2 I &W\ unox Zo /.o ul eten we het zelden Marktplaalsomlernemers Rijk worden met oude spullen: het lijkt simpel. Maar wie wil cashen met behulp van sites als marktplaats en ebay, moet wel wat in z'n mars hebben. Test 1, 2, 3 Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek met groentesoep uit blik, zak en pak. Hippe foodbloggers kunnen nog zo fulmineren tegen eten uit pakjes, zakjes en blikjes; de schappen van AH en consorten liggen nog steeds vol met inge blikt voedsel dat houdbaar is tot Sint-Juttemis. Terwijl kant en-klaar uit de fabriek vaak hartstikke ongezond is, zo be vestigt ook een recente test van groentesoep in blik, pak en zak van de Consumentenbond. Hoewel op de verpakkingen kreten als 'rijkgevuld' en 'stevig' veel beloven, bevat een kom soep gemiddeld 15 gram groente. Om tot de dagelijks aanbevolen hoeveelheid groente te komen, moet je ruim dertien kommen soep naar bin nen werken. Maar dat is op zijn beurt weer niet aan te bevelen omdat je in dat geval zo'n berg zout binnenkrijgt datje nieren spontaan een radslag maken in je lichaam. Om een lang verhaal kort te maken: slechts vier van de ge teste groentesoepen scoren in de test hoger dan een zes. Kun je echt de verleiding niet weer staan: kies dan geen zakjes maar een van deze drie blik ken. MARK ROOS UNOX STEVIGE GROENTESOEP TEKST CINTHA ROOD FOTO'S SHODY CAREMAN Gouden lips en uur nadat ik het voor mij te krappe bikinisetje op Marktplaats te koop heb aangeboden krijg ik -A een mailtje. Suzanne H. vraagt of de bikini en het bijpas sende broekje nieuw zijn. Dit staat duidelijk in de omschrijving, maar ik antwoord stoïcijns dat dit inder daad het geval is. Nog een uur later verschijnt er een nieuw be richt in m'n inbox. Of ze de achter kant van de bikini mag zien. Dat mag, en voor de zekerheid fotogra feer ik het setje van meerdere kan ten. In mail nummer drie vraagt Suzanne of er tien euro van de prijs af kan. Twintig euro voor een setje dat in de winkel 119,90 euro kost vind ik schappelijk. Nee dus. Na nog een paar mails vol gepingel ben ik het officieel beu. De enige reden dat ik van die bikini (en nog wat andere zooi) af wil, is omdat mijn overvolle huis me stress be zorgt. Het achterligende plan is om daar tegelijkertijd een leuk centje aan te verdienen. Maar de bikini begint zo langzamerhand een nieuwe bron van stress te worden, en die paar tientjes zijn de moeite steeds minder waard. Hollands gloren Succesvol ondernemer worden met behulp van vraag- en aanbodsi tes zoals eBay of Markt plaats is klaarblijkelijk niet mijn roeping. Onmo gelijk is het zeker niet. De Amerikaanse Sophia Amo- ruso verkocht in 2006 gebruikte merkkleding op eBay, die ze in kocht bij tweedehands kleding- zaakjes en instellingen zoals de woensdag 17 februari 2ÜI6 GO 1,70 per 800 ml De smaakvolste én de zoutste van het hele stel. Heeft het boven gemiddelde aantal van zes ballen per kom. lill lil 11(1 IMIIIIIll IIVIIIll.1 onune cashen Zelf verkopen op Ebay of Marktplaats? Deze tips helpen je op weg. 14^1 Leer je markt kennen. Voor welke bedragen worden verge lijkbare producten aange boden en verzonden? Is er überhaupt vraag naar jouw handel? Kies een professio nele gebruikersnaam. Wees eerlijk en specifiek in je omschrijvingen. Denk aan maten, achtergrond, eventuele doeleinden, etc. Wees enthousiast en zorg er voor dat de klant niet met vragen blijft zitten. I^l Investeer in foto's. Zorg voor een neutrale achtergrond, goed licht, minstens een paar foto's van verschillende kanten en van details. De klant is koning. Dat betekent een snelle en geruisloze afwikkeling en verzending als het product is verkocht. Sta open voor vragen (achteraf). Maak van jouw pak jes een cadeautje. Daar worden klanten blij van. En dat kan je weer helpen aan mooie beoordelingen. Raymond Koper, eigenaar van onder andere Kofferstunter.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46