I 'Het ene moment zit je op de bank, het andere 12 ZEELAND Doelman Brian Meulmeester stapt van Hoek naar Goes over Terneuzense aanvaller kan zich met FC Eindhoven na het veroveren van de periodetitel richten op de play-offs om promotie. De Bruin terug van weggeweest Brian Meulmeester houdt het na één seizoen voor gezien bij zater dag-hoofdklasser Hoek. De doel man, die bij Hoek Jordi de Jong- he voor zich moet dulden, staat na de zomerstop onder de lat bij zondag-eersteklasser Goes. Tegenover de komst van Brian Meulmeester staat het vertrek van reservedoelman Yoeri Nijs- se. Hij moet op zoek naar een nieuwe club. De uit Arnemuiden afkomstige Meulmeester kwam in het verle den onder meer uit voor de JVOZ en FC Dordrecht. Afgelo pen zomer maakte hij de over stap naar Hoek, maar liep in de voorbereiding een blessure op. Mede daardoor verloor Meul meester de concurrentiestrijd van De Jonghe. De doelman uit Arnemuiden keepte wel enkele bekerwedstrij den. Debuut De Wild in Oranje uitgesteld Noah de Wild moet zijn debuut in Oranje onder zeventien jaar nog even uitstellen. De zestienja rige speler van de Goese rugby club Tovaal zou zaterdag met het nationale team in Brussel tegen België onder zeventien jaar spe len, maar de ontmoeting is uitge steld. Trainer Gareth Gilbert had al be kendgemaakt dat De Wild in de basis op de proppositie, op de eer ste rij in de scrum, zou beginnen. Het is nog niet bekend wanneer de wedstrijd nu wel wordt ge speeld. Van den Nieuwendijk komt remise overeen In de Zierikzeese schaakcompeti tie kwamen de nummers één en twee niet in actie. Nummer drie- Kees van den Nieuwendijk kwam tot een remise tegen Kees Bim- mel. De laatste kwam in de ope ning met het Benkö gambiet op de proppen. Dit houdt een pionof fer in, in ruil voor een langdurige aanval. Kees van den Nieuwen dijk nam het offer echter niet aan. Uiteindelijk mondde de partij uit in een remise. Sjaak Spiegels is koploper met 765 punten, Martin Krijger heeft 581 punten en staat dus op gepaste afstand. sport kort ede dankzij een doelpunt van Tom Boe- re legde FC Eindhoven maandaga vond beslag op de derde-periode- titel. De nummer drie van de Ju- piler League was zelf met 4-0 te sterk voor FC Oss en zag NAC Breda onderuitgaan in Emmen (1-0). Daardoor was de eerste prijs van het seizoen binnen en weten de Eindhovenaren dat ze aan het einde van het seizoen meedoen aan de play-offs om promotie. „De focus moet de ko mende maanden op een plek bij de eerste vijf liggen", weet Boere. „Als we bij die eerste vijf eindi gen slaan we de eerste ronde van de play-offs over." 'Het was fijn dat hij een paar uur voor de wedstrijd even belde' Dat de uit Terneuzen afkom stige spits maandagavond in de basis startte kwam voor hemzelf als een verrassing. Anthony van den Hurk was de laatste tijd de man die van trainer Mitchell van der Gaag het vertrouwen kreeg in de punt van de aanval. „De trainer belde me 's middags om te vertellen dat Anthony niet he lemaal fit was. Jij gaat starten, zei hij, zorg dat je er klaar voor bent. Het was fijn dat hij een paar uur voor de wedstrijd even belde. Ik kon me echt op de wedstrijd voorbereiden." In de eerste helft ging het lang gelijkop tussen FC Eindhoven en FC Oss. Istvan Bakx, de Vlissing- se aanvaller van Oss, raakte met VLAARDINGEN. Het moet zo'n tien jaar geleden zijn dat Ri chard de Bruin nog eens aan een Grand Prix driebanden meedeed. Maar dit seizoen wil de biljarter uit Wemeldinge aan alle vier de toernooien deelnemen. Maandag begon hij aan zijn eerste kwalificatieron de van de GP Vlaardingen. „Ik heb er weer plezier", zegt De Bruin. Dat hij het spel nog niet verleerd is, bewees hij met twee gewonnen wedstrijden en een gemiddelde van 0.909. Daarmee plaatste De Bruin zich voor de volgende ronde. Wim de Kok (Lewedorp) won en verloor een keer. Hij moet afwachten of hij als lucky loser nog verder kan. een stiftbal de paal, Boere scoor de even later aan de andere kant wel. Hij kopte een corner van Tom van Imschoot binnen (1-0). Zijn eerste goal sinds 6 novem ber voelde als een bevrijding. Op die datum viel Boere halverwege in tegen Fortuna Sittard, dat ver volgens op voorsprong kwam. Met een goal en een assist had Boere vervolgens een groot aan deel in de 3-1-zege. Het voelde goed, net als het doelpunt van maandagavond, want het is tot nu toe geen mak kelijk seizoen voor de oud-speler van onder meer AA Gent en Ajax. Boere: „In de allereerste wedstrijd van het seizoen liep ik na acht minuten al een scheur in mijn hamstring op. Ik heb er zes zeven weken uitgelegen. Toen ik weer fit was raakte Anthony van den Hurk geblesseerd. Daardoor moest ik er eigenlijk meteen staan. Als je een tijd niet hebt ge speeld is dat moeilijk. We heb ben in de eerste maanden van het seizoen sowieso veel blessu res gehad. Nu dat er veel minder zijn merk je dat er meer vastighe den in het team zitten. Dat zie je terug aan de resultaten." Na de winterstop ging Boere op jacht naar een basisplaats maar Van der Gaag gaf de voor keur aan Van den Hurk. „Ik zag het wel aankomen. Ik scoorde een paar keer niet, Anthony wel. Dan weet je hoe het werkt. Dat ik drie wedstrijden achter elkaar niet inviel was wel nieuw voor me. Ik vond het lastig, frustre rend ook. Maar je mag je er niet bij neerleggen. Je moet je schik ken in je rol en keihard blijven trainen. Dan zie je dat je kans uit eindelijk vanzelf weer komt." Over zijn optreden van maandagavond kon Boere tevre den zijn. Hij opende de score, FC Eindhoven boekte een ruime overwinning en sleepte de perio detitel binnen. Gisterochtend stond de selectie om 11 uur weer op het veld om te trainen, vrij dag wacht de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch. „Daar hebben we de afgelopen jaren volgens mij al leen maar 0-0 gespeeld." Met elf punten achterstand op koploper Sparta - dat ook nog eens een wedstrijd minder speel de - houden ze zich bij FC Eind hoven niet met de titel bezig. „Dat is niet reëel", weet Boere. 'Ik houd me niet bezig met mijn toekomst. Ik wil gewoon voetballen' „De focus moet de komende maanden op een plek bij de eer ste vijf liggen. Als we bij die eer ste vijf eindigen slaan we de eer ste ronde van de play-offs over." In die play-offs gaat FC Eindho ven strijden om promotie naar de eredivisie. Op dat niveau kwam de club - toen nog als EW - in 1977 voor het laatst uit. Mocht het lukken om te pro moveren, dan is de kans groot dat Boere er op het hoogste ni veau bij is. De spits tekende in de zomer van 2014 een driejarig contract bij de Brabantse club. Technisch manager Hans Smul ders, die onlangs de overstap maakte naar NAC, vertelde in de zomer van 2014 dat hij Boere na twee seizoenen graag weer door zou verkopen. Boere kent dat ver haal. „Maar de afgelopen maan den hebben me duidelijk ge maakt hoe raar het kan lopen in het voetbal. Het ene moment zit je op de bank, het andere mo ment val je in en scoor je. Ik houd me niet bezig met mijn toe komst. Ik wil gewoon voetballen, winnen met FC Eindhoven en doelpunten maken. Daarna zien we wel wat er allemaal gebeurt." Sport sport@pzc.nl GOES V. Brian Meulmeester (links) in actie voor Hoek tijdens het bekerduel met FC Dauwendaele. Rechts Luke Eversdijk. archieffoto Lex de Meester GOES ZIERIKZEE NIEUWLAND Bagagerun gaat niet door De Baragerun in stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland gaat zon dag niet door. Er zijn te weinig inschrijvin gen voor de atletiek wedstrijd. De wed strijd werd georgani seerd door Remy Vas- seur. RITTHEM Bakker wordt trainer van Atlas Reinoud Bakker wordt volgend seizoen de trainer van korfbalver eniging Atlas. Bakker volgt Edwin Machielse op die aan het eind van het seizoen ver trekt naar Blauw-Wit uit Kloetinge. Reinoud Bakker is bezig aan zijn derde seizoen bij Ondo 2 uit Sint-Lau- rens. Atlas draait in de zaal in de derde klasse K mee in de hogere re gionen. Op het veld komt de Walcherse ploeg ook uit in de derde klasse K. WESTKAPELLE Stormvogels In het wedstrijdver slag van de korfbal wedstrijd tussen HKC en Stormvogels (27-14) in de tweede klasse ontbraken twee doelpuntemakers. Voor de ploeg uit Westkapelle waren in dat duel ook Angela Matthijssen en Robien van Breda (junior) tref zeker. Boere laat zich door Barry van der Hooft M Tom Boere Tom Boere Marco Minnaard is de vanaf volgende week actief in tal van Franse wed strijden. foto AOkramon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59