6% TO©S Middelburg onder één dak met waterschap Vervangingspools basisscholen zijn leeg 'Sportvissers' hadden 1100 kg coke aan boord Kwartetten 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl In gemeenschap van goederen trouwen is onverstandig. Uw Mening ONEENS Subsidie voor sloop huizen Loterij geeft clubs geld Rietbergen wint prijs paul kusters donderdag Willem van Dam Ik moet gaan kwartetten. Tenminste, dat vindt de poli tie. Want ik ben oud en daarom een gewild doelwit voor oplichters en ander vuig volk dat het op mijn spaar centen heeft voorzien. Dus moet ik kwartetten. Dat maakt mij weerbaarder. Volgens de politie dan, hè. Denken ze dat ik van lotje getikt ben? Ja, kennelijk denken ze dat. De politie in Rotterdam-Rijn mond is een voorlichtingsactie be gonnen tegen oplichting van Denken ze dat ik van lotje getikt ben? Ja, kennelijk denken ze dat ouderen en heeft daartoe onder meer het ThuisPluis-kwartet be dacht. Godallemachtig, het Thuis Pluis-kwartet! Mag ik van jou in de categorie 'Hoe verzin je het' de kaart 'Malle Eppie'? Wekenlang hing bij ons in het dorp een groot spandoek, waarop een enge man met bivakmuts stond afgebeeld en waarop een waarschuwend tekstje was ge schreven: 'Let op: maak het inbre kers niet gemakkelijk'. Dat span doek is inmiddels verdwenen. Ge stolen, vermoed ik. Sindsdien doe ik de voordeur zorgvuldig op de knip en leg ik nooit meer een sleu tel onder een bloempot. Wij oudjes kunnen niet genoeg gewaarschuwd worden. Daarom heeft de politie in het Rijnmond gebied nu een nieuwe campagne geïntroduceerd: kwartetten tegen oplichters. Duizenden bejaarden kunnen een uitnodiging verwach ten om een potje te komen kwar tetten en te praten over wat te doen als een wildvreemde me neer of mevrouw om hun pinco de vraagt. Ik citeer een politie woordvoerder: „Nu de babyboom ers oud worden, de overheid zich terugtrekt en ouderen steeds lan ger zelfstandig blijven wonen, groeit het gevaar van misbruik". Maar voorkom je dat door ons oudjes als een stel kleuters te la ten kwartetten? Met stijgende ergernis las ik het bericht voor aan mevrouw Van Dam. „Ach joh", reageerde ze hoofdschuddend, „wind je niet zo op, ga toch een spelletje spelen." En met een grijns haalde ze Mens erger je niet tevoorschijn. Het provinciebestuur kan niet met geld omgaan. 329 reacties toosenhenk.nl D IN&OE&EL V&b WOR&T MOGELIJK GEVEILD Wie een onverkoopbare woning wil slopen of sa menvoegen, kan weer sub sidie aanvragen bij de pro vincie. Een deel van de Zeeuwse particuliere wo ningen is onverkoopbaar of sterk in waarde gedaald omdat er geen vraag naar is. Eigenaren komen daar door 'vast te zitten' in hun woning of raken die niet meer kwijt. Daardoor is er kans op verpaupering. Wie in aanmerking wil komen voor een bijdrage kan zich vanaf 19 februari melden bij de provincie. Meer op: www.zeeland.nl/piw. De VriendenLoterij schenkt dit jaar ruim 86.000 euro aan 67 Zeeuw se clubs en verenigingen. Sportvereniging DFS uit Burgh-Haamstede ont vangt het hoogste bedrag: 5975 euro. De VriendenLo terij biedt deelnemers de mogelijkheid om voor een organisatie mee te spelen. Veel deelnemers kiezen er voor de eigen club of vere niging te steunen. De helft van ieder verkocht lot gaat dan direct naar de clubkas. Componist en toetsenist Jeroen Rietbergen heeft voor het twee achtereen volgende jaar een Buma Award gewonnen. Hij kreeg de prijs wederom voor de muziek die hij schreef voor Gooische Vrou wen 2, een van de succesvol ste Nederlandse films ooit. Rietbergen, die samen woont met Linda de Mol, is geboren in Vlissingen. Mensen Waterschap Scheldestromen en de gemeente Middelburg willen gaan 'samenwonen' in het kan toor van het waterschap aan de Kanaalweg in Middelburg. Het dagelijks bestuur van Schelde stromen en het college van B en W van Middelburg hebben dat vandaag besloten. Waterschap en gemeente zijn nu buren van elkaar. Ze hebben elk een groot kantoor aan de Ka naalweg. Om het waterschap van Goes naar Middelburg te lokken, schoof Middelburg vrijwillig op, verder weg van stad en station. Beide gebouwen staan nu voor een groot deel leeg. Door re organisaties zijn bij beide organi saties veel ambtenaren vertrok ken. Het waterschap heeft ook een vestiging in Terneuzen. De len van de twee kantoren wer den voordien verhuurd, maar die organisaties zijn ook weg. Waterschap en gemeente beta len nu veel geld voor ruimte die ze niet nodig hebben. In de toe komst verwachten ze zelfs nog minder ruimte nodig te hebben, bijvoorbeeld doordat ambtena ren op andere tijdstippen en plaatsen kunnen gaan werken. Door samen in één pand te trekken, zijn beide overheden goedkoper uit. Bovendien kan het stadskantoor waarin nu de gemeente zetelt, dan worden ver huurd of verkocht. Een andere mogelijkheid is het hele complex - de twee kantoren en de parkeer garage eronder - te verkopen en ruimtes terug te huren. De gemeente kiest ervoor bij het waterschap in te trekken, om dat ze dan toch - zoals ooit het Middelburg en Waterschap Scheldestromen onderzoeken mogelijkheid om één kantoor te delen en ander te verkopen. idee was - dichter bij de de stad zit en dus beter bereikbaar is. Verder onderzoek moet uitwij zen welke huisvesting haalbaar is en financieel het meeste voor deel oplevert. Dat moet in juli dit jaar duidelijk zijn. Daarna wordt bekeken hoe de organisa ties opnieuw gehuisvest kunnen worden. In januari 2017 valt dan het definitieve besluit. Of het stadskantoor interes sant is voor een andere huurder, moet dus nog blijken. Gemeente en waterschap zien wel een kans in de Campus Zeeland. Daarvoor wordt gezocht naar ruimte voor zowel onderwijs als studenten huisvesting. VLISSINGEN. Veel leraren op Zeeuwse basisscholen zijn ziek. De griep heeft sinds de kerstva kantie zo toegeslagen dat de ver vangingspools nagenoeg leeg zijn. „De bodem is bereikt", zegt Eric Reekers, directeur van het Transfercentrum Primair Onder wijs Zeeland. Dit centrum ver zorgt de vervangingen voor twee honderd basisscholen in Zeeland en West-Brabant. De grote vraag naar vervan gers is een jaarlijks terugkerend fenomeen. Tussen kerst en carna val worden veel leraren ziek. „Een combinatie van hoge werk druk en vatbaarheid", denkt Ree kers. Omdat het centrum door vervangers heen is, wordt onder meer aan parttimers gevraagd of ze extra uren willen werken. Het lukt tot nu toe om alle kinderen les te geven. Het centrum probeert nieuwe vervangers te werven, maar dat is nog niet zo makkelijk. „Er zijn hier in verhouding minder ver vangers voorhanden dan in ande re provincies. Zeeland is een dun bevolkt gebied." VLISSINGEN. De sportvisboot Zee land die in januari aanspoelde op het strand bij Cadzand-Bad had 1100 kilo cocaïne aan boord. Dat zei plaatsvervangend hoofdofficier van justitie Alexan der van Dam gistermiddag in Vlissingen-Oost. Op 14 januari waren vier mannen in een vlie gende storm van boord gehaald door de KNRM. Hun boot was door pech stuurloos geworden. De volgende ochtend spoelde de boot aan op de Zeeuws-Vlaamse kust. Bij inspectie ontdekten poli tie en douane de cocaïne. Dat het om een grote partij ging was al bekend. Eén man zit vast in verband met de smokkel. Van Dam greep deze zaak aan om de noodzaak te benadrukken van nauwere samenwerking tussen de controle- en opsporingsdien sten. In het bijzijn van minister Ard van der Steur (Veiligheid en Justitie) ondertekenden Van Dam en vertegenwoordigers van douane, marechaussee, de politie Zeeland-West-Brabant en de lan delijke eenheid van de politie de Samenwerkingsovereenkomst Zuidwest. Eén officier van justi tie wordt speciaal belast met de bestrijding van georganiseerde criminaliteit in de havens. MISSCHIEN HAtS IK HET NIET MOETEN bOEN... fMOETIKVOORT^ANSO I BETALEN OM NAAR MN WC TE KUNNEN Reactie? Tips? MIDDELBURG BURGH-HAAMSTEDE VLISSINGEN THOLEN Anita en Ed brengen lied uit voor kleinzoon Anita en Ed uit Tholen heb ben een lied geschreven voor hun kleinzoon Jayden. De videoclip van het num mer 'Liefde voor dat kleine kind' staat sinds dinsdag op YouTube en is binnen twee dagen ruim 800 keer beke ken. Het is de eerste single van het nieuwe album dat het zangduo op 1 mei zal presenteren, op de dag dat Ed ook zijn 40-jarig jubi leum als artiest viert. door Maurits Sep MIDDELBURG. De plek waar het waterschapskantoor staat, was ooit bedoeld voor het kantoor van de gemeente zelf. En nu, twaalf jaar later, lijkt de gemeen te daar dan toch te belanden. door Cornelleke Blok Zeeland 10 en 11: Aanpak misdaad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2