6 NIEUWS De in razend tempo gegroeide fitnessketen, bekend om zijn lage prijzen en sobere aankleding, gaat dit jaar naar de beurs. Lichaam De Heus mogelijk terecht Gelderse jihadisten gaan in beroep tegen forse celstraffen Surfs up Wilders' rechterhand aan de 'drank en drugs' De politie heeft gistermiddag in een visvijver in Stevensweert een stoffelijk overschot gevonden. „Het onderzoeksteam houdt er ernstig rekening mee dat het gaat om de vermiste Andy de Heus", aldus de politie. Om de identiteit vast te stellen wordt het lichaam overgebracht naar een laborato rium. De destijds 30-jarige markt koopman De Heus wordt sinds 18 december 2012 vermist. De grijze Volkswagen Caddy waarmee hij van huis in Echt (Limburg) was vertrokken werd uitgebrand terug gevonden in België. Volgens de politie waren nieuwe aanwijzin gen de aanleiding voor de zoek actie in Stevensweert. Drie aspirant-jihadisten uit Gel derland zijn gisteren veroordeeld tot forse gevangenisstraffen. Seyed H. (27) uit Arnhem kreeg 2,5 jaar cel; een andere Arnhem mer 16 maanden en een Doesbur ger een halfjaar. Ze krijgen alle drie ook elektronisch toezicht. Seyed H. is veroordeeld voor deel name aan een terroristische orga nisatie, financiering van terroris me en het voorbereiden van mis drijven met een terroristisch oog merk. De Arnhemmer van Af ghaanse afkomst stelde dat hij in Syrië een bedrijf wilde starten, maar dat geloofde de rechter niet. Tegen Hardi N. (32, geboren in Irak) uit Arnhem was 30 maan den cel, waarvan 10 voorwaarde lijk, geëist. Zelf verklaarde hij dat hij van plan was om weeskinde ren te gaan helpen in Syrië, in plaats van zich aan te sluiten bij Jahbat al-Nusra. Tegen Adil C. (27 jaar, geboren in Nederland) uit Doesburg was twaalf maanden cel (waarvan vier voorwaardelijk) geëist. Hij zou geld hebben overgemaakt naar bevriende jihadisten. H. en N. zouden van plan zijn ge weest hun echtgenoten (Neder landse bekeerlingen) mee te ne men naar Syrië. Uit Arnhem zijn al verschillende jongeren afge reisd naar Syrië. De drie gaan in hoger beroep. Bibliotheek biedt hulp bij aangifte Openbare bibliotheken gaan digi beten en mensen zonder compu ter helpen bij de belastingaangifte of andere zaken met de fiscus. Staatssecretaris van Financiën Eric Wiebes tekende hiervoor gis teren een overeenkomst met de bibliotheken in de Koninklijke bi bliotheek van Den Haag. Belang stellenden kunnen zich bij biblio theken aanmelden voor de cursus 'werken met de e-overheid'. Walesa werkte toch voor geheime dienst De voormalige Poolse president Lech Walesa heeft voor de val van het communisme gewerkt voor de geheime dienst. In het huis van de in november overle den oud-generaal Jan Kiszczak is het dossier van Walesa gevonden en een samenwerkingscontract tussen de oud-president en de ge heime dienst. Zelfheeft hij altijd ontkend dat hij de geheime dienst geholpen zou hebben. Dirk Brevé, de op richter van Ba sic-Fit, moet zich tegen het hoofd hebben ge slagen toen hij het nieuws hoorde. De onderne mer verkocht zes jaar geleden zijn keten die straks voor wel licht 1 miljard euro over de toon bank vliegt. Maar nee, Brevé neemt ontspannen zijn telefoon op. „Heel mooi nieuws. Dit is al tijd het plan geweest." Brevé keek het succes af van de oosterburen waar in 2007 de lowbudgetsportscholen als pad denstoelen uit de grond schoten. In die tijd bezat de ondernemer uit Oostzaan al tien sportscho len, maar allemaal in het mid densegment. Abonnementjes on der de 20 euro per maand waren uniek. „Ik ben in Duitsland we zen kijken en wist gelijk dat het een succes zou worden", blikt hij terug. Zijn eerste budgetclub, Ba- sic-Fit, werd datzelfde jaar nog een feit in Amsterdam-Noord en het was direct volle bak. Elke maand volgde een nieuwe vesti ging, 36 in drie jaar tijd, tot Bre vé de boel in 2010 verkocht aan marktleider HealthCity. Achter deze luxe fitnessketen zitten de twee oud-tennisprofs René Moos en Eric Wilborts, die tij dens hun jeugd tevergeefs pro beerden door te breken in de VS. Het duo bouwde Basic-Fit af gelopen jaren razendsnel uit tot een miljoen leden, waarvan de helft in Nederland. In totaal zijn Drankfeesten taboe bij derby Spakenburg Rond de voetbalderby van SV Spa kenburg tegen VV IJsselmeervo- gels op 9 april mogen geen grote feesten worden georganiseerd waar alcohol wordt geschonken. De gemeente beschouwt feesten waar meer dan dertig mensen ko men als een evenement en daar is een vergunning voor nodig. De voetbalderby liep in het verleden nogal eens uit de hand. Selfies worden babydolfijn fataal Een babydolfijn is in de Argentijn se kustplaats Santa Teresita van het leven beroofd door tientallen badgasten die selfies met hem maakten. De dolfijn kwam dicht bij het strand en werd door enke le mensen uit zee gehaald. Zo ging het dier rond door een meu te fotograferende badgasten. Het dier overleefde de belangstelling niet en stierf door uitdroging. Vonnis in zaak Radovan Karadzic op 24 maart Het vonnis van het Joe- goslavië-Tribunaal in het proces tegen de voor malige president van de Bosnisch-Servische Re publiek, Radovan Karad zic, is op 24 maart. Ka radzic wordt onder meer berecht wegens zijn verantwoordelijk heid voor de massamoor den op moslims rond Srebrenica in 1995. Ka radzic werd in 2008 in Belgrado aangehouden en overgebracht naar de gevangenis in Schevenin- gen. Hij was dertien jaar voortvluchtig. Onderzoek naar incidenten met oudjaar in Keulen Een parlementaire en quêtecommissie van de deelstaat Noordrijn- land-Westfalen gaat on derzoek doen naar de reeks incidenten tijdens de afgelopen oudejaars viering in Keulen. De commissie is gisteren geïnstalleerd. Een van de vragen die dat onder zoek moet beantwoor den, is waarom de poli tie niet heeft verhinderd dat grote groepen man nen honderden vrou wen konden lastigvallen op het plein voor het centraal station. De persoonlijk woord voerder en rechterhand van PW-leider Geert Wilders is per direct op gestapt, omdat hij heeft gefraudeerd met partij- geld. Michael Heemels deed dat om zijn 'proble matisch drank- en drugs gebruik' te financieren, gaf hij gisteren toe. Heemels legde eerder de ze maand al het fractie voorzitterschap van PW-fractie in de Lim burgse Staten neer. Hij maakte ongewoon hoge bedragen over van de partijrekening. Hij zei toen dat het gewoon om salaris ging aan een an dere PW'er, maar nu geeft hij toe dat het 'fi nanciële misstappen' wa ren om zijn eigen ge bruik te financieren. 1 miljard voor Basic-Fit? Kom op nou! STEVENSWEERT ARNHEM DEN HAAG WARSCHAU Bij Defensie lopen nog 95 claims van (oud)werknemers die zeggen ziek te zijn geworden door PX-10. Bij drie mensen is er verband tussen het ziektebeeld en het kankerverwekkende benzeen in het wapenschoonmaakmiddel. door Hanneke van Houwelingen Bas (rechts) en zijn vriend Jan Willem BUNSCHOTEN SYDNEY. Voormalig surfkampioen Chris de Aboitiz is tegenwoordig hon dentrainer. Gisteren bereed hij voor de kust van Palm Beach bij de Au stralische metropool Sydney de metershoge golven samen met zijn vier voeters Millie en Rama die zich op de schouders van zijn baasje richting kust bewoog. De Aboitiz gebruikt de 'surfmethode' om hondenbaasjes te leren een gezonde relatie met hun huisdieren op te bouwen, foto Jason Reed/Reuters SANTÉ TERESITA DEN HAAG KEULEN MAASTRICHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6