Extra maatregelen op gevaarlijke weg in Oud-Vossemeer Seizoenswerkloosheid leidt tot stijging aantal WW-uitkeringen FZC Vrijwilligers helpen Zeeuws verleden opgraven Vrijwilligers in de archeologie vieren het 60-jarig bestaan van de Zeeuwse afdeling. 10 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 Afwasborstel De 24-jarige Maurits Biemond uit Oosterland kwam afgelopen zo mer om het leven toen hij van de dijk reed en tegen een boom tot stilstand kwam. Bij soortgelijke ongelukken op de bochtige weg vielen ook enkele gewonden. Gedeputeerde Harry van der Maas kwam de maatregelen giste ren persoonlijk toelichten bij Hen- ny en Willem Pons, die voor hun deur al menig ongeluk hebben zien gebeuren. Hij vertelde dat het verlagen van de maximum snelheid er niet toe heeft geleid dat automobilisten massaal zestig zijn gaan rijden. „Daarom probe ren we dat nu af te dwingen." In beide richtingen wordt aan het begin van het gevaarlijke stuk weg een drempel of plateau aange legd. „Op die manier worden auto mobilisten gedwongen om in elk geval aan het begin gas terug te ne men", aldus de gedeputeerde. „Ik hoop dat ze die snelheid dan vast houden tot het einde." Ook wordt de bermverharding opgehoogd. Die ligt nu een paar centimeter lager dan de weg. Dat kan desastreuze gevolgen hebben als iemand van de weg raakt en wil corrigeren. Teun Biemond, va der van de omgekomen Maurits, heeft erg gehamerd op deze maat regel. Hij sluit niet uit dat de lage berm zijn zoon fataal is geworden. Verder komen er grote waar schuwingsborden in de bochten, die wijzen op het gevaar, en wordt de belijning aangepast. In plaats van de middenstreep ko men er onderbroken lijnen aan de zijkant van de weg. Teun Biemond zegt blij te zijn dat de provincie het probleem nu serieus aanpakt. „Onze zoon krij- 'Er mogen geen slachtoffers meer vallen op de Molendijk' gen we er niet mee terug, maar er mogen geen nieuwe slachtoffers meer vallen." Ook Willem Pons is positief, al is er volgens hem maar één maatregel die echt zou hel pen: een flitspaal. Het onderzoeksbureau dat de si tuatie voor de provincie onder zocht, stelde ook het plaatsen van vangrails voor als maatregel. „Dat doen we voorlopig niet", stelt Van der Maas. „Als een auto dan terug op de weg schiet, kan dat gevaar lijk zijn voor andere weggebrui kers." De andere maatregelen wor den na de zomer uitgevoerd. Afwasborstel gemaakt van hei detakjes. De borstel is door vrij willigers gevonden in Verdron ken Rilland en dateert in elk ge val van voor 1530, toen het dorp in de golven verdween. In de opgeslibde klei bleven de heidetakjes wonderwel intact. FEESTJE VOOR ZEEUWSE VRIJWILLIGERS 1 .k:U- Dat blijkt uit cijfers van uitke ringsinstantie UWV. De oplopen de werkloosheid is volledig toe te schrijven aan seizoenseffecten, zegt het UWV. In december lo pen veel tijdelijke contracten af. De stijging in Zeeland (2 pro cent) is minder groot dan lande lijk (4 procent). Eind januari 2016 waren er in Nederland 464.700 lopende WW-uitkeringen, een toename met 7000 uitkeringen ten opzichte van een jaar gele den. Vergeleken met een jaar te rug is ook de werkloosheid in Zeeland hoger. Er zitten 300 men sen meer in de WW dan in de eerste maand van 2015. In vrijwel alle sectoren is het aantal WW-uitkeringen in janua ri toegenomen ten opzichte van december. Procentueel is de toe name het grootst in de horeca en De gemeente Vlissingen telt de meeste WW'ers (1372). Daar is ook sprake van een forse stijging: plus 47. vervoer en opslag. Ook in de bouw is vaak wat minder werk. In absolute aantallen is de stij ging groot in financiële en zakelij ke diensten, en dan met name uit- zendbedrijven. Het UWV ziet wel een licht puntje. Het aantal nieuwe WW-uitkeringen daalt. De in stroom nam in januari af met 33 procent af. De gemeente Vlissingen telt de meeste WW'ers (1372). Daar is ook sprake van een forse stijging: plus 47. Ook is er een toename van het aantal WW'ers in Middel burg en Goes: 1199 (plus 33) en 944 (plus 30). Terneuzen (1227) toont zich stabiel. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER De Molendijk bij Oud-Vossemeer is nog lang niet vei lig genoeg. Daarom trekt de provin cie drie ton uit voor extra maatre gelen. Drempels, betere bermver harding, nieuwe belijning en waar schuwingsborden moeten ervoor zorgen dat het aantal ongelukken op de gevaarlijkste weg van Zee land sterk afneemt. Teun Biemond, nabestaande Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. tAbonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. In de ban1 De afdeling Zeeland van de AWN - de vereniging van vrijwilligers in de archeologie - bestaat 60 jaar. Over heel Nederland verspreid zijn er 24 afdelingen, samen goed voor 2000 leden. De Zeeuwse afdeling telt cir ca honderd vrijwilligers. De AWN-leden worden ingezet bij opgravingen door archeologische bedrijven, organiseren excursies, verzorgen lessen op scholen en ver richten hand- en spandiensten voor de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ). Jaarlijks organiseert de SCEZ in samenwerking met de AWN de Zeeuwse Amateur Archeo logen Dag. Morgen wordt het jubileum ge vierd in het gebouw van de SCEZ aan de Looierssingel in Middel burg. Aanvang 13.00 uur. Er staan twee lezingen op het pro gramma: conservator Aagje Feld- brugge van het Zeeuwsch Genoot schap over de archeologische col lectie en beheerder Henk Hendrik- se van het Zeeuws Archeologisch Depot over het depot en pelgrims insignes. Aansluitend bezoek aan de expositie 'Sign of the times' in het Zeeuws Museum. Dicky de Koning van de Zeeuwse AWN, vereniging van vrijwilligers in de archeologie, foto's Ruben Oreel door Frank Balkenende GOES. Het aantal WW'ers in Zee land groeit. In januari hadden 9200 mensen een werkloosheids uitkering, Dat zijn er 200 mensen meer dan in december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43