Kampioen T-tel gaat het liefst hogerop Wedstrijd staat bekend als 'aanrader' moeten sprongen van surfers vastleggen vechten om in leven te blijven' ZEELAND 15 VLISSINGEN. Op de Nederlandse site www.trail-running.eu staat een kalender met tal van trails in Europa. Bij de Trail by the Sea is er - in tegenstelling tot bijna al le andere - een opmerking bij ge plaatst: AANRADER. En dat is meer dan terecht. Fraaier en zwaarder kom je ze namelijk binnen de landsgrenzen niet te gen. Zondag is de vijfde editie van de Trail by the Sea, een initiatief van Sportpromotion Zeeland. Voor de tweede keer heeft-ie de lengte van een marathon. Atle ten kunnen overigens ook wed strijden over 2i,x en 14 kilometer lopen. Allen zullen de schoon heid van het gebied ervaren; ze lopen door het bos, langs meer tjes, in de duinen en op het strand. Meermaals zal er met handen en voeten geklauterd moeten worden. De start en de finish zijn in de Karolingische burcht in Burgh- Haamstede. En dus niet meer, zo als vorig jaar, op het strand van Westerschouwen. Dat heeft er mee te maken dat de organisatie de vele deelnemers een ruimte wil bieden om om te kleden en te douchen. Dat kan nu bij voet balvereniging DFS, tegenover de Karolingische burcht. De start van zowel de 14 als de 42,195 kilometer is om 11.00 uur. De atleten die aan de halve mara thon meedoen, vertrekken drie kwartier later. Vorig jaar won Vlissinger Remy Vasseur de marathon. Hij doet dit jaar niet mee. Bij de editie van zondag zijn Tim Pleijte, Pas cal van Norden, Ronnie Duinker ken, Erwin Harmes en Erik-Si- mon Strijk de voornaamste po diumkandidaten. Bij de vrou wen geldt dat voor Leonie Ton, Irene Kinnegim, Selena Temmer man en Nadine de Wilde. Volgens Can Kiran is het overi gens niet zeker of T-Tel volgend seizoen nog bestaat. „We beraden ons om hogerop te gaan. We zien de eerste klasse niet meer zitten. De lol is er af Dit is niet leuk voet ballen. De tegenstanders zijn ge woon te zwak." De topscorer kijkt met zijn teamgenoten uit naar de wedstrij den om de Zeeuwse titel in Zierik- zee, waar ze 13 april met de andere kampioenen om strijden. OQ_Value klom naar de tweede plaats dankzij een 5-3-overwin- ning op concurrent ZVV Hulst en onderaan deed Baderie Dam in een rechtstreeks duel de laatste plaats over aan D'Ouwe Brug/ Outokumpu. In de afgelopen maanden is Hopmans ook als een soort onder nemer naar het trainingscentrum gaan kijken. Vanuit zijn passie voor kite- en windsurfen. Hij meldde het trainingscentrum aan als start-up bij het Eindhovense Sport experience. „Er zijn in Ne derland heel veel start-ups, maar niet zo veel binnen de sport. Bij Sport experience hebben ze die bij elkaar gebracht, om ze verder op weg te helpen. We hadden eerst vijf sessies met ondernemers en uiteindelijk pitchten we dins dag onze bedrijfjes." Nu was het Hopmans niet di rect om financiering te doen. „Maar wel om de tips", vertelt hij. „Wat is de doelgroep? Waar liggen de kansen? We zijn in die weken bezig geweest met het be- 'Ik denk dat de kansen bij de Brouwersdam nog niet helemaal benut worden' antwoorden van dat soort vra gen." Het Internationaal Trainings centrum Freestyle Windsurfen is gehuisvest bij het Zeil- Surf centrum Brouwersdam. „Maar het is van niemand. Of juist van ieder een", zegt Hopmans. „Nu kunnen professionele surfers en kiters er terecht voor advies over bij voorbeeld krachttraining en voe ding. Dat wordt hen gegeven door experts van NOCNSF. Mijn idee is dat we nog verder kunnen gaan." Innovaties Hij zoekt het vooral in innovaties. Hopmans: „Nu verblijven de pro fessionals in de wintermaanden voor trainingsstages vele weken in Zuid-Afrika en Brazilië. Tegen de temperatuur daar - dertig graden - kunnen we hier natuurlijk niet op. Maar we kunnen wel andere manieren bieden om hun tech niek te verbeteren. Videoanalyse bijvoorbeeld. Ik zou graag willen dat er drones ingezet gaan worden die de sprongen vastleggen. Later kunnen de beelden worden beke ken en zien de kiters en surfers wat er nog beter kan." „Ik wil eigenlijk van de Brou wersdam een soort field lab maken voor partijen die drones ontwikke len", vervolgt Hopmans. Het mes snijdt dan aan twee kanten. „Zo'n bedrijf kan dan de drones testen en verbeteren én de watersporters worden er ook enorm mee gehol pen." Hopmans gaat nog om de tafel zitten met de eigenaars van het Zeil- Surfcentrum Brouwers dam. Zij waren in elk geval bij de pitch aanwezig en hebben wel oren naar de plannen. „Het gaat nu nog om de verdere uitwer king", aldus de Vlissinger. Zeer waarschijnlijk komt de top van het internationale freesty le windsurfen in oktober weer naar Zeeland voor een wedstrijd. Dan is er - nog onder voorbehoud - een evenement van de European Freestyle Pro Tour. Mogelijk kun nen de deelnemers er een trainingsstage aan vastkoppelen en al gebruik maken van de nieu we technieken. DONDERDAG 18 FEBRUARI 2016 door Aector Dooms redding voor Muller Bij de Trail by the Sea moeten de atleten op sommige delen van het parkoers klimmen en klauteren. Ze lopen afwisselend door het bos, langs meertjes, in de duinen en op het strand, foto Ronald den Dekker TERNEUZEN. De zaalvoetballers van T-Tel mochten vier wedstrijden voor het competitieslot het kam pioenschap vieren in de eerste klas se Zeeuws-Vlaanderen. De supre matie van de Terneuzenaren was dit seizoen opvallend. De kam pioen won alle wedstrijden, vaak met dubbele cijfers. In het zestien de duel werd Smit Sportprijzen met 15-4 geklopt. T-Tel-Smit Sportpijzen 15-4 (7-2). Doelpuntenmakers. T-Tel: Can Kiran, Mo Kilic beiden 4, Sinan Coban 3, Sezer Coban, Yassine Benali beiden 2. Smit Sportprijzen: Dennis Rijnberg 2, Eric Riemens, Chris Wisse beiden 1. De Molenhoek-Tugspotters 8-7 (3-5). Doelpuntenmakers. De Molen hoek: Mare de Haas, Thijs de Blaeij beiden 4. Tugspotters: Mare Verwei, Jarno Waebeke beiden 3, Jasper van Asten 1. Wentzler Pauwels-Café De Schelde 5-9 (2-5). Doelpuntenmakers. Went zler Pauwels: Dennis van Passel 3, Yannick Vanhijfte, Jaimie Rademaker beiden 1. De Schelde: Maarten Dek ker 4, Marco Plasschaert, Corné Lan- gendoen beiden 2, Sven Jansen 1. OQ Value-ZW Hulst 5-3 (3-1). Doel puntenmakers. OQ Value: Omer Ma- lagic, Titiano Staes beiden 2, Kees de Putter 1. ZVV Hulst: Jari Vyaene, Mi- chiel Standaert, Chris Seghers allen 1. D'Ouwe Brug/Outokumpu-Baderie Dam 4-7 (1-5). Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Dario Sandrini 3, Tom my van Oosten 1. Baderie Dam: Pe ter Hamelink 4, Gert-Jan Hamelink 3. Joost Hopmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48