Zeeuwse popiconen gelijktijdig het theater in Trail by the Sea was de redding voor Cor Muller Jayden Haurissa goochelt zich naar de televisie Raad van State vindt financiële onderbouwing plan Breskens (nog) wankel Centrum in haven van Breskens kan er nog wel komen, maar pas als zeker is dat er genoeg geld voor is. BRESKENS. Het nieuwe Viscen trum in Breskens mag voorlopig niet worden verwezenlijkt. De fi nanciële onderbouwing van het plan is te wankel, de gemeente Sluis moet die eerst verbeteren. Dat heeft de Raad van State giste ren bepaald. In het Viscentrum komen een interactief museum (met daarin ook het huidige Visserijmuseum), een visrestaurant en een viswin kel. De vismijn en het onderko men van de KNRM verhuizen er ook heen. Het gebouw moet op de kop van de huidige Handelshaven komen, dichtbij de dorpskern. De bouw van het centrum is een eerste onderdeel van een gro te metamorfose van de haven, in clusief de bouw van vierhonderd appartementen en uitbreiding van de jachthaven. En daar wringt de schoen. Realisatie van het Viscen trum kost 4,3 miljoen euro. Ruim de helft daarvan moet worden gefi nancierd uit de bouw van de ap partementen in de haven. Het plan waarin dat wordt geregeld, is echter nog niet goedgekeurd door de Sluise gemeenteraad. En dat kan niet, vindt de Raad van State: het financiële risico is daardoor te groot. Het Viscentrum kan er dus nog wel komen, maar moet dan in het complete plan voor de metamorfo se van de haven worden opgeno men. Daarover neemt de Sluise ge meenteraad later dit jaar een be sluit. De bouw van het centrum, die nog dit jaar zou beginnen, loopt daardoor wel vertraging op. Dat is met name een tegenval ler voor de vismijn. Dat gebouw is, gaf directeur Foort Lokerse al aan, 'niet meer van deze tijd'. „Er is een goede kans dat we nu inves teringen moeten doen", zei Loker se gisteren. „Dat is natuurlijk zon de, voor zo'n korte periode." Lo kerse wil er niet te veel op vooruit lopen, maar geeft wel aan dat het logisch is dat de gemeente Sluis dan meebetaalt. „De gemeente wordt nu immers op de vingers ge tikt, niet wij." 'Inhoudelijke bezwaren zijn wél afgewezen. Dit betekent dus uitstel, geen afstel' De bezwaren tegen het plan wa ren ingediend door bewoners van de appartementencomplexen De Remise en Het Wapen van Bres kens, en de bedrijven DC Dred ging en Seam, die actief zijn in de haven. De Raad van State verwierp overigens veel van hun bezwaren. Zo moeten de bedrijven accepte ren dat er minder ruimte komt in de haven. De appartementenbewo ners hebben niet overmatig veel last van het gebouw, vindt de Raad van State. Juist daarom is wethouder Jack Werkman niet helemaal ontevre den. „Veel inhoudelijke bezwaren zijn door de Raad van State ver worpen. Dat betekent dat we hier wel mee verder kunnen. Dit levert uitstel op, maar geen afstel." Zeela PAGINA 14 15 PAGINA 4 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 18 februari 2016 Streep door bouw Viscentrum door Martijn de Koning Jack Werkman, projectwethouder pagina 6: 'Half tegen Viscen trum is zo slecht nog niet Toeval of niet, de bekendste Zeeuwse muzikanten begonnen gisteravond gelijktij dig - en in eigen provincie - aan hun landelijke theatertournee. In de Stadsschouwburg Middelburg was (na de try-out eerder deze maand in Renesse) de première van Stedentrip, het eerste soloprogramma van Blof-frontman Paskal Jakobsen. Op datzelfde moment stond Racoon in De Mythe in Goes voor het eerst op de planken met het theaterconcert rondom het jongste album All In Good Time. Paskal Jakobsen doet tot eind april nog 23 theaters in het land aan. Racoon, dat ook vanavond in De Mythe speelt, heeft 28 theaterconcerten voor de boeg, met als bijzonder sluitstuk het optreden op 30 april in de Heineken Music Hall in Amsterdam. foto Ruben Oreel foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78