Gat Nieuwerkerk wellicht niet dicht Provincie wil grotere voorraad zoet water Vermogen en eigendom Geld Aliens die contact zoeken? Een 2 ZEELAND COMMENTAAR De gemiddelde Nederlander zal doorgaans niet wakker liggen van de vermogensrendementshefïing. Zijn ap peltje voor de dorst zit vaak in zijn huis en in zijn pen sioen. Maar wie vooral afhankelijk is van wat de Belas tingdienst 'vermogen' noemt, heeft al jaren een probleem. Met het inzakken van de economie is het gemiddelde rendement op kapitaal gedaald. Inmiddels kan de belasting gemakkelijk hoger zijn dan het profijt van het vermogen. Dit is feitelijk diefstal. Ver mogende Nederlanders komen al jaren in het geweer tegen dit onrecht. Het besef dat hier iets grondig fout zit, dringt nu einde lijk ook door tot het hoogste rechtscollege. Advocaat-generaal René Niessen bevestigt in een ad vies aan de Hoge Raad dat de ver- mogensrendementsheffing strij dig is met het Europees Recht. Dit late inzicht moet tot haast lei den in Den Haag. Want daar slaagt men er maar niet in een goed alternatief te bedenken. Toch is dat dringend nodig. Belas tingheffing moet eerlijk zijn. Anders verdwijnt het draagvlak. De heffing treft al lang niet meer alleen de rijken. Steeds meer Ne derlanders hebben naast hun pensioen vermogen nodig voor hun oude dag. Dus is er een brede behoefte aan een faire regeling die onder alle economische omstandigheden mee kan. Bevestiging dat de vermogensrende- mentsheffing fout is, mag in Den Haag wel tot haast leiden Dat verwacht de gemeente Schou- wen-Duiveland op basis van de be zwaren die al waren binnengeko men op het ontwerp-bestem- mingsplan en het feit dat ook een aantal landelijke supermarktke tens tegen de ontwikkeling is. On der meer Lidl, Albert Heijn en Spar hebben zich uitgesproken te gen cluster van supermarkten langs de N59. Zij zijn bang om klandizie te verliezen in hun loka le vestigingen. Acht bezwaren tel de de gemeente, waaronder ook van Multimate. Iedereen die eerder bezwaren heeft geuit, kan tot en met 7 maart beroep aantekenen tegen het plan. Daarna zal het nog zes tot negen maanden duren voor de Raad van State uitspraak doet. Of ze echt in beroep gaan, kun nen de bezwaarmakers zelf niet bevestigen. Van groot tot klein ver wijzen ondernemers voor woord voering naar de manager van Al- bert Heijn in Bruinisse, Roberto van Veldhuizen. En die houdt zijn kaken stijf op elkaar. De entree van Nieuwerkerk ligt al een halve eeuw braak. Oospron- kelijk zou er een hotel gebouwd worden. Daarom heeft het terrein Voor woordvoering verwijzen ondernemers naar de manager van AH in Bruinisse. En die houdt zijn kaken stijf op elkaar. nog steeds een horecabestem- ming. Volgens het laatste plan zou den de Jumbo, de Aldi en nog wat kleinschalige detailhandel van het tankstation in Nieuwerkerk ver huizen naar het terrein op de hoek van de N59 met de Stolpweg. Er kan ook een tankstation bij, als elders in het dorp een pomp ver dwijnt. Het is ook de bedoeling dat er een tuincentrum bij komt. Projectontwikkelaar Wout Wandel heeft de gemeenteraad achter zich. Ook de dorpsraad van Nieuwerkerk is akkoord. Almanak Twee vrienden uit Goes bespraken on langs de laatste ontwikkelingen op het gebied van voetbal. Behalve de sportieve crisis bij hun favoriete club Feyenoord passeerde ook het transfer verbod dat de Fifa aan Real Madrid heeft opgelegd de revue. De Spaanse club mag een jaar lang geen aanko pen doen, omdat ze de regels heeft overtreden. Het bracht één van de mannen op een idee. „Zou ik mijn vrouw ook zo'n verbod kunnen opleggen?", vroeg hij zich hardop af. „Dan heb ben we aan het eind van de maand misschien een keer geld over." Inloopspreekuur in bibliotheek In bibliotheek van Zierik- zee is 25 februari een digi taal inloopspreekuur. Digi- Desk biedt ondersteuning voor vragen over nieuwe media. Medewerkers van de bibliotheek beantwoor den vragen over laptop, pc, smartphone, tablet, e-rea- der en sociale media. Be zoekers kunnen hun appa raat meenemen als dat no dig is. Het inloopspreekuur is gratis voor zowel leden als niet-leden. Het spreek uur is elke laatste donder dag van de maand van r8.oo tot 20.00 uur. Stichting neemt travalje over De Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland neemt de travalje aan de Ooststraat in Nieuwerkerk onder haar hoede. De hui dige particuliere eigenaar heeft het historische bouw werkje aan de monumen tenclub overgedaan, opdat het als cultureel erfgoed voor de toekomst behou den blijft. De stichting wil de travalje onder meer bij de open monumentenda gen gebruiken om paarden te beslaan. De organisatie bezit al zes andere travaljes op het eiland. Voorstel wijziging precarioheffing Een aangepaste verorde ning voor de precariobelas- ting wordt op 31 maart voorgelegd aan de gemeen teraad. De grootste veran dering is, om met terug werkende kracht voor 2016, kleinschalige, niet- commerciële activiteiten vrij te stellen van de hef fing. Aanleiding voor deze mogelijke wijziging door het college van B en W, was de ontstane discussie over de precariobelasting die het huttendorp (foto) in Zierikzee moest betalen. Verbouwing oud apotheek mag Burgemeester en wethou ders zijn van plan vergun ning te verlenen voor de verbouwing van de voor malige apotheek aan de Dam 18 in Zierikzee. De nieuwe eigenaar maakt be neden een winkel en bo ven twee appartementen. Er is nog geen huurder voor het winkelgedeelte. B en W zijn blij met het ini tiatief. Het rijksmonument staat al enkele jaren leeg. Door de verbouwing wordt verpaupering voorkomen. MIDDELBURG. Het provinciebe stuur wil dat in Zeeland meer zoet water beschikbaar is. Daar om wordt een onderzoek uitge voerd naar ondergrondse water opslag in Ovezande, Serooskerke (W) en Kerkwerve. Eerder is gebleken dat op die plekken in ondergrondse bub bels water kan worden bewaard. Onduidelijk was of die ook standhouden als daaruit water wordt opgepompt. Het onder zoeksinstituut Deltares gaat dat bestuderen. De provincie trekt er de ko mende twee jaar 60.000 euro voor uit. Aan het onderzoek wordt ook meebetaald door de waterschappen Scheldestromen en Brabantse Delta, het Delta fonds en de gemeenten Borsele, Schouwen-Duiveland en Veere. Nadat de zoetwatervoorzie ning in het duingebied Oranje zon is stopgezet, kunnen alleen Tholen en Sint-Philipsland nog zoet water onttrekken aan het Volkerak Zoommeer. „We hebben in Zeeland veel water rondom, maar dat is niet om te drinken", aldus gedepu teerde Ben de Reu. „In het licht van de klimaatverandering is dat link. Als dit lukt kunnen we zoet water langer vasthouden." door Wendy Wagenmakers NIEUWERKERK. De kans is klein dat de spa dit jaar de grond in gaat voor het nieuwe winkelcentrum bij de entree van Nieuwerkerk. Super markten uit de omgeving gaan met hun bezwaren waarschijnlijk naar de Raad van State. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE NIEUWERKERK ZIERIKZEE ZIERIKZEE En weer is daar dat geluid door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56