De Babbeliekes voor het laatst Kunst gezocht voor boulevard n Eerste editie wordt eind mei georganiseerd Vastentijd is samen eten 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Succesvol jongerenevenement in West- Zeeuws-Vlaanderen, dat voor de vierde keer plaatsvindt, krijgt een broertje. TERNEUZEN. De mini-Roparun, die dit jaar voor de vierde keer plaats vindt in West-Zeeuws-Vlaande- ren, krijgt ook een Terneuzense editie. De 'Oostburgse' versie van het scholierenevenement is dit jaar op 15 april, die in Terneuzen vindt plaats op 27 mei. De mini-Roparun werd drie jaar geleden bedacht door West- Zeeuws-Vlamingen die aan de échte Roparun meededen. Dat is een jaarlijkse estafetteloop tussen Parijs en Rotterdam. De op brengst daarvan gaat naar de strijd tegen kanker. De mini-Roparuns rond Oost burg waren succesvol. Ze kenden honderden deelnemers, en er werd bij elkaar ruim 30.000 euro opgehaald voor goede doelen als het hospice, relaxstoelen voor zorginstelling Warmande, het zie kenhuis en stichting Mascura. Bij beide edities zijn teams wel kom uit de groepen 7 en 8 van de basisschool en de laagste twee klassen van middelbare scholen. Organisator Erik van den Heuvel verwacht dit jaar in Oostburg weer minstens vijftig teams aan de start, wat neer komt op vier- 'Ons evenement is in het westen zó'n succes, dat moet ook in Temeuzen kunnen' honderd lopers. Start en finish zijn dit keer op de Markt. De rou te gaat langs en door opvallende locaties. Zo gaan de lopers door het gemeentehuis in Oostburg en het winkelcentrum in Breskens. De organisatie maakt ook de stap naar Terneuzen. „Dat is het gevolg van het succes in Zaterdag wordt het echt de laatste keer. Kinderkoor De Babbeliekes treedt dan in het Dorpscen trum in Vogelwaarde nog één keer op. Daarna is het na 37 jaar over en uit. Jos en Yvonne Neve waren al die decennia de drijvende krach ten achter het koor. Al twee jaar geleden kondigde het stel uit Vo gelwaarde aan dat ze op den duur gingen stoppen met het koor. Het einde kwam iets sneller dan ver wacht. Nadat het koor gepasseerd werd voor een vormselmis omdat de liedjes niet liturgisch genoeg waren, besloten Jos en Yvonne er eerder mee te stoppen. Een einde met een kater. Even was er hoop dat er een doorstart zou komen voor het koor. Het bleek een lastige opgave. Want De Babbeliekes zonder de Neves, dat kan eigenlijk niet. Dat ervoer ook Johan Robesin, voorzitter van Verenigd Korenrijk. Hij zag graag dat het koor bleef be staan. „De Babbeliekes zijn zo ver knoopt met, en verknocht aan de familie Neve. De familie deed dat thuis, in de woonkamer. Als je dat koor opnieuw zou opzetten, dan zou dat anders moeten. Met een bestuur en contributie, een plek om te repeteren. Een dirigent moet betaald worden... Lastig las tig. De ouders moeten dat ook wil len. Kun je wel zeggen wat heb ben de ouders daar mee te maken? Maar dat is nu eenmaal de cultuur van De Babbeliekes en dat heb je te respecteren." „Het is allemaal een beetje blij ven hangen, die nieuwe opzet", weet Jos Neve. Hij gelooft niet meer in een herstart van het koor. Want als Jos en Yvonne het niet meer doen, dan hoeft het voor een flink deel van De Babbeliekes zelf ook niet meer. „Ik denk dat, zoals wij het koor geleid hebben, nie- 'Wij zijn er meer ingegroeid ais ouders en minder als dirigent' mand dat doet. In een huiselijke sfeer. Als je echt een goed koor wil hebben moet je toch... ik wil niet zeggen, streng zijn, maar toch. Wij zijn er meer ingegroeid als ouders en minder als dirigent." West-Zeeuws-Vlaanderen", ver klaart Van den Heuvel. „Daardoor denken we dat het in Terneuzen ook moet lukken." Daar vindt de mini-Roparun op 27 mei plaats. Start en finish zijn op de atletiek baan aan de Zuiderparklaan. Om dat het evenement een stuk later plaatsvindt dan de editie rond Oostburg, is de organisatie nog niet helemaal rond. „We weten wel dat de route waarschijnlijk via Axel, Sas van Gent en Hoek loopt", vertelt Van den Heuvel. Teams kunnen zich nog aan melden. Een ploeg bestaat uit acht lopers. De routes zijn zo'n 60 kilo meter lang. Na ongeveer een halve kilometer wordt steeds gewisseld van loper. Teams betalen inschrijf geld en zorgen zelf voor sponso ring. De opbrengst gaat naar de Stichting Roparun. Die steunt dit jaar onder meer het initiatief 'waakkoffers' van vier Zeeuws- Vlaamse zorgorganisaties. De kof fers worden beschikbaar gesteld aan mantelzorgers die waken bij ernstig zieke mensen. TERNEUZEN. Opnieuw kunnen beeldende kunstenaars zich aanmelden voor deelname aan de beeldenroute op de Schelde- boulevard in Terneuzen. Vorig jaar kon dit voor het eerst en dat smaakte, aldus Jo Stanne- veld van culturele instelling Toonbeeld, naar meer. Stanneveld was verrast door de belangstelling vorig jaar. „Te gen de vijftig kunstenaars uit Nederland, België, Luxemburg en Duitsland meldden zich aan. Wij hebben die aanvragen niet allemaal kunnen honore ren. Dat zou te duur geworden zijn, maar een twintigtal kun stenaars heeft toch wel op de Scheldeboulevard werken geëx poseerd." Het animo toont volgens Stanneveld aan dat de zomerex- positie op de Terneuzense bou levard goed bekend staat. Hij verwacht dit jaar opnieuw veel aanmeldingen. Tot 29 februari zijn die mogelijk via Toon beeld, 0115-455960. Deelnemen de kunstenaars - ook die door de organisatie worden uitgeno digd - krijgen de transportkos ten vergoed, een kleine finan ciële bijdrage en, aldus Stanne veld, veel gratis publiciteit. Beel den op de Scheldeboulevard vindt dit jaar alweer voor de ze ventiende keer plaats. In de regio Mijn dorp, mijn stad WOENSDAG AXEL. DeHalle, 9.15 uur: Computerles; 13.30 uur: Sjoelen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljart, koers- bal, bridge; 't Kasteel tje, 10.00 uur: Koffie- klets; Korre, 13.30 uur: Bil jart, kaarten jokeren en bieden, hobby bijeenkomst; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Sjoelen; 19.00 uur: Line dance; GRAAUW. Dorps huis, 14.00 uur: Graauw Leeft; 14.30 uur; gymnastiek; HEIKANT, 'f Heike, 13.00 uur: Biljart, schieting, kaartjes maken; Basisschool Heidepoort, 19.30 uur: Contactavond voor toekomstige leerlingen; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart, jeu de boules; 19.00 uur: Bridge, biljart; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljart; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Bin go; 19.00 uur: Buurt bemiddeling; Blaau- we Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internetcafé; 13.00 uur: Mobiele optiek; Robbedoes in basisschool De Nobel- horst, 10.00 uur: Ma macafé; De Jonkheer, 20.00 uur: Lezing schrijver Chris de Stoop; Antonius, 10.00 uur: Bewegen voor oude ren; 14.00 uur: Bin go; De Binnendeur, 13.00 uur: biljart; KOEWACHT. De Vla schaard, 14.00 uur: Galm; OOSTBURG. KWL ge bouw, 18.00 uur: Ta- iji; 19.00 uur: Qi gong; Hervormd kerkcentrum, 9.00 uur: Koffieochtend Open Kring; Ledel- theater, 14.00 uur: 'De getemde feeks' door de Plattelan ders; Kaaie, 14.00 uur: Jo keren; Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 13.00 uur: quilten, vrij kaarten, biljart; Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN. De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gym, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, prijs kaarten; TERNEUZEN. Steun punt de Wielingen, 17.00 uur: Mindful ness; 17.30 uur: Me ditatie; De Veste, 9.00 en 10.15 uur: So ciaal vitaal; 12.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Soos, jeu de boules; 18.30 uur: Lijndansen; De Kameleon, 19.00 uur: Line dance; De Hoeve, 9.45 uur: Hatha yoga; Ter Schorre, 14.00 uur: Cryptogrammen op lossen; Rivierenhuis, 13.30 uur: Stomacon tactmiddag; Porgy en Bess, 20.00 uur: The Paladins. Ook mini-Roparun rond Temeuzen door Martijn de Koning door Cuido van der Heijden Jos Neve, De Babbeliekes Afscheid Babbeliekes, Dorpscentrum Vogelwaarde, zaterdag van 16.00 tot 20.00 uur, entree gratis. Alle informatie over beide evenemen ten is te vinden op www.miniroparun- zvl.nl en de Facebookpagina miniro- parunsluis. KIELDRECHT Verzameldag De Kieldrechtse Ver zamelaarsvrienden houden zondag een verzameldag met als hoofdthema doods-, bid- en heiligenprent- jes. Andere verzame lingen die niet met het thema te maken hebben zijn ook wel kom in Feestzaal Sint-Michiel aan de Beukenlaan 18 in Kieldrecht. De verza meldag duurt van 8.30 tot 12.00 uur. Meer informatie en een tafel reserveren kan via mailadres kieldrechtseverzamelaa rs@gmail.com. TERNEUZEN Musical Suske en Wiske in theater De Belgische striphel den Suske en Wiske hebben een eigen musical die vrijdag in het Scheldetheater in Terneuzen te zien is. De muzikale en avon tuurlijke voorstelling 'Suske en Wiske, de Circusbaron' begint om 19.00 uur. Kaar ten kosten 22 euro en zijn vooraf te re serveren via de web site www.scheldethea- ter.nl of 0115-695555. TERNEUZEN Mannenontbijt bij Leger des Heils Het Leger des Heils in Terneuzen houdt zaterdag 27 februari weer een 'spiritueel mannenontbijt' in het eigen korpsge bouw. Inschrijven kan tot 23 januari via 0115- 694111. Deel nemen aan het ont bijt kost 2,50 euro. TERNEUZEN. ,,'ln de vasten ga je toch niet zitten eten?' vragen men sen wel eens." Simone Rovers, vrijwilliger van de Terneuzense Emmaüskerk snapt de tegenstrijdigheid. „De vastenmaaltijd gaat ook meer om het ontmoeten van elkaar. En dat is heel belangrijk." Zo'n vijftig parochianen schoven gisteravond aan voor Indiaas eten en uitleg over het Vastenactie-project Stichting Medisch Werk Mum- bai, een initiatief van het artsenechtpaar Carlo en Trees van de Bilt uit Sluiskil. Ook in de PKN-kerk in Philippine wordt op 10 maart van af 17.00 uur een vastenmaaltijd geserveerd. Op 17 maart wordt er vanaf 17.30 uur gegeten in 't Kaaike in Zuiddorpe. foto Ronald den Dekker BRESKENS. Mfc De KLOOSTERZANDE. PHILIPPINE. De SAS VAN GENT. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69