijn debuut te maken in het Nederlandse betaalde voetbal. Eerste thuisduel Kwadendamme Cydémotion opent seizoen Ook Van t Hof bij JVOZ-event Werk met voldoende beweging? WAALWIJK. Hij was op dat mo ment al de derde keeper van het Nieuw-Zeelands voetbalelftal. Toch besloot Tamati Williams het op twintigjarige leeftijd over een andere boeg te gooien. Hij koos voor een carrière als fotomodel. Vier jaar zwierf hij de wereld over. De jongeman uit Dunedin, Otago deed castings in New York, Barcelona, Cape Town en Milaan. Als hét boegbeeld van verschillen de parfummerken groeide hij uit tot een sekssymbool. Dat voelde goed, maar de ommekeer kwam bij het bezoek aan een volgende modestad, Parijs. Williams zag de nationale ploeg van Nieuw-Zee- land aan het werk tegen Brazilië en besloot terug te keren en voor zijn kans te gaan. Spijt dat hij vier jaar van zijn voetbalopleiding miste heeft hij nooit gehad. Het avontuur trok hem. Hij verdiende goud geld als model. Williams is bovendien een winnaarstype en kwam als doel man toch weer bovendrijven. In 2014 maakte hij tegen Zuid-Afrika (o-o-gelijkspel) alsnog zijn de buut voor Nieuw-Zeeland. Met Auckland City speelde hij tegen het Argentijnse San Lorenzo een nipt verloren halve finale op het WK voor clubteams. Anders had hij tegenover Real Madrid gestaan. Als vrijgezel koos hij in de zo mer opnieuw voor het avontuur. Stages bij Go Ahead en Volendam leidden niet tot een contract. Dat hij het bij RKC ging proberen, hield hij voor zijn familie verbor gen. Die reageerde verrast toen be kend werd dat hij zich tot het ein de van het seizoen aan de Waal- wijkse club verbond. Potentie „Natuurlijk is het leuk dat ik straks kan zeggen dat ik ook in Eu ropa bij een profclub heb ge speeld", zegt Williams. „Maar daar gaat het mij niet om. Ik heb de ploeg tegen Emmen aan het werk gezien. Nee, daar schrok ik niet van. Het is het niveau zoals ik het had ingeschat. RKC heeft best potentie. Ik heb getekend met het doel zoveel mogelijk wedstrijden te winnen." De doelman is bereid ver te gaan. Als het een garantie zou zijn voor punten, dan moet de Waal- wijkse ploeg voortaan voor een wedstrijd de haka maar dansen. Dat is de traditionele oorlogsdans van de Maori, die vaak voor een wedstrijd van de nationale rugby- ploeg wordt uitgevoerd om de te genstander te imponeren. Maar eerst zal Williams zich zelf moeten bewijzen. De afgelo pen vier maanden heeft hij geen wedstrijd meer gespeeld. „Ik zit nog niet op honderd procent", zegt de doelman, die pas in een laat stadium vriend Ivan Vicelich over de belangstelling van RKC in formeerde. Die maakte als verte genwoordiger van de Nieuw-Zee- landse voetbalbond (NZF) de pa pierwinkel rond, zodat Williams vanavond eventueel tegen Go Ahead kan debuteren. Hij voelt zich er klaar voor. „Ik wil RKC verder helpen. Maar of dat vanavond al gebeurt, is natuurlijk aan de trainer", zegt Williams. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Voetballer Bart Deprez speelt volgend seizoen voor hoofdklasser AS WH. De aanvaller van Goes maakte gisteravond zijn over stap bekend. Daarnaast werd aan gekondigd dat trainer John Karel se zijn dienstverband bij Goes met een jaar verlengt. Bart Deprez volgt het pad van ploeggenoot Jeremy Hubregtse, die twee weken geleden zijn over stap naar ASWH bekendmaakte. Deprez is aan zijn tweede seizoen bij Goes bezig. Vorig seizoen maakte hij indruk in de eerste klasse van het zondagvoetbal met 23 doelpunten. Daarmee wekte hij de interesse van de Rotterdamse profclub Sparta, waar hij een stage afwerk te maar dat leidde niet tot een ver bintenis. Eerder dit seizoen is hij opnieuw op proef geweest in Rot terdam, maar gisteravond maakte hij zijn gang naar ASWH bekend. John Karelse werd in oktober vorig jaar aangesteld als trainer van Goes. De voormalige trainer van NAC Breda was de opvolger van Jan Poortvliet, die kort in het seizoen naar China vertrok om trainers op te leiden. Hugo Ba- rends nam de leiding enkele duels over, voordat Karelse werd ge strikt als eindverantwoordelijke. Voetbalclub Kwadendamme speelt zaterdag voor de eerste keer dit sei zoen een thuiswedstrijd. Tot dit moment speelde de zaterdag-vier deklasser zijn thuiswedstrijden op het veld van buurman Hoedekens- kerke. Het veld in Kwadendamme werd gerenoveerd en is morgen weer speelklaar. Kwadendamme ontvangt op eigen veld Wolfaartsdijk. Het is een strijd tussen de twee laagst ge plaatste teams in deze vierde klas se. Kwadendamme heeft uit de voorgaande vijftien duels nul pun ten gepakt. Wolfaartsdijk heeft er negen verzameld. De Stichting Cydémotion ver zorgt ook dit jaar weer de opening van het Zeeuwse wielerseizoen. Zondag 6 maart is de Stenge in Heinkenszand de locatie van waar uit toerfietsers en mountainbikers de eerste officiële kilometers van het wielerseizoen 2016 kunnen af leggen. Na het succes van vorig jaar is er in het programma op nieuw een plaats ingeruimd voor de retro-fietstocht. Renners in his torische wielertruien op stalen ros sen trekken dan in groepsverband over Zuid-Beveland. De eerste renners vertrekken van af 9.30 uur. Gert van 't Hof geeft woensdag 2 maart acte de présence tijdens het business event van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). De presentator van Stu dio Sport treedt op als dagvoorzit ter bij het evenement bij het Cios in Goes. Eerder werd al bekend dat bonds coach Danny Blind een presenta tie geeft tijdens het event. De ge boren Souburger is lid van de Raad van Advies van de voetbal opleiding en zal die avond onder meer vertellen over zijn ervarin gen als talent en de overstap naar het betaalde voetbal. Van keeper tot model en terug door Wilber Hack Tamati Williams onderbrak zijn keeperscarrière vier jaar om als model over de zijn oude stiel weer opgepakt bij RKC Waalwijk, foto Jeroen de Jong Beeld Werkt hele wereld te werken. Nu heeft hij Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. Bart Deprez gaat naar ASWH. KWADENDAMME HEINKENSZAND GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72