n 2 I IINNEN TIPS NIEUWTJES WE DEED WAT VOOR ELK BEDRAG? Verhuizen betekent stress, voor ouderen soms zelfs pure paniek. Want het kan organisatorisch en emotioneel een hele opgave zijn om van dat grote huis te verkassen naar een kleine seniorenflat. Voor wie daarbij hulp kan gebruiken, is er de verhuisconsulent. a? tekst jettepellemans i fotoshodycareman tf oorjaa rsl rcnri hysterische luin Persoonlijk kraamcadeau Ije Badderen mei de hortensia \crliiiislitil|) Verhuisconsulent Yvonne Heilig loopt rond in de flat van Jos van den Ende (78) alsof ze er zelf woont. Geroutineerd pakt ze een koffiefilter en zet kopjes op het aanrecht. „Er staat iets lekkers in het linkerkastje," zegt Jos, die slecht ter been is. Terwijl Yvonne koffie met speculaas serveert, stelt Jos: „Dat mens doet werkelijk alles, hè. Heerlijk, ik kan niet genoeg zeg gen hoe ik het waardeer." Yvonne Heilig en Jos kennen elkaar ondertussen aardig goed: als ver huisconsulent is Yvonne nu al zo'n zes keer bij Jos over de vloer ge weest. Voor het intakegesprek, het uitzoeken van Jos' kleding en spul len en het bespreken van de offer tes van de verhuizers. De daadwerkelijke verhuizing en de nazorg - Staat alles op z'n plek? Doet het internet het? - moet dan nog plaatsvinden. Canada Jos van den Ende is een geestige, zelfstandige dame die samen met haar man jarenlang in Canada heeft gewoond. Toen hij zes jaar ge leden overleed, besloot ze: ik ga terug naar Nederland. „Iemand had me getipt over dit appartement in Hoorn. Ik kom oorspronkelijk uit de Beemster en dacht: Hoorn is lek ker dichtbij. Maar ik had nog de Canada-afstanden in mijn hoofd. Nu ik hier woon en geen auto meer rijd, wil ik graag dichter bij mijn fa milie wonen." Haar nieuwe huis in Middenbeemster is volgens Jos 'een schatje'. Een appartement in een oude melkfabriek waar ze de straat maar hoeft over te steken voor fa milie, vrienden en de kaartclub. „Het is een warm bad. Ik wil nog één keer verkassen, maar ik ben kinderloos en ik heb medische ge breken. Tegen die verhuizing zag ik dus enorm op." Via een vriendin hoorde ze van de diensten van Yvonne Heilig. Ideaal, vond Jos meteen: „Ik wil het op mijn manier en daar wil ik best voor betalen. Ik krijg er rust voor terug. Ik ben nog geen moment ze nuwachtig geweest over de verhui zing." Een zorgeloze verhuizing: daar staat een verhuisconsulent voor. Het is niet zomaar een verhuis- dienst die dozen in- en uitpakt, maar een complete service met praktische en emotionele begelei ding. De doelgroep van de meeste verhuisconsulenten bestaat uit ou deren die een verhuizing vanwege de 'multidisciplinaire belasting' niet meer zien zitten. De kinderen kunnen niet helpen of ouderen zon der kinderen willen niet wéér Dit deed Yvonne HeiHg voor Jos van den Ende. 0 Inboedel in- en uitpakken 0De administratieve verhuizing (tv, telefoon, internet, zorgposten) 0 Offertes van verhuisbedrijven beoordelen en vergelijken 0 Begeleiden tijdens de verhuisdag 0 Schoonmaak coördineren van de oude en nieuwe woning Totaalbedrag: 950 euro excl.btw Jos van den Ende betaalde 950 euro, Lies en Leen de Vries 2000 euro. Wat kregen zij daarvoor terug? Mesen Leen de Vries. vrijdag 19 februari 2016 GO Begint het alweer te kriebelen om in de tuin aan de slag te gaan? Een van de trends van komend voorjaar is de 'hys terische tuin', vol kleuren en vrolijke elementen. Traditionele planten- combinaties behoren even tot het ver leden. In de hysterische tuin maak je allerlei ongewone mixen met bijvoor beeld voorjaarsviolen, bamboe, azalea en salie. Het resultaat: een vrolijk stemmende tuin die positieve energie geeft. Met een gepersonaliseerde geboorte poster maak je de kinderkamer hele maal af. Bij PrintCandy kun je hem simpel zelf online maken. Eerst kies je een maat en de gezinssamenstelling. Bij de volgende stap vul je de gegevens van de baby in en kies je een kleur. Leuk om te bewaren voor als je zoon of dochter groot is. Het is natuurlijk ook een origineel kraamcadeau. De ge boorteposters zijn vanaf 12,50 euro te koop via printcandy.nl a*;. De hortensia is weer volop verkrijgbaar. Deze kleur rijke kamerplant voelt zich niet alleen thuis in de woonkamer, maar ook in de badkamer. Let op: dan moet er wel daglicht bin nen komen. Zorg voor een rustige sfeer door horten sia's te kiezen in dezelfde kleur als je badkamerac- cessoires. VERKASSEN zonder STRESS poedel in-en Uitpakken 'Pen de inrichting van h»f huis bet nieuwe va"»MH,isbedrS»m e' "I*™ 1'vertuiste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55