Junioren Driedaagse is nu al volgeboekt Marathon werpt zijn schaduw vooruit Roompot en Wanty in E3 Prijs Harelbeke moment val je in en scoor je' ZEELAND 13 Maar liefst 55 wielerploegen meld den zich de afgelopen maanden aan voor de 35e Spie Internationa le Junioren Driedaagse. De grote belangstelling kwam voor secreta ris Honoré Pieters als een verras sing. Van Australië tot de Verenig de Staten, de ploegen kwamen uit alle windstreken. „We hebben geen idee waar de ploegen plots vandaan komen", bekent Pieters. „We krijgen na het evenement vaak positieve reacties van de deel nemende ploegen, maar dit over treft alle verwachtingen." De Internationale Junioren Driedaagse heeft in de loop der ja ren veel wereldtoppers, zoals Davi- de Rebellin, Tom Boonen, André Greipel en John Degenkolb, voort gebracht. Toch was de interesse voor de Internationale Junioren Driedaagse nooit eerder zo groot. „We hebben wel eens eerder 40 aanmeldingen gekregen, maar 55 ploegen is verbazingwekkend hoog. Zelfs het Indonesische Nice Cycling Team en de nationale ploeg van Australië wilden ko men. Helaas hadden we toen al een selectie gemaakt, waardoor we die teams moesten teleurstel len." De organisatie stond voor moei lijke keuzes. Er is immer startgele genheid voor in totaal 34 teams. „Aan de ene kant is de kwaliteit van het deelnemersveld erg be langrijk, maar je wilt ook graag een internationaal deelnemers veld", stelt Pieters. „We hebben daarom voor zeven nationale selec ties gekozen. We hebben verder een heleboel buitenlandse clubs startrecht gegeven en natuurlijk voor voldoende Nederlandse in breng gezorgd." Om de jubileumeditie extra glans te geven, heeft het wedstrijd- bestuur het parkoers enigszins ge wijzigd. De eerste twee etappes worden in Axel verreden, de der de etappe vindt in Sluiskil plaats en traditiegetrouw sluit de wed strijd af met een heuvelachtige rit in het Belgische Velzeke. „Alle in grediënten voor een spectaculaire jaargang zijn aanwezig", vindt Pie ters. 'Alle ingrediënten voor een spectaculaire jaargang zijn aanwezig' TERNEUZEN. Het blijven drukke weekeindes voor de atleten. Zowel zaterdag als zondag staat er een wedstrijd in Zeeuws-Vlaanderen op de kalender. De DOW Jogging- club houdt zaterdag de twintig ki lometer lange Scheldeloop. De at letiekvereniging De Wielingen pakt een dag later uit met de VAC Natuurloop. Het is duidelijk dat de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen niet lang meer weg is. De Scheldeloop kent een lengte van 25 kilometer en wordt door verschillende atle ten al gebruikt als voorbereiding op die marathon. De start en fi nish zijn op de atletiekbaan van het Zuidersportpark in Terneu- zen. De start is om 14.00 uur en de nevenafstanden bedragen 6.000 en 12.000 meter. Daaraan voorafgaand is er voor de jeugd om 13.45 uur de Zeemijl van Ter- neuzen. In Cadzand-Bad staat zondag morgen de voorlaatste VAC Na tuurloop op het programma. Dit maal is Moio Beach aan de Vla mingpolderweg de locatie. Om 10.30 uur klinkt het startschot voor de afstanden 2.000, 4.000 en 10.000 meter. De inschrijving is in Moio Beach bij Cadzand-Bad. De jeugd kan om 10.15 uur aan de bak voor de afstanden van 750 en 1500 me ter. VIA AA GENT, AJAX, OPNIEUW AA GENT EN HOOGSTRATEN NAAR FC EINDHOVEN Naast Roompot en Wanty krijgen ook Topsport Vlaanderen, SouthEast, Fortuneo VitalC, Bo ra-Argon en Team Direct Energie startgelegenheid in de World Tourwedstrijd. De klassieker wordt vrijdag 25 maart verreden. Bij Roompot rijden de Zeeuw en Antwan Tolhoek, Nick van der Lijke, Johnny Hoogerland en Brian van Goethem. Marco Min- naard uit Wemeldinge is actief bij Wanty. In een later stadium zal duidelijk worden of zij door de teamleiding worden geselecteerd voor de E3 Prijs. Marco Minnaard is de komende periode voor zijn ploeg actief in Frankrijk. De renner uit Wemel dinge doet achtereenvolgens mee aan de Tour du Haut-Var (20-21 fe bruari), Tour de la Provence (23-25 februari), Classic Sud-Ardèche (27 februari) en La Drome Classic (28 februari). Minnaard, die aan zijn derde seizoen bezig is bij Belgische de pro-continentale formatie, begon zijn seizoen begin februari in de Ronde van Valencia. De Beveland- se coureur eindigde na vijf etap pes op de 40e plaats in het alge meen klassement. Antwan Tol hoek, debutant dit seizoen bij Roompot, rijdt vanaf vandaag de Ruta del Sol. De etappewedstrijd door de provincie Andalusië is aan de 62e editie toe. De start is vandaag in Almonaster la Real. Er staan vijf zware koersdagen op het programma Zondag 21 februa ri finisht het peloton in Penas Blancas. Sevilla en Córdoba wor den ook aangedaan. In totaal krij gen de renners 695 kilometers voor de wielen. Favorieten Joost Posthuma was in 2009 de laatste Nederlandse winnaar. Vo rig jaar ging de eindoverwinning naar Chris Froome. De grote favo rieten voor de eindzege nu zijn Alejandro Valverde, Wout Poels en Teja van Garderen. Naast Tol hoek komt ook Middelburger Nick van der Lijke voor Roompot Brian van Goethem eindigt als 81e in de eerste etappe van de Ronde van Oman. in actie tijdens de Ruta del Sol. De ploeg wordt gecompleteerd door Huub Duijn, Mare de Maar, Maurits Lammertink, Michel Kre- der en Reinier Honig. Brian van Goethem, ploegge noot van Tolhoek, Van der Lijke en Hoogerland, werd gisteren 8ie in de eerste etappe van de Ronde van Oman. Hij had een achter stand van 3.34 minuten op win naar Bob Jungels. De 23-jarige aan winst van Etixx-QuickStep ging in de laatste kilometer naar de streep in Al Bustan in de aanval en bezorgde zijn Belgische ploeg al de negende overwinning van dit nog prille seizoen. De eerste etappe in Oman ging over ruim 145 kilometer. Op vier kilometer voor de streep lag een pittig klimmetje, waarin de groep flink werd uitgedund. Tom Du- moulin eindigde voorin het achter volgende groepje, op de vijfde plaats. WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 door Job de Feijter AXEL. Het is een unicum in de histo rie van de Internationale Junioren Driedaagse. Ruim drie maanden voor het begin van de 35e editie is de etappewedstrijd in Axel en om geving al helemaal volgeboekt. De wielerwedstrijd wordt van 20 tot en met 22 mei gehouden. Honoré Pieters, secretaris Driedaagse Tom Boere (24 novem ber 1992) begon in de jeugd van W Terneu- zen maar vertrok al op jonge leeftijd naar AA Gent. Bij de Belgische profclub ontwikkelde hij zich tot een veelsco- rende spits, waarmee hij de interesse van Ajax wekte. Op zijn veertiende maakte hij de overstap naar de Amsterdamse club. Bij Ajax bleef een door braak in het eerste elf tal uit, waarna Boere op 1 januari 2012 terug keerde bij AA Gent. Het werd geen succes. De aanvaller kwam, me de door blessures, wei nig aan bod. In het sei zoen 2013-2014 werd hij verhuurd aan Hoog straten, dat op het tweede niveau in Bel gië uitkwam. In de zomer van 2014 tekende hij een drieja rig contract bij FC Eind hoven. niet gek maken Tom Boere viert eerder dit seizoen een doelpunt met zijn ploeggenoten Jinty Caenepeel (nummer 8) en Anil Kog. foto Niels Boersema/Orange Pictures door Jan Dagevos VLISSINGEN. Team Roompot-Oranje Peloton en Wanty Groupe Gobert hebben een uitnodiging gekregen voor de E3 Prijs Harelbeke. In to taal heeft de organisatie van de Vlaamse voorjaarsklassieker zeven wildcards uitgedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60