'Dixie is alleen voor hoge nood' Vlissingen Centrum Noord Word bezorger! Sloop voor bouw marinierskazerne gestart WALCHEREN 7 De bouw van de marinierskazerne komt zichtbaar dichterbij door de sloop van twee huizen bij Ritthem. Voorlopig parkeren na sloop van Willibrordusschool Werk met voldoende beweging? De opknapbeurt die de parkeer plaats afgelopen jaar kreeg, kwam dinsdagavond aan de orde tijdens de vergadering van de Veerse raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling. Uit de evaluatie er van bleek onder meer dat zo'n in gepakte Dixie als voorziening niet langer gewenst is. De commissie kwam aan de hand van woord grappen, al ras tot dezelfde conclu sie; 'alleen voor hoge nood'. Of zo als SGP/ChristenUnie het ver woordde; 'een donker gat waar je inrolt en nooit meer terug durft'. Naar aanleiding van het Staats- bosbeheerrapport 'De kust is bre der dan het strand' over de Zeeuw se strandparkeerplaatsen, besloot de gemeente zijn parkeerplaatsen aan te pakken. Ze maken een wei nig gastvrije indruk. Kaal, vaak vieze afValbakken en de ongemak kelijke plastic wc-hokjes en on vriendelijke borden. Het moeten 'onthaallocaties' worden. De Kou- dekerkse parkeerplaats werd als proef aangepakt. Met houten om heiningen rondom afvalbakken en Dixie, uitnodigendere informa tieborden en verwijzingen naar strand en natuurbeleving (wan del-, fiets- en ruiterroutes). Con clusie: nog onvoldoende voor een heuse 'onthaallocatie'. Minimale basis voor een parkeerterrein. De gemeente wil de informatie borden van alle 26 strandovergan- gen vervangen; verwijsborden naar en welkomstborden op kust- parkeerterreinen vernieuwen of vervangen en een tweede proef voorbereiden op het parkeerter rein bij kasteel Westhove. Onder nemers rondom dat terrein willen in overleg met dorpsraad en on dernemersvereniging Oostkapelle meewerken aan ontwikkeling van dat terrein tot entree voor natuur park de Manteling. Daarbij wordt ook gekeken naar een toiletvoor ziening die moet kunnen werken Veere geeft de strandparkeerplaatsen een opfrisbeurt. Die bij Westhove wordt helemaal herontwikkeld. zonder riolering. Bij de herinrich ting staat ook voorop dat dit geen extra lichtvervuiling mag veroor zaken. Oostkapelle is als één van de donkerste plekken in ons land een paradijs voor sterrenwachten. PvdA/GroenLinks bepleitte tot slot voor 'een ontwikkeling die past binnen het landschap en niet alleen een verdienmodel dient'. et duurt nog wel even voor de ma rinierskazerne in de buurt van de Vlissingse bui tenhaven ver rijst. Maar met de sloop van twee woningen aan de Havenweg bij Ritthem zijn de eerste zichtbare voorbereidingen begonnen. De voormalige bewoners van de huizen die nu tegen de vlakte gaan, legden zich zo'n twee jaar terug neer bij het verdwijnen van hun woningen. De mariniers kazerne zou weliswaar niet hele maal tot aan hun erf komen, maar dat rond de tweeduizend mariniers veel overlast veroorza ken, stond bij voorbaat vast. Met de rust, de ruimte, het weidse uitzicht en de donkere nachten is het binnen een paar jaar definitief gedaan, dus kozen de Havenwegbewoners eieren voor hun geld. Ik woonde er plezierig, maar moet realistisch zijn. De Havenweg is nu over. Punt, uit!' Het eerste huis dat tegen de vlakte gaat, is Havenweg 4. Op dat adres woonden Jan van Wal lenburg en zijn vrouw tot een jaar geleden. Het echtpaar is naar Oost-Souburg vertrokken. Ze wo nen er op zich prima, meldt Jan. „Ik ben geboren en getogen in Souburg, dus ik voel me hier wel thuis. Maar we hebben dertig jaar aan de Havenweg gewoond, onze drie kinderen zijn er opge groeid." Het uitzicht en de rust mist Van Wallenburg nog wel eens. Het doet hem dan ook wel wat dat zijn voormalige woonst nu ten prooi valt aan de slopersha mer. „Ik ben er het afgelopen jaar natuurlijk af en toe nog wel eens langs gereden. Dat zal straks een heel ander gezicht zijn. Maar aan de andere kant moet je ook realis tisch zijn. De tijd dat we daar woonden, is gewoon voorbij", concludeert de 70-jarige Van Wal lenburg nuchter. De slopers van Sturm en Dek ker verwachten over een week of twee klaar te zijn met het oprui men van de twee woningen. De medewerkers moeten 'misschien tussendoor elders nog wat klus sen klaren', maar vóór begin maart is er van de twee panden niets meer te zien, verwacht de voorman van de slopers. Later dit jaar gaan de uien- groothandel en de bijbehorende woningen even verderop aan de Havenweg tegen de vlakte. Sloopbedrijf Sinke, waar Sturm en Dekker uit Oostkapelle nu deel van uitmaakt, begint dan met het verwijderen van asbest- delen. Naar verwachting duurt die sloop een week of zes. Het terrein wordt daarna tijde lijk ingericht als parkeerterrein. Dat zal in gebruik blijven tot de herinrichtingswerkzaamheden aan de Nieuwstraat-Ooststraat zijn afgerond, aldus de gemeente. Die doorgaande weg gaat flink op de schop. Naar verwachting begint dat werk na de bouwvak vakantie dit jaar en zal het voor de zomer 2017 afgerond zijn. De Willibrordusschool ver huisde in de kerstvakantie naar het nieuwe multifunctioneel cen trum de Soute Schakel aan de Westkapelseweg. Het oude schoolgebouw voldeed al lang niet meer aan de eisen. Het ver loor per 1 februari officieel zijn functie. Een woordvoerster van de ge meente verklaart dat het nog niet duidelijk is wat er op die locatie gaat gebeuren. Volgens het be stemmingsplan mogen er veer tien woningen gebouwd worden. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 Dekker De sloop van het huis aan Havenweg 4 wordt dinsdagochtend gelijk grondig aangepakt door medewerkers van het vorige maand nog bedreigde sloopbedrijf Sturm en Dekker, foto Lex de Meester Huizen wijken voor kazerne door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Plassen in een plastic Dixie bij dertig graden is geen lolle tje. Ook niet als die cabine, op de gepimpte strandparkeerplaats aan de Strandweg bij Koudekerke, is weggewerkt achter fraaie kastanje houten palen. door René Hoonhorst H Jan van Wallenburg, oud-bewoner door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE De sloop van de oude Willibrordusschool en kleu terschool aan de Nieuwstraat in Zoutelande begint op 22 februari. Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een prima 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, legitimatie verplicht..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35