op dreef ZEELAND 5 We bellen lekker ouderwets De geur van een verse kop thee Ik ben niet braaf geweest Al gefaald in de Je koppie allereerste nacht erbij houden Auto vol met inbrekersspul Hennepkwekerij in bedrijfspand Man steelt uit milieustraat Winkeldief slaat handhaver Onderzoek naar mishandeling „Toch ook niet whatsappen?", beet een collega mij chagrijnig toe over mijn vastendrang. De gra tis berichtendienst is voor ons een laagdrempelige manier om een verhaalidee af te stemmen en overleg te plegen. Het is evenzo een storingsbron van jewelste. Ik heb ze geregistreerd: de afgelo pen week ontving ik (tot dusver) 102 werkgerelateerde whatsapp-berichten. En ik heb ze allemaal genegeerd! Wat een rust brengt dat! Geen oeverloos heen en weer getik van brokjes infor matie op die smartphone. Als we iets willen weten van elkaar, bel len we ouderwets en spreken we gelijk alles goed door. Halverwe ge de week heb ik even gesmok keld, omdat een raadslid mij een nieuwtje appte en een familie kwestie een antwoordapp dat mo ment handiger maakte. Gelukkig 'mag' ik nog wel facebooken, wan neer ik toch achter de computer zit. En voor de rest? We bellen! Dag zes, alweer. Zes dagen niet ge rookt! Ja, zo nu en dan een e-siga- ret. Het ding lag al een tijdje in de kast, maar eerlijk is eerlijk, een ge wone sigaret is toch lekkerder, be dacht ik, terwijl ik gefrustreerd aan het mondstuk zoog. Gisteren bemerkte ik, hangend boven een kopje thee, dat mijn geur inder daad verbeterd is. Lijkt misschien minder interessant als het verlaag de risico op plotselinge hartdood, maar geloof me: de geur van een veld gemaaid gras of een vers kop je thee maakt het leven de moeite waard. Neem ik normaal graag de lift op de krant, vandaag spoorde een col lega me aan samen met hem de trap te beklimmen. En dat deed ik. Lichtjes danste ik de treden op, helemaal tot boven aan toe, zonder één keer naar adem te hoe ven happen. Dus alles gaat van een leien dak je? Niet bepaald. Wat heb ik een zin in een sigaret! Maar we zetten door. Minstens veertig dagen. „Ik leg een biertje voor je koud", knipogen mensen met wie ik een afspraak maak voor een inter view. Bij de Voetjeballes van mijn zoon vroeg een vader of'het wel gaat'. Tsss. Alsof ik alcoholist ben. Eén wijntje, hooguit twee, aan het eind van een lange werkdag en wat drankjes in het weekend - meer niet. Dat vasten valt tot dusver reuze mee. Misschien scheelt het dat ik nog niet zo lang geleden negen maanden niet kon drinken en na drie lactatiemaanden wéér negen maanden niet. Mijn huisgenoot heeft me die pe riode heel wat fraaie mocktails voorgeschoteld en die bevielen uitstekend. Een beetje rum-ex tract en je drankje doet niet on der voor een echte daiquiri. Maar verrek, ik heb me toch niet alleen maar braaf aan de regels gehou den. Afgelopen weekend waren mijn vriend en ik er samen tus senuit. Ik heb er niet bij nage dacht. De fles was leeg voor ik er erg in had. Het is als een kras op een nieuwe auto. Je neemt je iets nadrukkelijk voor en faalt al op de eerste dag. Of beter gezegd: de eerste nacht. Ik zou veertig dagen lang stoppen met te laat naar bed gaan, zo had ik vorige week lichtvaardig aange kondigd. Even was ik vergeten dat ik kaarten had voor het con cert van De Staat, diezelfde avond in Middelburg. En voornemens en principes zijn mooi, maar De Staat is nog mooier. En dus lag ik om kwart over een in bed... Het eerste succesje volgde echter een etmaal later, waarin ik wa rempel precies de nagestreefde acht uur nachtrust haalde. En ook sindsdien kom ik daar redelijk in de buurt. De slaapapp Sleep Cy cle, die alles feilloos registreert, meldt na de eerste week een ge middelde nachtrust van 7 uur en 41 minuten, zeker twee uur meer dan voorheen. Dat is mooi. Keerzijde is dat ik niet altijd de slaap kan vatten. En dat is wennen. Van slapen heb ik nog nooit wakker gelegen. Een uitdaging aangaan is één ding. Maar deze voltooien is een tweede. Waakzaamheid is gebo den. Niet toegeven aan het 'geen zin hebben' is een must. Maar ook je koppie erbij houden is belang rijk. Dat merkte ik de afgelopen week. Op zondag na het middag uur 'ontbijten' is wat mij betreft geoorloofd. Na een gezellig avond je uit heeft iedereen zijn of haar nachtrust hard nodig. Ik dus ook. Maar je hebt wel een heel goed ex cuus nodig om doordeweeks op een laat tijdstip je hammetjes naar binnen te werken. Ternauwernood hoefik geen ex cuses te maken. Afgelopen woens dag was het kantje boord. Die morgen had ik een afspraak staan bij de kapper. Op het moment dat ik wilde vertrekken, besefte ik dat ik nog niets had gegeten. Ik propte een boterham in m'n gie chel en stapte op de fiets. Direct realiseerde ik me hoe belangrijk routine is. Het is zaak om m'n kop pie erbij te houden en niet terug te vallen in oude gewoontes. 112 rubriek De politie is op zoek naar een man en een vrouw die hebben in gegrepen toen een meisje werd mishandeld door een groepje jon geren bij een fietstunneltje in Westerzicht in Vlissingen. De mishandeling vond plaats op dinsdag 2 februari tussen 19.00 en 21.00 uur en begon al op het station in Oost-Souburg. In het tunneltje is het meisje mishan deld door een paar leden van een groepje. Tijdens het gevecht kwa men een joggende vrouw en een fietsende man langs. Zij riepen dat ze moesten stoppen. Surveillerende agenten hebben in de nacht van woensdag op donder dag iets na enen een 38-jarige man uit Roosendaal aangehouden. Zijn auto was volgeladen met inbrekers werktuig, de achterbak lag vol met waarschijnlijk gestolen dieselolie en er werd harddrugs aangetroffen. Agenten lieten de auto waar de man in reed in eerste instantie stop pen omdat de bestuurder een aan tal weken geleden ook was aange houden met inbrekerswerktuig in zijn auto. Hij werd aan de kant ge zet op de A58 bij de toerit naar Ril land. Al vanaf industrieterrein de Smokkelhoek, bij Kapelle, hielden de agenten de personenauto in het oog. In een bedrijfspand aan de Albert Plesmanweg in Goes is woensdag middag een hennepkwekerij aange troffen met 884 oogstrijpe planten. Uit onderzoek bleek dat er een hen nepkwekerij aanwezig zou moeten zijn in een van de twee bedrijfsver zamelgebouwen in de Poel. Met toe stemming van de eigenaren van de bedrijven heeft de politie een on derzoek ingesteld. De kwekerij is ontruimd door een gespecialiseerd bedrijf. Een medewerker van netwerkbe drijf Enduris BV onderzocht de me terkast en constateerde dat er stroom werd gestolen. Het netwerk bedrijf gaat aangifte doen. Er is nie mand aangehouden in deze zaak. Een 39-jarige man uit Oosterland is betrapt terwijl hij goederen weg nam van de milieustraat aan de Deltastraat in Zierikzee. De auto van de man was al vaker gesigna leerd bij verdachte situaties in de omgeving van milieustraten in de regio, dus de surveillerende agen ten waren alert toen ze de auto za gen staan in de Deltastraat. Nadat een andere agent met een surveil lancehond was gearriveerd, zagen de agenten de bestuurder van het busje wegrijden. Bij controle van de auto troffen agenten twee volle tassen en twee kliko's aan die ge vuld waren met elektronische ap paraten afkomstig van de milieu straat. De verdachte is gepakt. Een 42-jarige Vlissinger is woens dag aangehouden omdat hij een handhaver van de gemeente Mid delburg heeft mishandeld. Toen agenten reageerden op een oproep tot hulp troffen ze de man aan in de Burggang, waar hij in gevecht was met een medewerkster van de Hema en twee handhavers. De man had flessen wijn gestolen bij de Hema. De handhaver die de Vlissinger aanvankelijk te pakken kreeg, kreeg een knietje, een klap en een vuistslag. De winkeldief is overgebracht naar een politiecel in Torentijd in Middelburg en wordt daar verder gehoord over de zaak. 40 dagen zonder... Volg ons op www.pzc.nl/stoppenmet en blijf op de hoogte van onze ervaringen VRIJDAG 19 FEBRUARI 2016 Worstelen met de zonden Wendy Wagenmakers Len Wolters. foto's Lex de Meester RILLAND GOES ZIERIKZEE MIDDELBURG VLISSINGEN Marcel Modde Ondine van der Vleuten Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37