Winter (6) l Waar is geluid van Souburg? 'Kustbeleid voorbeeld voor rest van het land' moois bin n9n uit Al het. komt van binnenuit menums Met Montis design meubelen gaat er een nieuwe woon- en leefwereld open voor het hele Voor sommige mensen duurt de winter te lang en dan gaan ze vooruit denken. Ze beelden zich in dat het zomer is. De zon schijnt al vroeg de slaapkamer binnen, de ramen staan open, een licht zo- merbriesje beweegt het gordijn. Zomerkleren liggen klaar. Alles ademt aangename warmte, zonne schijn, blauwe lucht, rozengeur, maneschijn, vrijheid, lekker nik sen. De terrassen van bars en ca fés zijn uitgebreid, banken staan klaar om te kunnen chillen, er zijn reclameborden met honderd soorten ijs en evenzoveel soorten bier. Langs de kust staan paviljoens met vlaggen en extra veel strand huisjes, want die zorgen voor veel badgasten en toeristen en bedrij vigheid en ze brengen geld op, zo dat er weer meer huisjes gebouwd kunnen worden. Zo wordt er voor uitgedacht. Maar inmiddels is het wat mij betreft gelukkig toch nog even winter. Dat maakt het lastig voor Stefan Grob er iets zinnigs over te zeg gen. Marjolein Rovers, de buurtbe woner die wakker lag van het ge luid, bevestigt dat ze de tonen al een paar dagen niet meer heeft ge hoord. „Toen ik de opnames van buurt bewoners via internet beluisterde, dacht ik meteen: dit geluid is ge maakt", vertelt hij. „Omdat de to nen zó zuiver zijn." Om diezelfde reden denkt Grob dat het geluid niet van een cv-ketel komt. „Ik durf het niet uit te sluiten, hoor. Er zijn veel verschillende ketels en ik ken niet alle bijbehorende gelui den. Maar meestal klinkt het niet zo toonvast." Geluidsopnamen van de luid sprekers van het treinstation leve ren niets op. „Het zou kunnen dat 'Toen ik het geluid op internet beluisterde, dacht ik: dit is gemaakt' ze soms andere signalen opvan gen en daardoor geluid produce ren, maar ik hoor niets." Een rondje rond de sporthal, op zoek naar een luidruchtig venti latiesysteem, leidt ook nergens toe. En een kijkje bij riolerings werkzaamheden verderop even min. Ook lezers van deze krant den ken mee. Kees Maas uit Middel burg laat weten dat hij en zijn vrouw denken aan scheepstoeters of een kattenschrik. Charles ten Hengel uit Koewacht vertelt dat hij de oorzaak van een vervelend geluid bij hem in het dorp, twee kilometer verderop vond; ventila toren van een agrarisch bedrijf. En Jakob Looise suggereert dat het ge luid uit het gasreduceerstation aan de Bermweg kan komen. De oplossing in Oost-Souburg blijft uit. Zolang deskundigen het geluid niet kunnen 'vangen', kan er geen onderzoek worden ge daan. Minister Schultz heeft, gezien de heftige discussie rond het onder werp, haar plannen om meer be bouwing aan de kust mogelijk te maken in de ijskast gezet. Het Zeeuwse waterschap schoof deze week bij de bewindsvrouw aan om te bespreken hoe het nu ver der moet. Daarbij bleek dat er vooral veel onduidelijkheid is, onder meer over wat precies onder 'de kust' wordt verstaan en wie wat doet. „Het is een mer a boire aan instanties dat erbij betrokken is en overal heeft men het anders geregeld", zei dijkgraaf Toine Poppelaars gisteravond. Afgesproken is om eerst alles goed op een rij te zetten. Schelde stromen heeft aangegeven hoe het in Zeeland is geregeld: bebou wing is niet mogelijk behalve, on der strikte voorwaarden, in afge sproken zones ('contouren'). Dat model verdient navolging, aldus de dijkgraaf. „Het zou een pilotproject voor Nederland moe ten zijn, omdat we het hier zo goed hebben afgesproken." De fractie van Water Natuur lijk probeerde via een motie ex tra garanties af te dwingen dat er niet kan worden gebouwd in de Zeeuwse kustzone, maar kreeg daarvoor alleen steun van PvdA en Christenunie. WOONPLAZA VRIJDAG 19 FEBRUARI 2016 ZEELAND 9 door Elodie Kint OOST-SOUBURG. „Dit is precies de reden waarom onderzoek naar een mysterieus geluid eigenlijk onbe taalbaar is", zegt akoestisch advi seur Stefan Grob. Na een uur met opnameapparatuur door de straten van Oost- Souburg te wandelen, heeft 'het geluid' nog steeds niet van zich laten horen. Stefan Grob, akoestisch adviseur door Rolf Bosboom MIDDELBURG. De manier waarop Zeeland de kust beschermt, moet een voorbeeld worden voor de rest van het land. „We gaan pro beren ons kustbeleid elders te 'verkopen' en te verspreiden in den lande", zei dagelijks bestuur der Bert de Smet gisteravond in de algemene vergadering van wa terschap Scheldestromen. gezin. Montis is speels en eigentijds, levert topkwaliteit design meubelen van Hollands fabricaat. Kenmerkend voor Montis zijn de uitgesproken kleuren en de eigenzinnige vormgeving met een menselijk en sympathiek karakter. Nu volop te bewonderen bij Binnenuit Meubelen. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42