Hond aan de lijn en poep in de zak is uitgemaakte zaak 'Ze kunnen ons er toch niet als zwervers bij laten lopen?' Kolfkamer in ziekenhuis Dirksland 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Paardenstoet van 750 meter Maar de redelijkheid mag in de praktijk niet uit het oog worden verloren, was de teneur gistera vond tijdens een discussiebijeen komst in het gemeentehuis. De gemeente gebruikt de inbreng van de hondenbezitters om het nieuwe beleid voor de zomerva kantie vorm te geven. Uitgangs punt daarbij is dat de overlast tot het minimum wordt beperkt, maar ook dat hondenbezitters zo goed mogelijk worden gefacili- teerd. Wethouder Jacqueline van Burg heeft evenwel niet de illusie dat het iedereen naar de zin kan worden gemaakt, zei ze bij voor baat. De bedoeling is dat binnen de bebouwde kom een algemeen geldende aanlijnplicht van kracht wordt. Burgemeester en wethou ders gaan, mede op basis van de De gemeente moet zelf ook dagelijks de veldjes nalopen op hondenpoep. Een smerig veld werkt averechts. ingebrachte reacties, kijken voor welke locaties uitzonderingen kunnen worden gemaakt. Ge noemd werd gisteravond onder meer het Kaeskenswater in Zie- rikzee. De Havendijk geldt vanaf de keersluis als buitengebied. De Schouwse stranden worden van mei tot en met september verbo den gebied voor loslopende hon den tussen 10.00 en 19.00 uur. Om bezitters daarin tegemoet te komen, wordt bekeken of binnen de bestaande zonering met sport- en activiteitenstranden ook een specifiek deel kan wor den aangewezen waar honden in die periode wél overdag mogen loslopen. De gemeente moet zelf ook ac tief de veldjes nalopen en oprui men. Dagelijks als het nodig is, al dus diverse deelnemers aan de bijeenkomst. Veldjes die al verge ven zijn van de hondenpoep, wer ken volgens hen niet bepaald sti mulerend op de goedwillende baasjes. „Die laten de hoop dan ook maar liggen." Van honden die hun behoefte ver in de bosjes achterlaten, zouden de handha vers geen probleem moeten ma ken, aldus een beleidsambtenaar. Honderden vuilniszak ken vol kleding, huis raad en speelgoed. Bijna de hele inventa ris van de Zierikzeese kleding- bank is ingepakt. Voor de opslag. Of misschien toch voor een ver huizing? De kledingbank moet vertrekken van de huidige loca tie, want die is verkocht „In het begin schaamde ik me om naar de kledingbank en de voedselbank te gaan. Maar ik ben zo blij dat ze er zijn. Nu mag de hele wereld weten dat ik er kom. Schrijf mijn naam maar op: Ma rian de Graaf uit Zierikzee." Je zou denken dat ze er werkt als vrijwilliger, zo keurig ge kleed. Nog maar een paar jaar ge leden had ze ook nog gewoon werk en een inkomen. Het kan zomaar gebeurd zijn, zegt ze. „Mensen moeten eens af van het idee dat minima zichzelf in de nesten hebben gewerkt", zegt een andere cliënt, Marita van Prooijen. „Ik heb er schijt aan dat mensen op me neerkijken, maar het moet wel maar eens afgelo pen zijn. Ik heb heus zelf dingen verkeerd gedaan, maar ik heb niet om deze situatie gevraagd." Ook Conny Lokker heeft de kledingbank nodig. Ze neemt er soms wekelijks de bus voor uit Burgh-Haamstede. „Nu hoefik tenminste niet in kapotte kleren over straat. Ik wil er niet uitzien als een zwerver, ik wil normaal meedraaien in de maatschappij. Maar zelfs uitverkoopjes en de tweedehandjes bij het Leger des Heils kan ik niet betalen." Zeker niet als je ook nog kinde ren hebt om voor te zorgen, zegt Mariska Tabak uit Oosterland. „Die potjes van de gemeente, daar red je het niet mee. Het is fijn dat de kinderen daarvan kun nen sporten, maar kleren koop je er niet mee. De cliënten van de kleding bank zitten niet bepaald stilletjes voor zich uit te staren. Ze zijn strijdbaar. En verongelijkt. In het gesprek komen regelmatig vluch telingen voorbij. „Omdat daar al les voor wordt geregeld", zegt De Graaf. „En voor ons niet. Sorry, maar zo voelt het." Het wordt tijd, zegt Van Prooi- jen, dat de gemeente Schouwen- Duiveland de ogen opent voor ar moede. „Het bestaat. Ook hier, op dit eiland. Erken het pro bleem en handel ernaar." Dat gaat misschien gebeuren. „We hebben de kledingbank een aantal opties voorgelegd", vertelt gemeentewoordvoerder Kim de Vos. Verder kan ze er niets over kwijt. Ook de beheerster van de kledingbank, Marike de Jonge, houdt even wijselijk haar mond. „Laat ik zeggen dat ik heel erg hoop dat het goed komt." DIRKSLAND. Moeders die op de af deling verloskunde van het zie kenhuis in Dirksland wachten op hun afspraak, kunnen er hun ba by voortaan voeden in een specia le kolfkamer. Eigenlijk is de kamer bedoeld voor medewerkers van het zie kenhuis, die tot dusver tot de be- zemkast waren veroordeeld, maar ook bezoekers zijn welkom. De kamer is sfeervol ingericht en er staat een Medela-kolfappa- raat, zodat vrouwen alleen hun ei gen kolfset hoeven mee te ne men. De privacy is gewaarborgd doordat je de deur vanbinnen op slot kunt doen. Naast de deur hangt een bordje. Daarop kun je een reservering doen. Het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis in Dirksland heeft al twee keer het Certificaat Borst voeding van de Stichting Zorg voor borstvoeding behaald. In de regio Voor het derde jaar op rij wordt in Noordwelle op zaterdag 27 fe bruari het Strao-feest gehou den. Het feest is van oorsprong Kel tisch, waarbij in het vroege voor jaar de 'kwade geesten' uit de paardenbenen gewassen wer den met het zilte zeewater. Een 750 meter lange paardenstoet trekt door het dorp; zowel over de wegen als op het strand. Zo als altijd ontbreekt het ringste ken op de Dorpsring niet. De dag wordt afgesloten met een groot feest. Na Noordwelle volgen nog Strao's in Ellemeet (5 maart), Scharendijke (12 maart) en Serooskerke (19 maart). Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla ver jasvereniging; Dorpshuis 't Zuudèn- de, 14.00-17.00 uur: Biljarten en kaarten; Dorpshuis, 19.30 uur: Darts; 19.45-22.00 uur: Oosterlandse fanfare; Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; Fizi, 20.00 uur: The Postman's White Nights; Ha venplein, 9.00-22.00 uur: Ijsbaan; Onder nemersatelier, 18.00-20.00 uur: In loopavond bij de We reldvrouwen; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Ouderensoos; 19.30-21.45 uur: Repe titie Nut en Uitspan ning; door Marcel Modde ZIERIKZEE Het nieuwe hondenbe- leid van de gemeente Schou- wen-Duiveland valt of staat met duidelijke regels en handhaving. Hondenbezitters kunnen zich vin den in een opruimplicht van poep en een aanlijngebod op de meeste plekken binnen de bebouwde kom. door Wendy Wagenmakers Als de kledingbank echt stopt, was gisteren de allerlaatste dag. foto Marieke Mandemaker door Wendy Wagenmakers OVEZANDE Helsinki in De Klomp Behalve nieuwe en jon ge Zeeuwse bandjes biedt Spectra in De Klomp in Ovezande ook een podium aan poptalent dat (in ternationaal op door breken staat. In de vierde voorronde van avond komt dus behal ve de jonge Zeeuwen van Dynamic Myth, St Lo en Distinguished ook de nieuwe Bel gische troef Helsinki zich presenteren. Hel sinki was vorig jaar op Vestrock al een verras sende nieuwkomer. In middels hebben in ei gen land de aanspre- NOORDWELLE kende festivals de band ook ontdekt en toont Nederland steeds meer interesse. De band vist in dezelf de vijver als Queens of the Stone Age, The Black Keys en Yeah Yeah Yeahs. Spectra in popzaal De Klomp in Ovezande begint om 20.00 uur. Het optreden van Hel sinki is rond 22.30 uur. Entree is gratis. ZONNEMAIRE Optreden Denise De band Denise treedt op zaterdag 27 februari op in Café Bommenede in Zon- nemaire. Met Toon Moerland (foto) voormalig gita rist van Hallo Venray, Arjan de Vries op drums en Mark Aarts op bas heeft Denise de afgelopen maan den vorm gekregen. Gratis entree. Aan vang 20.30 uur. Op de website is meer informatie te vin den: www.cafebom- menede.nl. BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE OOSTERLAND OUWERKERK ZIERIKZEE ZONNEMAIRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67