Zeewiervisser kan straks altijd leveren iicapte fan Zij tekenden voor Frank ZEELAND 9 fj Zeker als het hard waait, blijft het water ook als het laag is, te hoog om het wier met de hand te kun nen snijden. En dat betekende dat Kruijsse soms tegen klanten moest zeggen dat hij niet kon leve ren. Nu kan hij ook met slechter weer vissen. Kruijsse heeft een speciale kor ontwikkeld, waarmee hij op het zeewier vist. „Het is een driehoekig stalen frame op wie len", legt hij uit. „Daarmee rijd ik over de bodem. De kor zit onge veer zeven centimeter van de bo dem af. Aan de voorkant zit een mes waarmee het zeewier gesne den wordt en de kor is aan de zij kanten open, zodat eventuele vis sen of andere dieren die in de kor terecht komen er weer uit kunnen komen. We hebben nu drie dagen proeven gedaan en we hebben nog bijvangst gehad." De kor kan gebruikt worden voor het snijden van allerlei wieren. In de winter is dat kelp of het Japanse bessen- wier. Een bekend zomerwier is zeesla. „Alleen knotwier voor de oestersector zal ik altijd met de hand blijven snijden." Het verse wier van Kruijsse is vooral in trek bij vishandelaren en horeca. Een deel gaat naar de in dustrie voor diervoeding. Kruijsse ziet dat steeds meer koks zeewier ontdekken als smaakmaker, maar ook als voe dingsbron zoals eiwit. Hij ver wacht groei en wil zijn bedrijf ver der uitbouwen door ook zeewier te kweken in de Oosterschelde. Al leen stuit dat op problemen om dat de ruimte erg schaars is. Zee wier wordt net als hangcultuur- mosselen gekweekt aan touwen. Saskia van Heijster @sasvheijster Koningspaar komt aan in Sprundel: Koningsdag light #koninklijkbezoek #OB Uw reactie Online Top-5 40 dagen zonder WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 n Arena Ajax-rolstoelfiets t Tim rijdt een ererondje door de Arena met Frank in zijn nieuwe Ajax-rolstoelfiets. Lasse Schone zet zijn krabbel op het spatbord. Amin Younes Anwar El Ghazi (I) en Jaïro Riedewald. Viktor Fischer. Ricardo van Rhijn. foto's Ajax Foundation YERSEKE. Zeewierhandelaar Jan Kruijsse uit Yerseke heeft de voor malige mosselkotter Bru 32 ge kocht om zeewier uit de Ooster- schelde op te kunnen vissen. Kruijs se sneed het zeewier tot nu toe met de hand. Door het met een speciaal ontwikkelde kor op te vis sen, wordt hij minder afhankelijk van het weer. Twitter Gisteren brachten koning Wil- lem-Alexander en koningin Maxima een werkbezoek aan West-Brabant. Ossendrecht, Bergen op Zoom en Sprundel werden vereerd met de aanwe zigheid van het koningspaar. In alle plaatsen liep de bevolking uit om een glimp van de ko ning en koningin op te vangen. Veel mensen reageren op het ar tikel 'Beleving' is wél heel belang rijk in winkelstraat. Zo vindt Ro bert dat niet beléving het be langrijkste is in een winkelstad, maar de openingstijden van win kels. „Leuk ,maar als de winke liers te bedonderd zijn om open te gaan, voel ik me als klant in mijn hemd gezet. Bij de kerstkoopavonden waren alleen Blokker, TP, Kruidvat en Inter- toys open. De rest dacht: bekijk het maar." P de Zeeuw stoort zich vooral aan leegstand: „He laas, heel Terneuzen is totaal on gezellig kil, koud, winderig en qua winkels totaal versnipperd." 1. Jamin verdwijnt uit Goes 2. Dodelijke schietpartij in Ossendrecht, identiteit slacht offer nog onbekend 3. Getuigen zagen circa acht personen wegrennen bij woning Ossendrecht 4. Vrouw opgepakt voor hard nekkige poging tot beroving 5. Kapotte kraanwagen zorgt voor hinder A58 Vandaag schrijft Jeffrey op de website over zijn vastentijd: pzc.nl/stoppenmet. Hij heeft zich voorgenomen de komende zes weken elke dag een half uur te wandelen. De wandeltochtjes legt hij vast met zijn camera. Naast een uitgebreid verslag van zijn vorderingen kunt u van daag ook de video's bekijken waarin Jeffrey u meeneemt op zijn wandelavonturen. Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc -r @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37