Conciërge Izaak neemt afscheid Feestje voor 60-jarige Zeeuwse afdeling archeologie IT Hoek en Vlissingen wachten invoering derde divisie af Algelopen periode was volgens burgemeester Verhulst 'intensief De noodopvang voor vluchtelingen in de Zeelandhallen mag van het college zeker tot eind september openblijven. Commissarissen: Vertrekpremie directeur Delta is onze zaak iif— GOES. Een toename van het aantal incidenten ten spijt, blijven de Zeelandhallen wat burgemeester en wethouders van Goes betreft tot eind september dienst doen als noodopvanglocatie voor vluch telingen. Dat zegt burgemeester René Verhulst, vooruitlopend op een evaluatie die het college volgende week bespreekt. Het Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA) had gevraagd om de hallen tot 30 september te mogen gebruiken, Goes wilde dat tussentijds kun nen heroverwegen. „Hoewel we dat zelf mogen beslissen, is ons voorstel aan de raad om te verlen gen", zegt Verhulst. Sinds november worden ge vluchte mannen uit voornamelijk Syrië en Eritrea opnieuw opgevan gen in Goes. Ook afgelopen zomer gebeurde dat al, maar de huidige periode is volgens Verhulst 'inten siever', gelet op het aantal inciden ten. Het gaat dan onder meer om vechtpartijen, het met opzet laten afgaan van het brandalarm waar door iedereen 's nachts naar bui ten moet en vermeende zelf moordpogingen. Zo is op een film pje dat op internet is verschenen te zien dat een vluchteling in de nok van de hal is geklommen en dreigt te springen. Volgens Ver hulst was dat in januari. „Na over leg met COA en politie zijn maat regelen genomen. Er is meer bevei liging en CO A-medewerkers zijn nu ook 's nachts aanwezig. Het gaat nu gelukkig beter." Wel vindt Verhulst het 'slecht nieuws' dat de termijn waarop een vluchte ling de asielprocedure ingaat, is 'Er is meer beveiliging en COA-medewerkers zijn nu ook 's nachts aanwezig. Het gaat nu beter' verlengd van zes naar vijftien maanden. „Dat betekent dat ook economische vluchtelingen veel langer in de noodopvang blijven, met onrust tot gevolg." Een zwak tebod, vindt hij. „De regering roept wel dat er minder vluchtelingen moeten ko men, maar we kunnen het niet re gelen." Verhulst zei eerder dat vluchtelingen die oneigenlijk in de Zeelandhallen verblijven er wat hem betreft uit moeten. De Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) heeft hem laten we ten dat het de bedoeling is om mensen uit 'veilige' landen vanaf 1 maart terug te sturen. „Nieuwe in stroom wordt direct in Ter Apel geplaatst en binnen vijf weken uit gezet als blijkt dat het in hun land veilig is." MIDDELBURG. Het is de vraag of een vertrekregeling voor Delta topman Arnoud Kamerbeek moet worden voorgelegd aan de aandeelhouders. De provin cie vindt vooralsnog van wel, de Raad van Commissarissen (RvC) van niet. De provincie en gemeenten zijn aandeelhouders van ener giebedrijf Delta. Maandag meld de president-commissaris Cees Maas in een overleg met een aandeelhoudersvertegenwoor diging dat een afvloeiingsrege ling een zaak is van de Raad van Commissarissen. De provincie wil dat uitge zocht zien. Donderdag stuurde ze Maas een brief met vragen. Ze wil weten wat een minnelij ke schikking inhoudt, of Ka- merbeeks salarisverhoging van 120.000 euro strookt met het in 2005 vastgestelde beloningsbe leid en wie nu Delta gaat lei den als Kamerbeek vertrekt. Sinds maandag heeft gedepu teerde Carla Schönknecht 'niets meer gehoord'. Kamerbeek steggelt met de Raad van Commissarissen over de hoogte van zijn vertrekpre mie. De algemeen directeur eist meer dan de voorgestelde 800.000 euro. ZIERIKZEE. Honderd collega's in blauwe conciërge Izaak kon er („Ik heb grote stofjassen en een daverend applaus. zakken nodig") geen afscheid van nemen. Gistermiddag werd in stijl afscheid Heel wat leerlingen van weleer zagen hem genomen van conciërge Izaak Schults van later, maar nu in de rol van ouders, in Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. De onveranderde dracht terug. Datzelfde gold conciërge uit Bruinisse, die 37 jaar lang voor de ouders van toen die nu als opa's en niet uit zijn blauwe stofjas was te slaan, is oma's de school binnenkomen, met pensioen. Streng kon conciërge Izaak zijn, maar Die stofjas hoefde al jaren niet meer, maar bovenal betrokken. „As je ziet dat er veel leerlingen geslaagd zijn. Daar geniet ik van. Daar doe je het als school toch voor", zei hij eerder in een interview in deze krant. Hij dacht er gisteren stilletjes tussenuit te kunnen knijpen, maar rekende buiten zijn collega's. Docenten en niet-onderwijzend personeel hulden zich in blauwe stofjassen en verrasten Izaak, samen met de leerlin gen, met cadeaus en een dik applaus. Zeeland ZEELAND 10 11 SPORT 14 15 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 19 februari 2016 Vluchtelingen langer in Goes' door Luc Oggel René Verhulst, burgemeester Goes door Frank Balkenende foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33