1 TO0S Conducteur murw van agressie Bedrijven kunnen wel profiteren van kazerne €1445ü €75,00 (Over)leven r 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Conducteurs moeten bewapend worden. Uw Mening ONEENS paul kusters Griep over hoogtepunt De Nooijers maken beeld Geen inbreker in windmolen vrijdag Maan Leo Ik had onlangs een gênant te lefoongesprek met de Zeeuwse Verwarmings unie. Mijn verwarming werd niet meer warm en ik wilde graag dat er iemand langs zou komen om 'm te repareren (dit is dus geen metafoor). Maar de ietwat jolige manspersoon die ik aan de lijn had was mij te vlug af. 'Mevrouw, heeft u uw verwar ming wel ontlucht? En heeft u hem onlangs nog bijgevuld?' 'Nee, meneer. Eerlijk gezegd heb ik dat nog nooit gedaan'. 'Nou, ga Ik slaag er moeiteloos in een gecompliceerde Ikea-kast in elkaar te zetten dat eerst maar eens doen dan'. Daarmee was het gesprek voor bij. En had ik het nog steeds koud. Ik ben bijna dertig jaar oud, maar toch mis ik nog een aantal essen tiële levensvaardigheden. Bijvoor beeld hoe je je cv moet bijvullen en ontluchten. Of hoe je moet on derhandelen over je salaris. Maar ook heb ik nog steeds niet uitge vogeld hoe je charmant een com pliment in ontvangst kan nemen. Of hoe een gaatje te boren in de muur. Hoe weten of kunnen an dere mensen dat? Hebben ze soms ooit bezoek gekregen van een functionaris die hun gratis deze vaardigheden heeft bijge bracht? Natuurlijk zijn er ook vaardighe den die ik wel bezit. Ik kan mijn fietsband plakken. Elke dag zet ik weer een messcherpe eyeliner. Ik slaag er moeiteloos in een gecom pliceerde Ikea-kast in elkaar te zetten. Een prachtige soufflé tover ik zo tevoorschijn. Waarom kan ik die dingen wel, maar mis ik die andere verworvenheden? Het zit 'm geloof ik vooral in durf. Mogelijk krijgt men nooit te horen hoe bepaalde vanzelfspre kendheden te fiksen, maar waagt men het er simpelweg op. Als ik het eerste zwarte streepje op mijn ooglid zet, heb ik geen enke le garantie dat ik mezelf niet abu sievelijk zal omtoveren in een panda. Maar omdat ik vol zelfver trouwen te werk ga, eindig ik steeds weer als Marilyn. Monroe, niet Manson. Misschien moet ik toch maar eens op zoek naar dat ontluchtingssleuteltje... In gemeenschap van goederen trouwen is onverstandig. 345reacties toosenhenk.nl D PETER JAN RENS AAN tSE KANT (3E2ET bOOR VIRGINIA HENK,WEET JE WAT IK VANOCHTEND IN EEN OUDE PRIVÉ LAS De griep heerst, maar het aantal Zeeuwen met griep neemt wat af. Daarmee lijkt de griepepidemie over haar hoogtepunt heen. Al vanaf januari lopen veel Zeeuwen te snotteren en te kuchen. Uit de laatste cij fers van www.degrote- griepmeting.nl en Nivel blijkt dat het aantal zieken de laatste tijd niet meer stijgt. Volgens 'de grote griepmeting' daalt het aan tal griepgevallen in Zee land, Flevoland, Overijssel, Gelderland en Groningen. Vooral kinderen van nul tot vier worden ziek. Paul en Menno de Nooijer kunnen beginnen met de realisatie van hun kunst werk voor 't Saamdeel in Kapelle. De gemeente Ka- pelle verkoos gisteren het idee van vader en zoon De Nooijer boven dat van Hen- drike Huijsmans. De man nen willen een beeld van acht meter hoog maken, uitgevoerd in staal. Teke ningen van Kapelse kinde ren worden erin verwerkt. Bij de opening van 't Saam- deel in september wordt het kunstwerk onthuld. Het Hope Rescue Team uit Terneuzen werd gisteren opgeroepen om te helpen bij een windmolen in Roosendaal. Een monteur vreesde dat een inbreker zich naar binnen had ge werkt en was geëlektrocu- teerd door kortsluiting in de lift. Het bleek loos alarm; een arrestatieteam van de politie vond uitein delijk niemand bovenin. Mensen Een enquête door spoorwegvak bond WMC en deze krant on der bijna duizend conducteurs en machinisten levert een schok kend beeld op van de agressie in treinen en binnen de stationsge bieden. Treinpersoneel wordt ge schopt, bespuugd, geslagen, uit gescholden, beroofd en zelfs be dreigd met wapens. En dat komt veel vaker voor dan de NS stelt, want maar liefst 57 procent van het rijdend personeel meldt niet langer alle incidenten. De redenen achter die moede loosheid zijn verontrustend: tweederde van het NS-personeel denkt dat er niets met de mel ding gedaan wordt en bijna een kwart is bang dat de werkgever er wat van zegt. Daarom vindt 6,7 procent van de ondervraag den zelfs bedreiging met een wa pen niet de moeite waard om te melden en verzwijgt bijna 6 pro cent ernstig fysiek incident of een beroving. Zo is een conducteur met de drinkbak van een hond in elkaar geslagen, een andere werd tus sen de trein en het perron ge gooid. Acht conducteurs meld den een wurgpoging. Veel agres sie is volgens de conducteurs te wijten aan zwartrijden en alco hol- of drugsmisbruik. Ruim 90 procent van hen heeft afgelopen jaar daadwerkelijk te maken ge had met een vorm van (fysieke) agressie. Om de sociale veiligheid ver der te verbeteren, denkt onge veer de helft aan standaard twee conducteurs op de trein, een te rugkeer van de spoorwegpolitie, poortjes op nog meer stations en strengere straffen. Ook willen sommige veiligheidsmedewer kers op de stations een busje pep- perspray en een wapenstok. Alle incidenten ten spijt geven de ma chinisten en conducteurs hun werkgever een 7 als rapportcijfer. Ze zijn verknocht aan hun werk. Bijna een jaar geleden kondig den het kabinet, de bonden en de NS al een pakket veiligheids- Maar iefst 57 procent van het rijdend personeel bij' NS meldt niet langer alle incidenten op het spoor maatregelen aan: agenten op de grote stations, inzet van extra ca mera's en spiegels, versnelde slui ting van toegangspoortjes en extra personeel op bepaalde trei nen. Toch vindt maar 1 op de 10 spoormedewerkers de veiligheid sindsdien verbeterd. Minister Jeanine Hennis van Defen sie herkent zich niet in de kritiek van Zeeuwse (bouw)bedrijven. Ta co Tuinhof van architectenbureau Rothuizen in Middelburg zei on langs in deze krant dat 'Zeeuwse bedrijven bij voorbaat buitenspel worden geplaatst'. Dat komt vol gens hem door 'de wijze waarop het Rijk de kazerne aanbesteedt'. In een poging om de opdracht binnen te slepen, richtten installa teur Wolter Dros, Hoondert Staalbouw en architectenbureau Rothuizen begin 2014 Bouwcombi natie Zeeland op. Maar die bedrij ven zijn afgehaakt en schrijven zich niet in. Volgens Tuinhof om dat ze niet kunnen voldoen aan de bouwvoorwaarden en de finan ciële eisen. Daarop vroeg de PvdA opheldering aan de minister. Die partij wil dat Zeeland profiteert van de kazerne. Volgens Hennis garandeert de wijze van aanbesteden eerlijke en vrije concurrentie. Ze deelt niet de kritiek dat de aanbesteding com plex is gemaakt. Ze wijst er op dat de afgelopen jaren informatiebij eenkomsten zijn gehouden. Daarin is de wijze van aanbesteding toege licht. Hennis verwerpt de sugges tie dat de regio onvoldoende profi teert. De kazerne levert meer dan 1700 directe banen op. Dat geeft ook een impuls aan toeleveran ciers, de woningbouw, het onder wijs en de lokale ondernemers, al dus de minister. U dagen voordelig bij Winterberg H OTELDEAL. N L /K02191 z^zo: ™Qo° t088-0331506 Reactie? Tips? VLISSINGEN KAPELLE ROOSENDAAL VLISSSINGEN Bob Götz heeft nog geen geld voor nieuwe rolstoel Wereldkampioen rolstoel- hockey Bob Götz (19) uit Vlissingen heeft nog niet ge noeg geld bij elkaar om een nieuwe sportrolstoel te kun nen kopen. De teller staat op 2000 euro, terwijl hij 18.000 nodig heeft. Bob hoopt in juli te mogen knal len op het EK in Madrid. Maar hij heeft een nieuwe sportrolstoel nodig. Meer op: www.dreamordona- te.nl/4649-sportrolstoel. door Edwin van der Aa en Ton Voermans UTRECHT. Machinisten en conduc teurs staan moedeloos tegen het vele geweld in en rond de trein. Ze melden agressie niet meer, omdat 'er toch niets mee wordt gedaan'. Zelfs bedreigingen met wapens, seksuele intimidatie en berovingen worden stilgehouden. pagina 8: 'Geen woorden maar daden' door Jeffrey Kutterink DEN HAAG. Zeeuwse bedrijven kunnen wel profiteren van de bouw van de marinierskazerne in Vlissingen. Ze kunnen de krach ten bundelen of zich aansluiten bij een al bestaand consortium. Zeeland 11: Marinierskazerne valt 1,6 miljoen duurder uit Hotel Sonneneck 3 overnachtingen inct. ontbijtbuffet v 20% korting op a la carte diner Gratis Sauerland kaart en Winterberg pas v Op slechts 8 minuten rijden van Winterberg voor meer informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2