Hoek-Vlissingen in de hoofdklasse Saïd Bouzambou zegt nee tegen mooie aanbieding ZEELAND 15 Middenmoot Brian van Goethem in de aanval I Hopen op een nieuwe kans in het Nederlands team De Zeeuwse wielrenners Ant- wan Tolhoek en Nick van der Lijke (foto) van Team Roompot kwamen gisteren in de Ruta del Sol in een grote groep bin nen op ruim drie minuten van ritwinnaar Nacer Bouhanni. Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil kleurde gisteren de derde etappe in de Ronde van Oman. De renner van Team Roompot zat in een vroege ont snapping, die lang standhield. Toen het peloton in de slotfase na derde, probeerde Van Goethem op de lange brede woestijnwegen nog solo weg te blijven. Het bleek tevergeefs, waarna de sprinters om de dagzege konden strijden. Alexander Kristoff won die sprint voor Moreno Hofland. Noord én een derde divisie Zuid met beide achttien clubs. „De KNVB heeft alle clubs en de Belangenvereniging amateur voetbal (BAV) geïnformeerd over de plannen en ze gevraagd hun mening te geven", zegt voorzitter Willy Sticker van top- klasser HSC'21 uit Haaksbergen. „Als de meerderheid voor een re gionale indeling is, kan dit plan doorgaan. Het is kort dag, maar wij hopen dat het zo ver komt. HSC'21 is voor wedstrijden met een regionaal karakter. Wij spe len liever bij ons in de buurt dan in Zuid-Limburg. Het 'De cultuur van het zaterdagvoetbal is heel anders dan die op zondag' scheelt reiskosten en er komt meer publiek." Het mixen van zaterdag- en zondagclubs brengt nogal wat te weeg. Nu wordt er op zaterdag altijd om 14.30 uur of 15.00 uur afgetrapt. Maar als een zaterdag club in de nieuwe constellatie te gen zondagamateurs speelt, is het aanvangstijdstip pas zater dagavond om 18.00 uur. „Voor spelers van zondagclubs die op zaterdag werken, kan dat een na deel zijn", stelt HSC'21-preses Sticker. De verwachting is dat de plannen om tot 'gemengde der de divisies' te komen, vooral bij de zaterdagclubs tot weerstand leiden. Op het zaterdagvoetbal komt traditioneel veel publiek af, terwijl in de topklasse op zon dag soms nog geen 200 mensen langs de lijn staan. „Wij zijn erg tegen de komst van gemengde klassen", geeft bestuurslid voet balzaken Ed Bos van topklasser Rijnsburgse Boys te kennen. „We zitten er absoluut niet op te wachten, net zoals veel ande re zaterdagclubs. Vooral het tijd stip om tegen zondagclubs te spelen is ronduit vervelend. We willen niet zaterdagavond om zes uur voetballen. Mensen blij ven niet meer in de kantine, je krijgt geen vrijwilligers en er is eredivisievoetbal op tv. Daar naast is de cultuur van het zater dagvoetbal heel anders dan die op zondag." HSC'21-preses Sticker denkt daar heel anders over. „Ik hoop dat de derde divisies met zater dag- en zondagclubs er komend seizoen al komen. Maar het kan ook nog wel een jaar langer du ren." Langer uitstel kan in feite ook niet, want door de komst van de tweede divisie kunnen de ver houdingen scheef komen te lig gen. Stel dat daar in 2017 alleen zondagclubs uit de tweede divi sie zouden degraderen, dan heeft de KNVB al een probleem. Er komt dan scheefgroei in de competitie. In het seizoen 2017/2018 zou de derde divisie op zondag dan drie clubs meer herbergen dan die op zaterdag. VLISSINGEN. De wedstrijd Hoek-Vlissingen in de hoofd klasse is zomaar een reële op tie in het nieuw te vormen voetballandschap. In het Cen traal Orgaan Hoofdklassen (COH) is immers geopperd om ook in de hoofdklasse al za terdag- en zondagclubs te mixen. Voor komend seizoen is dat nog niet aan de orde, erkent een woordvoerder van de KN- V B „Maar we zijn hier over wel in ge sprek met Samen met de betrokken clubs onder zoeken we of een dergelijke in voering in 2017/2018 een se rieuze optie is." Dit seizoen zijn er zowel op zaterdag als op zondag drie hoofdklassen van veertien ploegen. Volgend seizoen zijn het er op elke dag twee met zestien ploegen. Een mengeling van zater dag- en zondaghoofdklassers die regionaal ingedeeld wor den, kan interessant zijn voor clubs om de reisafstanden (en daarmee de kosten) te druk ken. 1 n De international had tijdens de winterstop namelijk de overstap kunnen maken naar FT Antwer pen, de koploper in de Belgische competitie. Bouzambou speelde eerder al in België voor Gelko Has selt. In januari 2014 maakte hij de overstap naar de ambitieuze club, een half jaar later volgde zijn broer Hoessein zijn spoor. In ja nuari 2015 kwam ook Khalid El Hattach over naar Gelko Hasselt. Aan het eind van het vorig sei zoen kreeg het trio van de flam boyante voorzitter Theo Geladi on verwacht de mededeling dat ze moesten vertrekken. De broers Bouzambou en El Hattach keerden terug bij Groene Ster, terwijl FT Antwerpen topsco rer Saïd Bouzambou - dertig goals in de Belgische competitie - echt graag in wilde lijven. „Ik heb toen enkele gesprekken gevoerd", aldus Bouzambou. „Karim Bachar, de coach, wilde me graag hebben maar de plannen van Groene Ster spraken we ook aan. In december hebben ze me weer benaderd. Ze deden me echt een goede aanbie ding, maar ik ben er uiteindelijk niet op ingegaan. We stonden er met Groene Ster goed voor in de eredivisie en hadden ook de kwartfinale van de KNVB beker bereikt. We hadden nog genoeg om voor te spelen, daarom wilde ik niet vertrekken. Misschien komt die trein nog een keer voor bij, we zien het wel." Na de nederlaag van afgelopen vrijdag in eigen huis tegen koplo- 'We hadden nog genoeg om voor te spelen, daarom wilde ik niet vertrekken' per 't Knooppunt (0-3) begint Groene Ster vanavond aan de maanden van de waarheid. De ach terstand op nummer vier FC Eind hoven bedraagt met nog zeven duels voor de boeg slechts vijf punten. De Vlissingers hebben al les nog in eigen hand, want de nummers twee tot en met zes zijn in de komende maanden nog alle maal de tegenstander van Groene Ster. Alleen de opponenten ZW Den Haag en FCK De Hommel zijn lager geklasseerd. Na het duel van vanavond in Den Haag treft Groene Ster vol gende week in eigen huis num mer zes Hovocubo, dat nu één punt meer heeft. Een week later, op vrijdag 4 maart, komt de ploeg uit Hoorn opnieuw naar Vlissin gen voor de halve finale van de be ker. Vervolgens gaat Groene Ster in de competitie op bezoek bij nummer vier TPP Rotterdam, ko men FCK De Hommel (1 april) en FC Mariene (15 april) naar Vlissin gen en wacht op 23 april de lastige uitwedstrijd tegen nummer twee ASV Lebo Vastgoed. De reguliere competitie wordt op 29 april afgesloten met een thuiswedstrijd tegen FC Eindho ven, dat nu vijfde staat en rege rend landskampioen is. Groene Ster kan de borst dus natmaken en heeft nog genoeg om voor te spelen. Het is precies de reden waarom Saïd Bouzambou het Bel gische aanbod onlangs naast zich neerlegde. Saïd Bouzambou hoopt op 22 maart weer tot de selectie van het Nederlands zaalvoetbalteam te be horen. Oranje treedt die dag in Almere aan tegen Azerbeidjan, de re turn is op 12 april. De winnaar van de play-off plaatst zich voor het WK in Co lombia. „Tijdens de trainingen van Oran je doe ik er alles aan om straks weer tot de definitieve selectie te behoren", zegt Bou zambou, die in de cember werd gepas seerd voor het WK-kwalifïcatietoer- nooi. „Alles ligt weer open. De bondscoach kijkt wat hij tegen Azer beidjan nodig heeft. Hopelijk ben ik één van die spelers." VRIJDAG 19 FEBRUARI 2016 5 In de vijfde bekerronde treffen de driebanders van Dallinga morgen Jan Broek Amusement. Volgende week is de return. De winnaar gaat naar de finale. voetbal Ed Bos, bestuurslid Rijnsburgse Boys door Rudy Boogert c International Saïd Bouzambou (midden) sloeg een aanbod van FT Antwerpen af en bleef Groene Ster Vlissingen trouw, foto Peter van Ninhuys/Orange Pictures door Barry van der Hooft VLISSINGEN. De jacht op een ticket voor de play-offs gaat voor Groene Ster vanavond verder. De Vlissing- se eredivisionist móet op bezoek bij hekkensluiter ZVV Den Haag drie punten pakken om de vierde plaats in het zicht te houden. Die mogelijke deelname aan de strijd om het kampioenschap is de voor naamste reden dat Saïd Bouzam bou nog altijd het shirt van Groene Ster draagt. Saïd Bouzambou, zaalvoetballer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71