Hersenen maken afvallen moeilijk Burgemeester Goes laakt collega Lonink Kort geding voor meer geld Strafpleiters noemen vergoeding voor bijstand van verdachte bij politieverhoor een Tooi'. Wordt het Spanje of Portugal? Tenzij een verdachte daar expli ciet van afziet, moet er een ad vocaat aanwezig zijn bij het ver hoor. De vergoeding die de ad vocaten daarvoor krijgen be draagt circa 150 euro voor lich te zaken en 300 euro voor zwa re misdrijven waar minimaal twaalf jaar gevangenisstraf voor staat. „De inverzekering stelling van verdachten duurt minimaal drie dagen", zegt de Zwolse strafrechtadvocaat Mau- rits Jansma. „Tijdens die drie dagen vinden vaak meerdere verhoren plaats, die je ook moet voorbereiden. Een groot deel van die drie dagen ben je hier als advocaat zoet mee. Voor in de meeste gevallen 150 euro. Niet per uur, maar in to taal. Voor dat geld komt ook een schilder niet opdraven." Onacceptabel, vindt ook de Nederlandse Orde van Advoca ten, die stelt dat veel strafrecht advocaten serieus overwegen te stoppen met piketdiensten. Minister van Justitie Van der Steur stelt via een woordvoer der dat de duur van politiever horen gemonitord zal worden. „Dat is een belangrijke indica tor om te bezien of de vergoe ding voor verhoorbijstand bij stelling behoeft", aldus een woordvoerder. AMSTERDAM. De vergoeding die strafrechtadvocaten vanaf 1 maart krijgen voor het bijstaan van ver dachten tijdens het politieverhoor is zo laag, dat de beroepsvereni ging vandaag een kort geding aan spant tegen de Nederlandse staat. Als minister van Justitie Ard van der Steur niet met meer geld over de brug komt, dreigen straf rechtadvocaten zelfs massaal te stoppen met het in hun piket dienst bijstaan van verdachten tij dens politieverhoren. „Het plan van de minister is onrechtmatig, daarom spannen we een kort ge ding aan", zegt secretaris Geert jan van Oosten van de Nederlandse Vereniging van Strafrecht Advoca ten (NVSA). „We worden gedwon gen voor een fooi ons werk te doen en dat is bedrijfseconomisch onverantwoord." De advocaten lo pen al langere tijd te hoop tegen het plan. Vanaf 1 maart krijgen verdach ten het recht op bijstand van een advocaat tijdens politieverhoren. Iris van der Knaap uit Vlissingen hoopt volgend jaar haar havo diploma te halen. Maar voor Engels en Nederlands wil ze op vwo-niveau examen doen. Staats secretaris Sander Dekker van Onderwijs wil dat dit gemeengoed wordt in Nederland. Examen op maat, noemt hij dat. Op de Isaac Beeckman Academie in Kapelle lopen ze al op de zaak vooruit. ZEELAND 2 3 Volgens Verhulst wil Lonink dat Zeeland één grote gemeente wordt. Een slecht plan, vindt de Goese burgemeester. Want groter is niet altijd beter, betoogt hij. „Grotere scholen, grotere zorg, grotere ministeries, grotere poli tie, het moest allemaal en het werkte niet. Miljoenentekorten en mislukt. Je zou toch denken dat we geleerd hebben. Collega Lonink van Terneuzen kennelijk niet. Minister Plasterk bezuinigt op gemeenten met minder dan 100.000 inwoners omdat hij ze te klein vindt. De inwoners zijn de dupe. Beste Jan, zoek een andere hobby." Lonink, die zijn pleidooi een week geleden voor de camera van Omroep Zeeland hield, is verrast over de aantijging. „René zou er verstandig aan doen zich eerst op de hoogte te stellen van de feiten voor hij een weblog schrijft. Ik ben niet voor één gemeente, maar voor het bundelen van re gionale krachten. We moeten over de toekomst van Zeeland na denken op regionaal niveau, bij voorbeeld over economie. Maar de uitvoering kan per gemeente verschillen." Wel vindt Lonink de provincie een 'overbodige be stuurslaag die veel geld kost'. Advocaten komen in opstand door Paolo Laconi 'Voor de meeste gevallen krijgen we 150 euro. Een schilder komt niet voor dat geld' www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 18 februari 2016 -o Veel 258e jaargang nr. 41 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 wolken foto Ruben Oreel De wereld is Kras Boek vóór 23 februari een vakantie naar Spanje oF Portugal en ontvang tot 50 korting p.p. KrdS.nl/spdnjGpOrtUQdl of bel 0900-9697 70 cpg Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden door Luc Oggel GOES. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen moet een andere hobby zoeken. Dat schrijft zijn Goese college René Verhulst in zijn wekelijkse weblog. 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1