Ook Jamin in Goes sluit de deuren Word bezorger! Vernieuwd Schoudee opent 1 april de deuren Wilhelminadorp Goes Kamperland Kortgene BEVELANDEN en THOLEN 7 Oude en nieuwe eigenaar van Gasterij Schoudee slaan de handen ineen. De verbouwing is bijna klaar. Camera aan Botermarkt Tholen verdwijnt wellicht Werken in de buitenlucht? Nog anderhalve maand, dan is de verbouwing klaar en de troep weg. Op 1 april gaan de deuren van het vernieuwde Schoudee weer open. Met een opgeknapte (en vooral lichtere) feestzaal, een nieuw bijgebouwde brasserie en een nieuwe naam is de feest- en vergaderlocatie dan klaar voor de toekomst. Voortaan wordt de naam Gasterij Schoudee gevoerd. „Op r oktober 2ot5 hebben wij Schoudee overgenomen", vertelt Andrea Dekker. Samen met haar man Emanuel Dekker is zij eige naar van de naastgelegen cam ping Linda. Het stel zag wel brood in het buurbedrijf. Maar er moest voor hen wel een hoop ver anderen. „De feestzaal was veel te donker. Daar hebben we twee glaspartijen aangebracht, waar door het nu veel lichter is. En we hebben er een brasserie bijge bouwd met plaats voor 56 gasten. Want één feestzaal was te wei- 'We hebben er een brasserie bijgebouwd want één zaal was echt te weinig' nig. Straks hebben we de oude schuur voor partijen terwijl er ook gasten terecht kunnen in de brasserie. Dekker maakt het partycen trum toegankelijker voor de cam- pinggasten. „We hebben een deel van de bomen tussen de gasterij en de camping weggehaald. En er komt een groot terras met speel- voorzieningen voor peuters en voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Daarnaast worden we voor de zakelijke markt met twee za len ook veel interessanter", aldus Dekker. Een opmerkelijke rol bij de nieuwe Gasterij is weggelegd voor de vorige eigenaar. Martin Gunst blijft het bedrijf trouw, vanaf april in de rol van gastheer. „Ik wist ook wel dat er wat moest gebeuren", zegt hij terwijl hij de werkzaamheden rond de nieuwe gasterij bekijkt. „De feestzaal was écht te donker. Zelf wilde ik dit ook allemaal wel, maar ik had de financiële middelen niet." Het lijkt een situatie waarbij zowel de oude als de nieuwe eige naar garen spinnen. Gunst kocht het partycentrum in 2012 en deed het in 2015 zonder pijn in zijn hart over. Hij stond tot voor kort in de keuken. Daar zijn nu twee koks voor aangetrokken. Voor Gunst een uitkomst: „Mijn hart ligt eigenlijk toch bij de be diening. Zo is het voor mij ook een droom die uitkomt." Sinds 2013 hangen aan het begin van de Kerkstraat en de Boter markt in Tholen camera's die alle kentekens registreren. Automobi listen die in deze straten niets te zoeken hebben, maar er toch rij den, krijgen een boete. Door het begin van de Boter markt anders in te richten, ho pen de gemeente en de werk groep binnenstad dat de camera op die plek straks niet meer no dig is. Nu rijden auto's vanuit de Eendrachtsweg haast automa tisch de Botermarkt op. Dat over komt met name mensen die niet zo bekend zijn in het stadje, met een prent als gevolg. Door de bloembakken aan het begin van de Botermarkt naar de andere kant te verplaatsen, is die door gaande lijn weg en zal de argelo ze automobilist meer geneigd zijn de Bakstraat in te rijden. Dat is wel toegestaan. Het verplaat sen van de bloembakken wordt meegenomen met de herinrich ting van de Eendrachtsweg. De camera's zijn nooit popu lair geweest bij inwoners van de binnenstad. Zij moeten een ont heffing aanvragen om wel in de straten te mogen rijden. Niet alleen voor warenhuis V&D is het doek gisteren gevallen, ook voor Jamin is het over en sluiten. Exploitant Jolanda Hugens (47) uit Kortgene is gestopt met de winkel in de Lange Kerkstraat om dat het niet langer rendabel is. De snoepwinkelketen staakt voorlo pig het zoeken naar een nieuwe franchise-ondernemer. Jamin Goes was al decennia lang gevestigd in hetzelfde pand. In 2011 is de winkel nog volledig opnieuw opgebouwd. Het besluit om te stoppen is ingegeven door een combinatie van factoren, ver telt de onderneemster die de win kel sinds 2003 dreef. Zo pakte de nieuwbouw, die langer duurde dan voorzien, anders uit dan ver wacht. „Ik wilde graag deuren die ik helemaal open zou kunnen vou wen om met het ijs naar buiten te kunnen, maar die kreeg ik niet. Ook een luifel mocht niet meer van de gemeente. Daarnaast zat ik met een drempel." Op dat mo ment ging ook de interieurbou wer failliet en de toenmalige direc tie van Jamin stapte op. „In Goes ging het in die periode ook min der, mijn omzet daalde drama tisch", zegt Hugens. „Voorheen kon je op dinsdagen en zaterdagen over de koppen lopen, maar klan ten gingen meer online kopen. Ik merkte echt dat er een grote veran dering aan de gang was, het zakte steeds verder weg." Om de Goese winkel overeind te kunnen houden, verkocht Hu gens in 2014 haar Middelburgse Ja- min-vestiging. Maar toch waren de omzetten niet voldoende om de vaste lasten, waaronder de vol gens haar 'bizar hoge' huur, op te brengen. Haar overeenkomst liep nog tot 2021. „Twee jaar geleden heb ik nog een kleine huurverla- ging gekregen, maar dat was niet 'Ik heb het idee dat er te weinig wordt gedaan om winkeliers te helpen' genoeg. Zonde, want je moet het samen doen en daar wordt aan voorbij gegaan." Volgens Hugens zitten meer ondernemers in het zelfde schuitje. „Ik heb het idee dat er te weinig wordt gedaan om winkeliers te helpen. Als het had gekund was ik zeker doorgegaan, want ik stop met pijn in mijn hart. Ik vind het ook vreselijk voor de klanten, je bouwt iets op." Hugens hoopt werk te vinden in de marketing- en communica tiebranche. „Voor mij voorlopig even geen nieuwe winkel. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 Andrea Dekker (links) en Martin Gunst bij het oude (links) en nieuwe gedeelte (rechts) van Gasterij Schoudee. Op de inzet is te zien hoe het er na de verbouwing uit zal zien. foto Marcelle Davidse. 'Een droom die uitkomt' door Willem Adriaansens Andrea Dekker, Gasterij Schoudee door Rob Paardekam THOLEN. Het cameratoezicht aan de Botermarkt in Tholen ver dwijnt op den duur wellicht. door Luc Oggel GOES. De Goese binnenstad heeft het zwaar te verduren. Het lijkt er op dat het centrum in een week tijd twee bekende winkels verliest. Jolanda Hugens, Jamin Goes Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66