Samen 'Mag ik dan bij jou?' spelen voor date met suikeroom NIEUWS 9 f jjKOOPJEDEAL.NL) DAGA?7N^EBD(juNAGRE,N VAN 'Liever niet-formele lessen dan alleen wachten en niets doen' Het begon in twee verschillende wonin gen in Bunschoten-Spakenburg. In die van de familie Peet dacht Gerlinde (2t): ik wil eens iets nuttigs met mijn vrije tijd gaan doen. En in huize Al Ibrahim dacht Heba (19): ik wil beter Nederlands leren schrijven, lezen en uitspreken. Beiden kwamen ze terecht op de si te van Konnektid, een educatieplatform waarop buurtgenoten diensten kunnen uitwisselen. Heba diende haar verzoek in, een maand later gaf Gerlinde aan tijd en zin te hebben om taalles te ge ven. „Toen hebben we een afspraak gemaakt." Sinds een week of zes stapt Gerlinde elke week op de fiets om bij Heba thuis in de boeken te dui ken. De Syrische, die met haar familie in het vis sersdorp woont, volgt al een taalcursus aan de Uni versiteit van Amsterdam. Daar kan ze wel wat on dersteuning bij gebruiken. Ze moet het taaipro gramma afronden voordat ze aan een échte studie kan beginnen. Uiteindelijk hoopt ze ingeloot te worden voor geneeskunde. Dat Gerlinde, die de mbo-studie tot chemisch analist doet, nooit eerder Nederlandse les gaf, er vaart ze niet als een pro bleem. „Het wijst zich al lemaal vanzelf wel. Ik was vroeger altijd wel goed in Nederlands. En als Heba een vraag heeft, probeer ik die gewoon te beantwoorden." De Syrische is heel dankbaar voor de hulp die ze krijgt, vertelt ze in een mix van Engels en zeer behoorlijk Nederlands. „Gerlinde helpt me bij de uitspraak van woorden. En ze geeft me de courage to speak. Het is bij haar niet erg als ik een fout maak, en daardoor durf ik meer te proberen." Ook met andere vragen kan Heba bij Gerlinde terecht. „Heba is bijvoorbeeld op zoek naar werk. Ik vertel haar dan hoe dat gaat in Nederland. En pas was de snaar van haar gitaar gesprongen. Toen heb ik haar op een gitaarwinkeltje gewezen." Gerlinde speelt zelf ook, en inmiddels bond ze haar gitaartas één keer op de rug om bij Heba thuis samen een riedeltje te spelen. Heba: „Ik speelde altijd Syrische liedjes, maar ben nu aan het oefenen op Mag ik dan bij Jou? en Het is een Nacht." Deze liedjes van Claudia de Breij en Guus Meeuwis ziet Heba nu als taal- én muziekles. Gerlinde stapt elke week op de fiets om bij Heba thuis in de taalboeken te duiken Het van oorsprong Amerikaanse SeekingArrangement.com ziet een duidelijk verband met het verdwijnen van de studiefinancie ring. Had de site, die sinds 2012 in het Nederlands beschikbaar is, in februari vorig jaar nog bijna 15.000 Nederlandse leden, inmid dels zijn dat er bijna 21.000. Woordvoerster Angela Jacob Bermudo: „Volgens onze gege vens zijn 4.038 daarvan student, bijna een kwart van het totale aantal sugar babies." Topman Brandon Wade voegt eraan toe: „Als je Nederland vergelijkt met andere landen zoals Engeland of de VS, dan was Nederland altijd relatief betaalbaar. Maar nu de hulp wegvalt, levert dat studen ten nogal een verlies op." Nu slechts 89,95 Nu slechts €9,95 60% Vanaf slechts €119,95 60% öciro^oo Nu slechts €19,95 Nu slechts 22,95 Vanaf slechts €7,95 Dick Krijnen van de Ne derlandse site Suiker- arrangement.nl kan dat beeld deels onderschrij ven. „Op zich is het feit dat studen ten zich in schrijven niet nieuw", vertelt hij. „Wel zie je dat de verhou ding suiker- oom-suiker- nichtjes recent van één op vier naar één op vijf is ge gaan." is voor Krijnen lastig te zeggen hoeveel studenten er exact staan inge schreven. „Niet iedereen zet dat erbij in het profiel. Maar als je naar de leeftij den kijkt, zie je wel dat de groot ste groep suiker nichtjes tussen de 18 en 28 jaar is, dus daar zitten on getwijfeld ook stu denten tus sen." WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 Eline Dragt Het Begint met Taal Vanuit Deir ez-Zor kwam ze acht maanden geleden naar Bunschoten-Spakenburg. Heba (19) wil niets liever dan goed Nederlands spreken en vond in Gerlinde iemand die haar daarbij helpt. Samen spe len ze inmiddels ook liedjes van Claudia de Breij en Guus Meeuwis op de gitaar. 207-delige Gereedschapstrolley van Wolfgang Germany Groot ingekocht, dus profiteer hiervan! Gereedschappen zijn gemaakt van hoogwaardig Chroom-Vanadium staal Zeer goed gevuld; in één keer al het gereedschap datje nodig hebt In 4 lagen overzichtelijk gerangschikt Adviesprijs Korting U bespaart: 599,95 510,- Grootverpakking Pampers Baby doekjes Keuze uit Fresh Clean (320 st.) en Sensitive (280 st.) Houdt de pH-waarde van het huidje in balans Mild reinigend, geen irritatie Pampers; altijd een goede keuze! Adviesprijs Korting U I €19,95 50% €10,- 4-seizoenen Dekbedden (100% dons) van Topkwaliteit Geschikt voor ieder seizoen; altijd handig! Rijk gevuld met 100% zuiver eendendons, diervriendelijk vergaard Vochtregulerend, ventilerend en isolerend Voorzien van het Nomite hygiëne label .korting Adviesprijs Korting U bespaart: 299,95 60% €180,- .korting ÖiPad OiPhone Bluetooth LED Kleurenlamp (iPhone en Android!) Bedien de lamp met je Smartphone Kies uit duizenden kleuren, inclusief warm wit Past op elke E27 fitting, 25.000 branduren GRATIS Bluetooth app Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 60% 30,- Sleeptime Hoofdkussen met echte pocketvering Biedt een perfecte ondersteuning bij iedere slaaphouding Voorkomt nek, rug en schouder klachten Met anti-allergene werking Zo lekker heeft u nog nooit geslapen! Adviesprijs Korting U bespaart: €129,95 82% 107,- 16-pack Opzetborstels voor 0ral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts 0,50 per stuk- poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs Korting U bespaart: 59,95 87% 52,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! PPberPoy (^K[ l) NIET TEVREDEN? GEL0 TERUG! Studente Kim Musk foto All 4 You Photography korting korting korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9