k Kaartverkoop begint morgen om 10.00 uur Actie tolvrije tunnel politieke speelbal derde keer benefietconcert in Goes m ZEELAND 3 3 Di-rect en Rowwen Hèze werken op 22 mei mee aan minifestival voor Stichting Jayden. Derde naam wordt later bekend. Illegale bontjas in beslag genomen GOES. Opnieuw houdt Racoon een groot benefietconcert op de Grote Markt in Goes. De derde edi tie van Racoon and Friends for Jay den is zondag 22 mei. Te gast zijn Di-rect en Rowwen Hèze. Een der de grote naam mag pas in een laat stadium worden onthuld. Racoon is al sinds 2010 ambas sadeur van de Stichting Jayden en bracht in dat kader het nummer Don't give up the fight (2011) uit. De band speelt het bij vrijwel elk concert, waarbij zanger Bart van der Weide altijd het verhaal erach ter vertelt. Over Rob en Jolanda Faase uit Goes, die in 2009 hun zoontje Jayden aan neuroblas- toom kinderkanker verloren. Het verhaal maakt elke keer in druk en bezorgt het publiek kip penvel. „Dat geldt ook voor ons", zegt gitarist Dennis Huige. „Nog steeds heb ik af en toe een brok in mijn keel. Stel je voor dat het je ei gen kind is." De band schaart zich met hart en ziel achter een derde editie van het benefietconcert, want hoewel er vorderingen worden gemaakt in de strijd tegen de ziekte, blijft geld voor verder onderzoek hard nodig. „Neuroblastoom is helaas een beetje een ondergeschoven kindje in het kankeronderzoek, omdat de ziekte zo zeldzaam is." Huige bewaart goede herinne ringen aan de eerste twee edities van Racoon and Friends for Jay den. „Vooral de sfeer op de Grote Markt vond ik heel bijzonder. Je voelde beide keren dat alle bezoe- Bij de voorgaande twee edities gingen de 7500 kaarten snel van hand. De verwachting is dat de be langstelling ook dit jaar groot zal zijn. Wie de derde editie van het evenement - op zondagavond 22 mei - niet wil missen, doet er daarom verstandig aan op tijd bij te zijn. De kaartverkoop begint morgen ochtend om tien uur. De tickets zijn uitsluitend verkrijgbaar via de website www.racoonand- friends.nl. Het exacte tijdschema is nog niet bekend. De Grote Markt gaat om 16.00 of 16.30 uur open voor pu bliek. Het eerste concert begint rond 17.30 uur. Racoon zal zoals gebruikelijk de avond afsluiten. De derde, nog ontbrekende naam wordt waarschijnlijk in de twee de week van mei onthuld. De eerste editie van het festival, in 2012, bracht 38.000 euro op voor Stichting Jayden. Toen tra den naast Racoon de 3JS, JURK! en Gers Pardoel op. Twee jaar ge leden werkten Guus Meeuwis, Nielson en Chef Special mee. Dat leverde 60.000 euro op. Stichting Jayden zet zich sinds 2010 in voor de bestrijding van neuroblastoom kinderkanker. De initiatiefnemers zijn Rob en Jolan da Faase uit Goes. Zij verloren in 2009 hun zoontje Jayden - bijna drie jaar oud - aan deze ziekte. De stichting organiseert diverse, vooral sportieve evenementen om geld in te zamelen voor onder zoek. In totaal hebben zij tot nu toe 650.000 euro bijeengebracht. kers heel goed wisten waarom ze daar waren, maar tegelijkertijd be leefden ze een geweldige avond." Vrijwel iedereen werkt belange loos mee. Huige is blij dat Di-rect en Rowwen Hèze naar Goes ko men. „Het zijn ook echte vrien den. Ze hoefden er niet lang over na te denken. Rowwen Hèze had op 22 mei eigenlijk een fanclub dag, maar die is meteen naar een andere datum verschoven. Fantas tisch dat iedereen zo meedenkt. Het is jammer dat we de derde ar tiest nog niet bekend mogen ma ken. Het is in elk geval een klin kende naam." Het minifestival lijkt een twee jaarlijks karakter te hebben gekre gen. Dat wil nog niet zeggen dat in 2018 ook een vierde editie komt. „We willen ons niet vastleg gen op een traditie", zegt Huige. Stichting Jayden is ingenomen met het feit dat er dit jaar weer een concert is, zegt secretaris Sabi ne Maas. „Het is geweldig dat een band als Racoon dit doet, zeker nu ze populairder zijn dan ooit." De aanleiding voor de boosheid van Perquin en Liefting is een motie van Tweede Kamerlid Bar ry Madlener (PW). De regering wordt daarin opgeroepen met de provincie Zeeland een onderzoek te doen naar de mogelijkheden om de Westerscheldetunnel tol vrij te maken en voor de begro tingsbehandeling van 2017 daar over te rapporteren. Wethouder Liefting noemt de tekst 'gewoon goed', maar: „Die motie kwam uit de lucht vallen. En het ergste, een meerderheid in de Tweede Kamer stemde te gen." De handtekeningenactie om het tolvrij maken van de Wes terscheldetunnel zonder politiek gedoe op de Kameragenda te krij- Initiatiefnemer van petitie 'tolvrije tunnel' baalt van motie in de Tweede Kamer die ook nog verworpen is. gen is daarmee doorkruist, aldus Liefting. „We zijn op achterstand gezet." Madlener kijkt daar anders te genaan. Zijn motie kreeg 43 van de 150 stemmen in de Tweede Ka mer. Onder meer PW, SP, D66 en 50PIUS waren voor; onder meer WD, PvdA, CDA, Christen- Unie, GroenLinks en SGP tegen. „Ik vroeg toch helemaal niet zo veel", stelt Madlener. Hij begrijpt dan ook niet dat zoveel Kamerle den tegen stemden. „Maar laten de Zeeuwen maar met hun hand tekeningen komen, dan kunnen ze op mij rekenen." De PW gaf niet aan waar het geld vandaan moet komen, aldus Zeeuws PvdA-Kamerlid Albert de Vries. Hij noemt de motie ook 'voortijdig'. In dat verband wijst De Vries op de commissie Balken ende die onlangs is ingesteld om te onderzoeken hoe de Zeeuwse economie kan worden versterkt. „Het moet nog maar blijken of een tolvrije tunnel daaraan bij draagt. Of dat er beter een directe spoorlijn kan komen tussen be drijventerrein Axelse Vlakte en België." „Ongelooflijk", reageert Lief ting op partijgenoot De Vries, „je een beetje verschuilen achter de commissie Balkenende. Het gaat erom dat mensen die van de tun nel gebruik moeten maken, daar veel geld aan kwijt zijn. Dat is on gekend in Nederland." MIDDELBURG. Een man uit Middel burg is door de Nederlandse Voed sel- en Warenautoriteit (NVWA) gestraft voor handel in illegale goe deren. De Middelburger bood een jas van echt luipaardbont te koop aan op een veilingsite. Dat meldde de NVWA giste ren. Inspecteurs van de autoriteit hebben de jas in beslag genomen. Tegen de man wordt proces-ver- baal opgemaakt. Uit onderzoek bleek dat in de jas bont is ver werkt van minimaal drie luipaar den. De geschatte marktwaarde is 2500 euro. Omdat de luipaard een beschermde diersoort is, is handel in producten van dit bont enkel toegestaan als kan worden aange toond dat de herkomst legaal is. VRIJDAG 19 FEBRUARI 2016 Racoon gaat weer voor volle Markt door Rolf Bosboom www.stichtingjayden.nl www.racoonandfriends.nl. Racoon, woensdagavond tijdens de try-out van de theatertournee in De Mythe in Goes, foto Marcelle Davidse Zanger Marcel Veenendaal van de band Di-rect. foto Paul Bergen Rowwen Hèze werkt ook mee aan het benefietconcert. door Harmen van der Werf TERNEUZEN. De actie voor een tol vrije Westerscheldetunnel dreigt een politieke speelbal te worden. Initiatiefnemer Mark Perquin en wethouder Cees Liefting van Ter- neuzen balen daar verschrikkelijk van. „Maar we gaan gewoon door en hopen dat alleen maar meer mensen zullen tekenen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35