Raad stemt in met een hoger tarief voor graf TEL: 0113-229021 Kibeo schikt in kwestie boetes Gemaal Schore zorgt voor droge voeten en blije vissen 6 BEVELANDEN en THOLEN Diabetescafe in De Spinne Goese Polder weer van de kaart Droge voeten en blije trekvissen, daar draai de het allemaal om bij het nieuwe gemaal Schore. Bij de officiële ingebruik name, gisteren, waren dat dan ook de onderwerpen van gesprek. Zo wel in de feesttent als tijdens de rondleidingen werd gesproken over water en vis. „Voorheen pompten we het wa ter via twee andere gemalen naar de Oosterschelde", adus Luc Mang- nus. Dat was een heel traject voor- 'Met het gemaal Schore hebben we meer flexibiliteit om wateroverlast te bestrijden' Luc Mangnus, Scheldestromen dat het water weg was. Daarom onderzocht waterschap Schelde stromen wat de mogelijkheden waren om de situatie te verbete ren. Daar kwam dit gemaal uit voort. „En over dat resultaat zijn we tot nu toe zeer tevreden." Mangnus is lid van het dage lijks bestuur van Scheldestromen. „Het gemaal Schore heeft een pompcapaciteit van 70 kubieke meter per minuut. En mocht dat niet genoeg zijn, dan kunnen we ook nog een deel via de gemalen Postweg en Dekker afvoeren. Zo hebben we meer flexibiliteit om wateroverlast te bestrijden." Naast de afvoer van water is het nieuwe gemaal ook belangrijk voor trek vissen. „Vroeger zwommen hier vissen in en uit. Dat kan nu weer dankzij de vispassage. Want wij zijn ook verantwoordelijk voor de ecologische situatie in de polder." Tijdens de rondleidingen werd KRUININGEN. Het 'superlage' tarief voor een graf in de gemeente Rei- merswaal stijgt de komende jaren met ruim vijfhonderd euro. Dat heeft de gemeenteraad gistera vond besloten. Door het tarief te verhogen, vol doet de gemeenteraad aan haar ei gen voornemen uit 2012 om de helft van de kosten te dekken met inkomsten. Nu ligt dat zogeheten dekkingspercentage nog op 37 pro cent. Wethouder Jaap Sinke (SGP) noemde het een redelijke verho ging, omdat Reimerswaal met het 'superlage' tarief tot de goedkoop ste gemeenten van Zeeland be hoort op dit gebied. De raad besloot ook om het on derhoud van oude delen uit alge- - Nieuwe kunstgebitten evt. op implantaten - Reparaties aanpassingen - Vergoeding zorgverzekeraars website: www.ljobse.nl - Lid ned. org. Tandprothetici mene middelen te betalen. Als die kosten ook voor de helft uit op brengsten van nieuwe graven had moet worden bekostigd, zouden de tarieven voor een nieuw graf moeten worden verdubbeld. 'Zij die begraven liggen, hebben in hun leven al genoeg belasting betaald' Leefbaar Reimerswaal diende een amendement in om ook het onderhoud van nieuwere gedeel ten uit algemene middelen te be kostigen, waardoor de tarieven minder zouden stijgen. Andere partijen zagen daar niets in. duidelijk hoe de passage werkt. De vissen kunnen altijd vanuit de polder naar de Westerschelde zwemmen. Maar terug is lastiger. Dan wordt een lokstroompje zoet water naar buiten gelaten. De vis sen zwemmen daar tegenin, hop, een verzamelbak in, die eens per uur de polder ingepompt wordt. Die terugtocht gebeurt maar één keer per jaar; in maart en april. En het is nu februari. Dan is het ge maal dus precies op tijd klaar voor de vissentrek. Kibeo verzorgt kinderopvang. Om dat te mogen doen moet de organisatie aan de gemeente lijke verordening voldoen en dat is volgens de gemeente Rei merswaal een paar keer niet he lemaal correct gebeurd. Daar om heeft de gemeente boetes opgelegd die vervolgens door Kibeo zijn aangevochten. Eerst bij de gemeentelijke bezwaren- commissie en daarna is Kibeo naar de rechter gestapt. Volgens de advocaat van Ki beo gaat het vooral om kleine, administratieve kwesties. Zo zou een presentielijst niet hele maal goed zijn bijgehouden. Reimerswaal zegt zwaar te til len aan het naleven van de ver ordening. „We nemen dit zeer serieus, het gaat om een kwets bare groep", zegt wethouder Hans de Kunder. „Wij staan er op dat alles in orde is." Inmiddels heeft Kibeo een verbeterplan opgesteld en dat is voor Reimerswaal reden om de opgelegde boetes niet te in nen. „Maar we blijven het wel monitoren. Kibeo is een goede organisatie en we zijn ook zeer tevreden, maar het moet hon derd procent in orde zijn." In de regio Een internist van het ADRZ be antwoordt morgenavond tij dens het Diabetescafé in Goes vragen over genezing en behan- delmogelijkheden van diabetes. De bijeenkomst vindt plaats van 19.30 tot 21.30 uur in wijkge- bouw De Spinne, Joseph Luns- laan 17. De toegang is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. Het café is een initiatief van het Admiraal de Ruijter Zieken huis, Diabetes Vereniging Ne derland, de Walcherse Huisart sen Coöperatie en Zorggroep de Bevelanden. Mijn dorp, mijn stad Bibliotheek, 19.00-21.00 uur- Themabijeenkomst 'Sneller je bedrijf bouwen met Lean Canvas' door Arne Hulstein van de Bu- sinessFabriek; Thea ter De Mythe, Bleek veld 1,20.00 uur - Theatervoorstelling Racoon 'All in good time'. Dorpshuis, Alexiap- lein 3,19.00 uur - Openbare bijeen komst SP met als thema 'Zeeuwse kust'. Gemeentehuis, Kerkplein 1, 09.00-16.00 uur - Expositie keramiste Marian van Garsel. Dorpshuis Amici- tia, Schimmelpen- ninckstraat 14, 20.00-22.30 uur - Le zing Ruud van Well, 'Het Zelfgene- zend Vermogen'. Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie schilderijen Ineke de Vries, op de kunstwerken zijn o.a. de havens van Hansweert en Yerseke te zien. Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Gale rij. Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband. INFORMATIE Kinderen van de OBS De Eendracht uit Hansweert stellen het gemaal Scho re in gebruik, foto Rudy Visser (Waterschap Scheldestromen) door Joeri Wisse Tandprothetische praktijk 's Gravenpoldersweg 33 4462 RA Goes Tel. (0113) 229021 www.ljobse.nl e-mail: info@ljobse.nl Marien Weststrate, LR YERSEKE. Kinderopvangorganisa tie Kibeo en de gemeente Rei merswaal hebben een schikking getroffen over een aantal boetes die de gemeente had opgelegd aan de instelling. Daarmee gaat de rechtszaak, die voor volgen de week vrijdag op de rol stond, niet door. GOES Zendingszondag VEC De Vrije Evangelische Gemeente Goes houdt zondag een zen- dingdienst. De dienst, die begint om 10.00 uur staat in het teken van zending en diaconaat. Mede werking wordt ver leend door dhr. Gan- pat Berevoets uit Krommenie. Het orgel wordt bespeeld door Mariska Cappon. Na afloop is er geza menlijk koffiedrinken en wordt er zelfge maakt appelgebak ver kocht. THOLEN GOES Samenzangavond Grote Kerk Tholen In de Grote Kerk in Tholen is zaterdag een Datheen-samen- zangavond. De avond bestaat uit samenzang van psalmen in de be rijming van Petrus Dat heen. Ouderling J.A. Bliek verzorgt de opening, meditatie en sluiting. Het monumentale or gel wordt bespeeld door Pieter Heykoop. De aanvang is 19.30 uur. De toegang is vrij. GOES Seniorenbingo en snertmaaltijd Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur een se niorenbingo in buurthuis De Pit. De deur gaat open om 13.30 uur. Er worden 6 rondjes gespeeld en kaar ten kosten 3 euro. Voorafgaand is er een snertmaaltijd in de Pit voor deel nemers van de bin go- Kosten 4,50 euro per persoon. Voor opgave bellen naar de Pit: tel. 0113-270266 of e- mailen naar beheer® buurthuisdepit.nl. GOES. Voor de zoveelste keer is de stadsplattegrond aan de Van Ho- gendorplaan in Goes het doelwit geworden van vandalisme. Alleen het frame staat er nog troosteloos bij, sinds de complete kaart er een paar weken geleden is uitgesloopt. De gemeente weet niet of het de plattegrond nog zal vervangen. „Het is al de zesde keer", ver zucht een gemeentewoordvoerster. „Je kunt je afvragen of het daar op de goede plek staat." Ook op andere locaties in de stad worden wel eens kaarten vernield, zegt zij. „Maar dit is extreem." Het buurt preventieteam Goese Polder heeft de dader(s) tot nu toe ook nog niet kunnen betrappen. De plattegrond werd nog redelijk vaak beke ken, ook omdat de wijk een vrij ingewikkeld stratenpatroon kent. foto Marcelle Davidse GOES KAMPERLAND KAPELLE KLOETINGE KRABBENDIJKE NIEUWDORP YERSEKE door Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65