Toekomst Verbeek ligt niet in eredivisie Ook Van der Kuijlen moet vrezen voor Messi Doelpunt Memphis niet voldoende voor verliezend Manchester United zich vastklampt aan ervaring van Advocaat Van Gerwen klopt koploper SPORT 19 Coe dreigt Kenia te weren van 'Rio' SiiÈMSi Na zijn zege op regerend wereld kampioen Gary Anderson heeft darter Michael van Gerwen ook zijn goede vorm getoond tegen Adrian Lewis. Mighty Mike ver sloeg de koploper in de Premier League gisteravond met 7-4. Voorzitter Sebastian Coe (foto) van atletiekfederatie IAAF dreigt Kenia uit te sluiten van de Olym pische Spelen in Rio, als het land zich niet conformeert aan de re gels van antidopingagentschap WADA. Dat meldt sportkrant L'Équipe. „De reputatie van onze sport wordt bepaald door een klein aantal landen. Daarom wil len we proactief optreden", aldus Coe. „Als dat betekent dat we lan den moeten uitsluiten, zullen we niet aarzelen." Bij de laatste WK haalde geen enkel land meer me dailles dan Kenia. De laatste drie jaar werden veertig Keniaanse at leten geschorst vanwege doping. BOCHUM. Er waren best wat ge sprekken nodig om Gertjan Ver beek zijn contract te laten verlen gen bij VfL Bochum, maar giste ren ging dan eindelijk de kogel door de kerk. De 53-jarige trainer verlengt zijn aflopende contact bij de club uit de Tweede Bundesliga met twee jaar. „Het is logisch dat we voor de verlenging een aantal gesprekken nodig hebben gehad. Die gingen over de sportieve ambi tie van de club. We hebben ver schillende scenario's doorgeno men. Ook die van promotie. Ik wil de weten wat er dan mogelijk is. Er blijkt wat mogelijk, dus ik zie perspectief." Daarmee ligt de toekomst van Verbeek voorlopig in Duitsland en niet in de eredivisie. „Er is ook geen enkele club concreet geweest voor me, al praat ik zo nu en dan wel met mensen van Heerenveen die me vragen hoe ik erin sta om daar trainer te worden. Dat is ook logisch, want iedereen weet dat Heerenveen mijn club is." De oud-trainer van Heracles Al melo, sc Heerenveen, Feyenoord, AZ en 1. FC Nürnberg staat met Bochum momenteel vijfde. De achterstand op de derde plaats die recht geeft op deelname aan de play-offs om promotie en degrada tie, is vijf punten. De nummers één en twee promoveren recht streeks. Verbeek is bij Bochum werkzaam sinds januari 2015. BARCELONA. Lionel Messi gaat de komende jaren op recordjacht. De Argentijnse ster maakte woens dagavond zijn 300ste en meteen ook maar zijn 301ste treffer in de Primera Division. De nog altijd maar 28-jarige vedette van Barce lona moet in de komende jaren af rekenen met grootheden uit het verleden om wereldwijd record houder te zijn wat betreft het aan tal doelpunten in één land. Tot die grootheden behoort ook Wil ly van der Kuijlen, die bij PSV (308) en MW (3) in het totaal 311 goals maakte. Messi heeft inmid dels ook Fernando Peyroteo (Spor ting Portugal, 329) in het zicht, de Engelsman Steve Bloomer (317) en de Portugezen Eusébio (320) en Fernando Gomes (318). Een an dere beroemdheid is Gerd Müller, hij maakte 365 doelpunten voor Bayern München. De Braziliaan Pelé is ook wat dit betreft de meest aansprekende legende. Tot zijn 470 goals voor Santos heeft Messi nog wel even te gaan. NEDERLANDERS IN DE EUROPA LEAGUE In de slotfase kon FC Midtjylland, dat de laatste officiële wedstrijd speelde op 10 december, zich zelfs een soort gallery play permitteren tegen het apathische Manchester United, de tobbende topploeg van Van Gaal, die maar geen omme keer kan bewerkstelligen. De versnelling en trucjes van Ebe- re Onuachu en Pione Sisto pijnig den de zwakke defensie van de 'Mancunians', die was samenge steld met spelers als Paddy Mc- Nair en Donald Love. Het mag een excuus heten dat de blessure misère voor de club ook in Dene marken aanhield. Doelman David de Gea blesseerde zich in de war- ming-up. Hij was daarmee de twaalfde speler over wie Van Gaal niet kon beschikken. Was er dan helemaal niets posi tiefs te melden over Manchester United? Toch wel. Memphis De- pay stond eindelijk weer eens in de basis, door een knieblessure van aanvoerder Wayne Rooney. Met zijn eerste treffer sinds 21 no vember opende Memphis de score in Herning, maar lang kon zijn club niet van de voorsprong genie ten. Nog voor rust zorgde Pione Sisto, afgelopen zomer nog op de radar van Ajax, voor de gelijkma ker. Ebere Onuachu maakte na rust de winnende treffer. De winnaar van de Europa Lea gue kwalificeert zich voor de Champions League. Een must voor United, dat plaatsing via de Premier League met de week moeilijker ziet worden. VRIJDAG 19 FEBRUARI 2016 4 Bardiani-CSF, CCC Sprandi Polko- wice, Nippo-Vini Fantini en Direct Energie Cycling Team hebben de laatste vier wildcards gekregen voor de Amstel Gold Race. Gertjan Verbeek: twee jaar langer bij VfL Bochum. foto Pro Shots door Nik Kok HERNING Manchester United heeft een nieuwe dreun gekregen door in de Europa League met 2-1 te ver liezen van FC Midtjylland uit Dene marken. De ploeg van trainer Louis van Gaal moet over een week win nen op Old Trafford om uitschake ling te voorkomen. FC MIDTJYLLAND MANCHESTER UNITED Saint-Etienne, met Oussama Tannane (aangever bij de 1-0) in het basis team, was op ei gen veld met 3-2 te sterk voor FC Basel. Jean-Paul Boëtius viel bij de Zwitserse ploeg na ruim een uur in. Michel Vorm (fo to) maakte in de uitwedstrijd tegen Fiorentina (1-1) weer eens negen tig minuten vol voor Tottenham Hotspur. Slecht nieuws voor Vorm: eerste keeper en aanvoerder Hugo Lloris is snel terug van zijn blessure. Alexander Bütnner was met een assist belang rijk voor Ander- lecht, dat voor ei gen publiek Olym- piakos met 1-0 ver sloeg. Büttner werd in de 89ste minuut vervangen door landgenoot Bram Nuytinck. Het onderonsje tussen Wesley Sneijder en Ryan Donk (Galatasa- ray) en Wesley Hoedt (Lazio) ein digde in 1-1. Donk gaf de assist op de 1-0, maar kon de gelijkmaker niet voorkomen. Edson Braafheid en Ricar- do Kishna zaten bij Lazio niet bij de wedstrijdselectie, Stefan de Vrij is nog geblesseerd. Adviseur DickAdvocaat heeft nu al een grotere rol "hij Feyenoord als werd ge dacht. Gaat het dezelfde kant op als-met adviseur Johan Cruijff en trainer Leo Beenhakker bij,Ajax in"1980? 'föto's Getty Images, Prp Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19