D66 wil uitleg over kras in vergunning 3 m: 4T& të PW: Zet vertrokken ambtenaren weer in Spoorwegpersoneel murw Minoes Zeeuwse band organiseert voor 2 ZEELAND #4 COMMENTAAR Van het spoor komen onthutsende geluiden. Personeels leden van NS zijn kapot van het vele geweld dat zij in hun werk tegenkomen. Sommige conducteurs en ma chinisten zijn zo aangeslagen dat zij zelfs zeer ernstige misdragingen van reizigers niet meer melden. Zij geloven niet meer in het pakket veiligheidsmaatregelen dat de NS vorig jaar samen met het kabinet en de bonden aankondigde. De mensen op het spoor willen veel zwaardere maatregelen. De NS moet iets doen met deze noodkreet. Want een goed werk gever hoort zijn mensen maximaal te beschermen. Dat gebeurt nu duidelijk niet. Het personeel voelt zich in de steek gelaten. Ook bij de overheid moeten de mouwen omhoog. De openbare orde is op het spoor lastig te hand haven. Even snel optreden in een trein, dat is moeilijk. Maar dit ont slaat de politie niet van de plicht om ook in de treinen te werken. Om de veiligheid te verbeteren, pleiten NS'ers onder meer voor werken met een buddy, voor terugkeer van de spoorwegpolitie en voor meer poortjes op de stations. Hier en daar klinkt zelfs de roep om bewapening. Dit laatste idee houdt het gevaar in van een geweldspiraal, maar de overige suggesties zijn zeer redelijk. Snel doen dus. Werkgever hoort zijn mensen te beschermen. Dat doet de NS duidelijk niet. 'Is het gebruikelijk dat in officiële documenten aantallen worden ge schrapt en vervolgens het daar voor in de plaats komende getal 'Maakt dit onze positie in juridische procedures niet zwak?' met tipp-ex wordt weggelakt? Maakt dit onze positie in juridi sche procedures niet zwak als dit de kwaliteit van de documenten is, bijvoorbeeld als de gemeente moet aantonen wanneer, wat op welk tijdstip is gebeurd?', wil D66 weten. De partij vraagt dat naar aanleiding van een vergunning voor de bouw van zes huizen in het Seispark. Omwonenden be twisten de geldigheid van die ver gunning vanwege de handmatige correcties. Het is niet bekend wie de stift en de tipp-ex heeft gehanteerd en wanneer dat is gebeurd. Het kan zijn dat dat al is gedaan voordat de bouwvergunning in 1996 officieel is vastgesteld. Maar, merkt D66 op, dan heeft een vergunning ter inzage gelegen waarin niet exact is gesteld hoeveel huizen er in Seispark gebouwd mogen worden. De partij vraagt zich af of dit een precedurefout is en of die gevol gen heeft. 'Is de vergunning dan wel onherroepelijk vastgesteld?' Wethouder Johan Aalberts zei donderdag al in de PZC dat voor het digitale tijdperk vaker met pen wijzigingen zijn aangebracht in officiële documenten. Hij ver wacht echter niet dat dat in dit ge val voor problemen zal zorgen. In de bouwvergunning staat name lijk wel het juiste aantal huizen voluit geschreven in letters: twaalf. En dat is geldig, stelt hij. Bouwbedrijf Heijmans, dat de huizen bouwt, mengt zich nu niet in de discussie tussen gemeente en omwonenden. Almanak Om te helpen in de zoektocht naar 'het geluid van Oost-Souburg', sturen lezers van PZC hun suggesties naar de redactie. Een meneer uit Middel burg mailde bijvoorbeeld dat zijn vrouw iedere avond hoge tonen hoort en dat ze denkt dat een kattenschrik daar de bron van is. Hijzelf hoort het geluid niet. „Een kattenschrik iszo'n apparaat waarmee katten worden weggejaagd. Mensen kunnen het vol gens de fabrikant niet horen, maar mijn vrouw hoort het heel goed", schreef hij. „Ze is weldegelijk een mens, hoor. Daar sta ik voor in", voeg de hij er voor de zekerheid aan toe. Restauratie Oostbeer op til De Oostbeer, het histori sche vestingwerk aan de Commandoweg, is deze zo mer niet alleen geheel op geknapt, maar ook voor het publiek toegankelijk. Bouw bedrijf Joziasse restaureert de ruim twee eeuwen gele den in opdracht van Napo leon aangelegde Oostbeer en maakt het verdedigings werk ook toegankelijk. Vlis- singen stelt anderhalve ton beschikbaar. De provincie betaalt het dubbele voor restauratie van het rijksmo nument en aankleding van de directe omgeving. Albast in Atrium van Ter Reede Sculpturen van witte en zachtgekleurde albast zijn tot april te zien in het Atri um van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Middelburger Jan Poort vliet (72) exposeert daar zijn collectie beelden uit al bast. Hij werkt in meer soorten natuursteen, ook in serpentijn, travertin, onyx en speksteen, veelal met 'beweging' als thema. In deze tentoonstelling legt hij de nadruk op de verschillende soorten al bast. Gratis toegang van 09.00 tot 19.00 uur. 'Weesfietsen' snel verwijderd De gemeente maakt haast met het nieuwe beleid om 'weesfietsen' snel te verwij deren. Fietsen die langer dan vier weken blijven staan, worden - tijdens een maandelijkse controle - ver wijderd. 'Wrakken', kapot te fietsen zonder wielen, worden direct of sneller weggehaald. Sinds deze week hangen er waarschu wingsborden bij fietsverza- melplaatsen als de stations in Oost-Souburg en Vlis singen, de Fastferry en op plekken in de binnenstad. Vrijwilligers voor sportdorp nodig Sportdorp Oostkapelle zoekt vrijwilligers voor de organisatie van activiteiten dit jaar. Op 4 juni wil de voorzitter van VV Oostka pelle het sportseizoen geza menlijk afsluiten met SV Dok en LTC De Sprink. Om te helpen kunt u zich melden via een e-mail naar voorzitter@woostkapelle.nl. Daarnaast zijn er nog hel pende handen nodig bij het beachtennistoernooi dat op 11 juni zal plaatsvin den. Aanmelden kan via reneflohil@zeelandnet.nl. pi Mïirij j r a. MIDDELBURG. Als vaker een be roep wordt gedaan op oud-mede- werkers van de provincie, valt de omstreden vertrekregeling voor ambtenaren een stuk lager uit. De Statenfractie van de PW wil daarom weten of het provinciebe stuur wel zijn best heeft gedaan oud-ambtenaren in te zetten. In 2013 bood de provincie 160 ambtenaren van 57 jaar en ouder een vertrekregeling aan die neer komt op betaald verlof. Tot hun pensioen behouden ze een groot deel van hun salaris. Dat kost de provincie bijna 56 miljoen euro. In dat bedrag is ook rekening ge houden met een fiscale boete van 16 miljoen euro, omdat de re geling indruist tegen het lande lijk beleid om mensen langer te laten doorwerken. Voor de 57-plusregeling be gon, stelde de provincie nog dat de vertrokken ambtenaren een 'pool van kennis en ervaring' zou vormen 'waaruit geput kan worden'. Als een van de vertrok ken ambtenaren voor een klus wordt gevraagd, gaat de fiscale boete omlaag. Bovendien scheelt het kosten aan inhuur van exter ne adviseurs. In 2013 en 2014 be spaarde de provincie zo 263.000 euro. De PW wil nu weten hoe hoog dat bedrag in 2015 was. FZC door Maurits Sep MIDDELBURG. Het geknoei met stift en tipp-ex in bouwvergunningen verontrust de fractie van D66 in Middelburg. De partij vreest dat dit de positie van de gemeente bij een eventuele rechtszaak verzwakt en eist opheldering van het college van B en W. D66, Schriftelijke vragen aan B en W Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN OOSTKAPELLE Bart van der Weide (Racoon) en Guus Meeuwis, tijdens de editie 2014. Chef Special Joshua Nolet tussen het publiek, twee jaar geleden op de Grote Markt in Goes, foto's Johan van der Heijden door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34