Het voormalige echtpaar Joke Bruijs en Gerard Cox brengt een hulde aan De Oase Bar, de vermaarde horecagelegenheid van Jaap Valkhoff (1910-1992) in Rotterdam. Het etablissement bestaat zestig jaar. 26 Jennifer Ewbank gaat op tournee in Japan Oscars niet blij met cadeautas Media Entertainment Zangeres Jennifer Ewbank (28) gaat probe ren door te breken in Japan. De zangeres heeft een korte tour aangekondigd en wil er ook een single uitbrengen. Tot nu toe staan er vijf concerten in het Aziatische land op het programma. Het doel is om er minstens een keer per jaar terugkeren. De Oscars-organisatie stapt naar de rechter. Ze wil af van de tassen met peperdure cadeaus voor gas ten van het filmprijzengala. De tassenproducent profiteert ten on rechte van de naam van de film prijzen, zo luidt de klacht. zelfsprekend in een tijd (1961) dat 010 en 020 nog simpelweg betekenisloze netnummers wa ren en de spreekkoren van de voetbalaanhang zich tot een in getogen 'Hup Ajax' en 'Zet 'm op Feyenoord' beperkten. De voorstelling De Oase Bar, vertellen Joke Bruijs en Gerard Cox (75), ontstond in 1996 op het terras van Hotel New York aan de boorden van de Maas. Daar wipten Rotterdammers als Paul de Leeuw en John Buijs- man langs in een voor de gele genheid opgebouwde tent, die de beroemde bar moest verbeel den. De toeschouwers zongen uit volle borst de liedjes van Valkhoff mee. Cox: „Tijdens het afscheid van de toenmalige directeur van het Nieuwe Luxor in Rotter dam hebben we het thema van de gezellige volksbar met verras sende gasten opnieuw vorm ge geven. Bastiaan Ragas, nu onze producent, zat die avond in de Valkhoff de zaak uitbaatte. Een begenadigd musicus en tekst schrijver, geestelijk vader van de Feyenoord-hymne Hand In Hand Kameraden. En auteur van zeemansrepertoire als Ik Heb Mijn Hart Op Katendrecht Verlo- -W- oke Bruijs (64) zong er al als 16-jarige. „Daar mocht ik van mijn I ouders naar toe. De Oase I Bar was weliswaar tot 's ochtends zes uur open, J maar het was geen nacht- of seksclub", vertelt ze. „Als ik binnenkwam met m'n multomap met liedjes be gon Jaap Valkhoff altijd I Can't Give You Anything But Love te zingen. Hij kon fantastisch ac cordeon spelen, het liefst een beetje jazzy." Precies op de dag dat de Oa se Bar zestig jaar bestaat, beleeft de gelijknamige muzikale kome die op 21 februari haar première in het Oude Luxor Theater op steenworp afstand van de hore cagelegenheid in het Rotterdam se stadshart. De Oase is nog altijd een nachtgelegenheid, net als in de gloriejaren '50 en '60 toen Jaap 'Harry is een echte kankerpit. Perfecte typecasting zou ik zeggen' ren, Hij Is Weer Gaan Varen en In Ied're Haven Een And're Schat, waarbij menig zilte traan werd vergoten. Ook buiten Rotterdam ge noot Valkhoff naam en faam. Zo componeerde hij Oh Johnny, de ode van de Mokumse Tante Leen aan Johnny Jordaan. Van- Cultuur COCON door Arno Celder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26