Het leven van klokkenluider Snowden in saaie sneltreinvaart CULTUUR SHOW 25 Goodiebag van 180.000 euro Culturele erfenis van Weimar krijgt een ingrijpende facelift Adele ontspant in Disneyland Kosten noch moeite worden gespaard om stra lend voor de dag te komen bij de Oscars. Dat blijft niet zonder tegen prestatie. De ge nomineerden lo pen namelijk weg met een luxere goodiebag dan ooit tevoren. De tas heeft een waarde van bijna 180.000 euro. Wat zit daarin om de acterende miljonairs tevre den te stellen? Een 10-daagse trip naar Israël (48.000 euro) bij voorbeeld, een 15-daagse wandel tocht door Japan (40.000 euro) en een voucher om een jaar lang in een Audi A4 rond te rijden (39.000 euro). Maar ook zes rollen van het zachtste toiletpa pier ter wereld (240 euro) en trai ningssessies van een 'celebritypri- vétrainer' in een villa (5.500 euro). Een levenslange voorraad crème- pjes van Lizora (27.000 euro) of een nogal angst aanjagend klin kende 'vampire breast lift, een borstvergroting zónder snijden maar met bloed- injecties. De dames krijgen ook een Arouser- vibrator. Goed koopste present je? Zweetpads voor onder de ok sels, ter waarde van 13 euro. F.C. De Volle Bak brengt het verhaal van Edward Snowden, de voormalige CIA-medewerker en sys teembeheerder bij de Amerikaan se veiligheidsdienst (NSA), maar vooral de beruchte klokkenluider, die honderdduizenden documen ten over de werkwijze van de NSA lekte. Snowden wekte met zijn ont hullingen verhitte discussies op over de grenzen van privacy en de reikwijdte van overheidsinstellin gen. Discussies die zich uitermate lenen om ook in het theater te worden gevoerd. Bovendien is Snowden een intrigerende figuur, wiens drijfveren altijd enigszins diffuus zijn gebleven. Allard Blom schreef een ver haal dat focust op het biografische materiaal over Snowden. Dat heeft twee vervelende consequen ties. Allereerst lijkt de voorstelling een verbeelding van de Wikipedia- pagina van Snowden: een hoop in formatie en feiten, met amper ruimte voor interpretatie, gevoel of fantasie. Ten tweede is er geen dramatische lijn: de hoofdpersoon wordt geen strobreed in de weg gelegd om zijn plannen te verwe zenlijken. Dat staat garant voor saai thea ter. De voorstelling dendert in sneltreinvaart kriskras door het le ven van Snowden. Kritisch wordt de voorstelling nauwelijks. Heel even zet iemand vraagtekens bij de bedoelingen en het ego van Snowden. Het is meteen de krach tigste scène. Een nieuw inzicht doe je niet op. Zo is Snowden een voorstelling waarover je maar je schouders ophaalt. De Duitse stad Weimar begint aan een omvangrijk restaura tie- en bouwproject. Onderdeel daarvan is nieuwbouw voor het het wereldberoemde Bau- hausmuseum. De bouwvakkers gaan binnen kort aan de slag, want het nieu we museum moet in 2018 klaar zijn. Dat is op tijd voor de vie ring van het honderdjarig be staan. Het Staatliche Bauhaus werd in 1919 door de befaamde architect Walter Gropius als kunstschool gesticht. De nieuw bouw kost 22 miljoen euro. De stichting die de financie ring coördineert, is onder meer in onderhandeling met de deel staat Thüringen om geld bin nen te halen. Dat is nodig, want ook het woonhuis van Goethe krijgt een miljoenen kostende opknapbeurt. Vele duizenden toeristen bezoeken jaarlijks het oude pand in het centrum. Het uitgestrekte stadsslot wordt eveneens de komende ja ren ingrijpend opgeknapt. Ruim 100.000 kaarten voor Bosch De expositie ter ere van de vijf honderdste sterfdag van schil der Jheronimus Bosch is een succes. Via de website van het Noordbrabants Museum in Den Bosch zijn al ruim 100.000 kaarten verkocht. Vorige week verliep de online verkoop niet helemaal vlekkeloos. „Door de grote belangstelling lag de onli ne ticketshop twee keer korte tijd plat", zegt een woordvoer ster van het museum. Die pro blemen zijn nu verholpen. Lavinia Meijer op benefiet van Class Harpiste Lavinia Meijer treedt 22 februari op met Philip Glass en Iggy Pop. Tijdens het Tibet House Benefit Concert in New York geven de drie een ode aan de vorige maand overleden Da vid Bowie. Het benefietconcert komt uit de koker van Glass en wordt dit jaar voor de 26e keer gehouden. Meijer en Glass ont moetten elkaar in 2011 waarna Glass haar vroeg om een werk van hem te spelen tijdens een concert in Amsterdam. Filmprijzen BN DESTEM WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 De beelden van de Oscars worden al ruim een week voor de uitreiking klaarge zet. foto UPI RECENSIE SNOWDEN door Sander Janssens Snowden. Gezien: 15 februari, Leidse Schouwburg. Tournee door het land. www.fcdevollebak.nl DUITSLAND ANAHEIM Over twee weken trapt Adele haar wereldtournee af. Dus bracht ze in Disneyland (Californië) snel nog wat tijd door met zoon Angelo (3) en haar geliefde Simon Konecki. Haar optreden bij de uit reiking van de Grammy's verliep om technische redenen niet per fect. „Shit happens", reageerde Adele na afloop, foto HH MUSEUM MUZIEK WINNAAR Nina Gantz Nina Gantz (28) won met haar korte ani matiefilm Edmond een BAFTA, de Britse evenknie van een Os car. De Nederlandse regisseuse, dochter van actrice Loes Lu- ca, woont nog altijd in een Londens stu dentenhuis. Acteurs Bryan Cranston, Cate Blanchett en Idris El- ba arriveerden met grandeur op de rode loper bij het Royal Opera House in Lon den. Gantz kwam on gezien binnen, maar ging, anders dan het wereldberoemde drietal, wél met een BAFTA naar huis. Als extraatje kreeg ze toegang tot een ex clusieve afterpar- ty.Gantz studeerde aan de National Film en Television School (NFTS). Deze oplei ding in Londen trekt de meest getalenteer de studenten uit heel de wereld. „Dit was de derde maal op rij dat een inzen ding van de NFTS een BAFTA won", zegt Gantz. Het maakte de prijsuitrei king niet tot een rou tineklus. De Cana dees Richard Willi ams, een legende op het gebied van ani matie, behoorde ook tot de genomineer den. „Best gênant dat niet hij maar ik de BAFTA won. Hij is mijn voorbeeld." Aan Edmond, over een man met kanni balistische trekjes, hield Gantz eerder al een baan over bij het creatieve productie bedrijf Blinkink. Ze kreeg uitnodigingen van Japan tot Los An geles. De BAFTA vormt een ultieme blijk van waardering. „Zelfs Leonardo Di- Caprio weet nu wie ik ben." Tijd om bij te komen van alle aandacht heeft ze niet. „Ik moet iets ori gineels verzinnen voor een Engels drop- merk. De deadline is woensdag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25