Busreizen Tijdens een urenlange eerste ronde gisteravond bereikten de leiders geen akkoord Europese leiders zien kans om een vertrek Groot-Brittannië te voorkomen. Het wordt wel zwaar. NIEUWS 3 Oostenrijk gooit kont tegen de krib Bestel nu de gratis brochure 2016 BRUSSEL. Iedereen gunt de Britten hun uitzonderingspositie en Ca meron later dit jaar een geslaagd referendum, 'maar niet tegen elke prijs', zo waarschuwde de Poolse premier Beate Szydlo. Ook Frank rijk en België zetten de hakken in het zand. Zij verwijten Cameron dat hij, zoals dat in Frankrijk heet, 'de bo ter en het geld van de boter' wil. Geen euro, maar wel invloed op het beleid van de eurolanden. En een rem op de Europese samen werking, die niet alleen voor Groot-Brittannië geldt, maar voor iedereen. „Het belangrijkste is dat Euro pa vooruit kan, sterker wordt. Nie mand, geen enkele regeringslei der, zal dat kunnen tegenhou den", aldus de Franse president Hollande. En ook de Belg Michel weigerde zijn 'Europese overtui gingen' tot heil en glorie van de Britten opzij te zetten. „Het wordt zwaar", zo concludeerde een ver beten Cameron. „Maar ik ga vech ten voor Groot-Brittannië." Tot ontzetting van nogal wat van zijn collega's schroefde hij zijn eisen nog op: „Ik heb jullie steun nodig om mijn referendum te winnen." In de wandelgangen vervloek ten diplomaten openlijk zijn idee om de toekomst van Europa net op dit moment te hypothekeren met een volksraadpleging, waar van de uitslag uiterst ongewis is. De leiders hadden het gistera vond zo zwaar omdat ze op nog maar liefst drie punten de techni sche onderhandelingen moesten voeren. Zo moesten de leiders zich nog buigen over het aantal ja ren wachttijd voordat buitenland se werknemers toegang krijgen tot de Britse sociale zekerheid, het niveau van hun kinderbijslag en andere details in dat genre. Cameron wilde de wachttijd plotseling optrekken naar 13 jaar, waar het akkoord eerst 5 jaar was. Ook de relatie tussen euro- en niet-eurolanden en de 'ever closer union', een Europa dat zijn samen werking almaar verder verdiept, waren nog niet uitgeklaard. „We zijn een stuk verder, maar we zijn er nog niet", aldus pre mier Rutte. Europees president Donald Tusk, hoofdonderhande laar aan de Europese kant, waar schuwde dat 'er nog steeds geen garantie is dat we een akkoord be reiken'. BRUSSEL. De Europese lei ders zijn gisteravond kei hard afgestraft voor hun zwakke migratiebeleid door nieuwe nationale maatrege len. Tot woede van Brussel laat Oostenrijk met ingang van vandaag per dag maar tachtig asielzoekers meer toe. Ook mogen er per dag maar maximaal 3.200 meer doorreizen. Slovenië rea geert met extra grenscontro les. Hoewel Europese lei ders 'begrip' hebben voor de opstelling van Oostenrijk, dat onevenredig veel asiel zoekers voor zijn kiezen krijgt, kan Brussel de pla fonds niet over zijn kant la ten gaan: ze sporen niet met het asielrecht. Maar de Oos tenrijkse kanselier Werner Faymann trekt zich daar niets van aan. „Juridische be zwaren zijn voor de juris ten, politiek houd ik hieraan vast. Wij kunnen niet het asielprobleem voor heel Eu ropa oplossen." De Europese leiders hadden gepland op hun tweedaagse top, die gisteravond begon, een paar flinke klappen te geven op hun asielbeleid, maar de terreuraanslag woensdag in Ankara gooide roet in het eten: premier Da- vutoglu liet zijn afspraken in Brussel schieten. Het 'ac tieplan' dat Brussel vorig jaar met de Turkse regering sloot - geen nieuwe vluchte lingen meer in ruil voor 3 miljard steun - neemt sowie so geen hoge vlucht. Met de toenemende vijandelijkhe den in Syrië heeft de Turkse regering andere prioriteiten. En Europa zelf levert ook maar langzaam. Het nieuwe uur van de waarheid wordt de volgende top, over pre cies een maand. Ga naar Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697 Kras.nl/brochures per Comfort Class touringcar VRIJDAG 19 FEBRUARI 2016 Felle strijd over Brexit De Britse premier David Cameron (rechts) en andere leiders op de EU-top in Brussel, foto Yves Herman/Reuters door Frans Boogaard lusïef reservennqskostert en dalamiteitenforvds Prijzen per persoon o.b.v. 2 personep Zwarte Woud Mix van natuurschoon, tradities en gastvrijheid. Uitstapjes naar o.a. Titisee, Freiburg, de impo sante Rheinfall en bloemeneiland Mainau. Met Nederlandse hotelier Zie: Kras.nl/39533 Wenen het Wienerwald Beleef de hoogtepunten van de stad van de romantiek, opera en Habsburgers. We zien o.a. de Hofburg en Schloss Schönbrunn. Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/39381 De Cotswolds Reis mee naar de 'streek van Shakespeare' met tearooms, Windsor Castle, Bath en Oxford. Verblijf in sfeervol 3-sterren landhuishotel Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/39465 Strand cultuur aan de Cdte d'Azur Een droomvakantie aan de Franse zuidkust met stranden, lavendelvelden en wijngaarden. Met o.a. St. Tropez, Nice, Cannes en Monaco Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/39350

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3