The Lion King' keert terug in Circustheater 24 CULTUUR SHOW Op de rode loper van de Oscars wil iedereen de beste versie van zichzelf laten zien. Dat vereist veel werk. Een paar injecties in die lelijke onderkin en hoppa: een strakke kaaklijn om de show mee te stelen. Dat er vetcel-etend zuur wordt ingespoten, moet je als Hol- lywoodster op de koop toenemen. Voor de jaarlijkse prijzenregen van de Oscars, met zijn giganti sche rode loper en hordes pers, moet je immers strak en stralend opdraven. Helemaal nu hd-came- ra's geen genade tonen voor een porie, pukkel of vetrol. En dus zijn anderhalve week voor het prijzengala de voorberei dingen in volle gang. Wie de on derkininjecties wil, moet er vroeg 'Zelfs mensen van wie je denkt dat zij de beste afspraken krijgen, zijn soms derde in de rij' bij zijn. Er bestaan lange wachtlijs ten, want ze zijn vooralsnog al leen beschikbaar in Amerika. Met name bij artsen in cosmetisch chi- rurgiewalhalla Hollywood, waar de gezondheidswaakhond afgelo pen zomer groen licht gaf voor de behandeling. Het benodigde zuur vernietigt de buitenkant van de vetcellen. Als het spulletje verkeerd wordt geïnjecteerd, kan het ook ander soortige cellen vernietigen. Per be handeling verdwijnen er tot wel vijftig injecties in de kin (het injecteren van de 'love handles' is vooralsnog verboden). Vaak zijn er zo'n vier behandelingen nodig. Totale kosten: 2.600 euro. De bij werkingen zijn roodheid en blau we plekken. Ook kun je moeite krijgen met slikken of een ongelij ke glimlach door zenuwaantas ting in de kaak. Wat er verder op het to-dolijst- je staat? Boek een afspraak bij huidexpert Nichola Joss. Die vliegt ieder jaar vanuit Londen naar LA om actrices als Kate Win- slet onder handen te nemen. Zij zweert bij een nogal heftige mas sage van de binnenkant van de mond, waardoor wallen als sneeuw voor de zon zouden ver dwijnen en jukbeenderen er fabu leus gaan uitzien. Ook onontbeerlijk: laserbehan delingen en microdermabrasie (het 'afslijpen' van de huid, red.), twee keer per week een aantal we ken lang, voor een stralende huid. „En een piepklein beetje botox", weet dermatoloog Harold Lancer, lieveling van de sterren. „Gebruik je te veel, dan krijg je geen werk meer." Hetzelfde geldt voor een bezoekje aan de spraycabines: Dries Roelvink-bruin is niet ge wenst, maar een zongekuste huid wordt gezien als 'ideale afwer king'. Verder is het vooral heel veel 'niet doen'. Stappen is uit den bo ze, net als koolhydraten, zout en toegevoegde suikers. Als je het strenge voedselregime van Gwy- neth Paltrow als voorbeeld neemt, dien je ook gluten, melkproduc ten, maïs, soja, cafeïne, alcohol, rood vlees, schaaldieren, witte rijst en nachtschadeplanten als to maten, aubergine en aardappelen uit te bannen. De actrices schakelen volgens de laatste trends nu niet over op een sapkuur (help, suikers!) maar op 'souping', waarbij ze iedere dag vijf tot acht huisgemaakte soepjes consumeren. Een beetje A-ster heeft een dreamteam om zich heen verza meld als het aankomt op haar, na gels, make-up, jurk en accessoires. Terwijl de topstylisten al druk be zig zijn met het uitkiezen van de perfecte jurk voor hun sterren, zijn de personal assistents van de actrices non-stop aan het bellen met de meest gewilde visagisten en kappersgoden. „Zelfs mensen van wie je denkt dat zij de beste afspraken krijgen, zijn soms derde in de rij", weet plastisch chirurg Steven Teitel baum. „Die krijgen al om twaalf uur 's middags hun make-up op en zitten vervolgens urenlang voor een ventilator in de hoop dat die blijft zitten tot de show." Dat gebeurde Jennifer Aniston een paar jaar geleden. Haar vi sagist, Chanel-ster Angela Levin, moest ook Nicole Kidman en Ma rion Cotillard 'doen'. Om het leed te verzachten sprong ze op het laatste moment nog in Anistons li mousine om snel even de boel bij te werken. Het was een tekenfilm die je haast onmogelijk naar het theater kon brengen. Want hoe speel je in hemelsnaam een op hol geslagen kudde gnoes op een podium? Dankzij de ingenieuze aanpak van regisseur Julie Taymor is The Lion King een van de succes volste musicals van afgelopen de cennia. In het buitenland, maar ook in Nederland, waar acteurs als Edwin Jonker (Mufasa) en Caroli na Dijkhuizen (Nala) met 900 op tredens tussen 2004 en 20061,6 miljoen bezoekers trokken. Voor Stage Entertainment reden het verhaal opnieuw op te voeren om het 25-jarig bestaan van het Circus theater te vieren. Met de terugkeer van The Lion King zet de producent grof ge schut in in het door zware concur rerende geteisterde musicalveld. „Met Soldaat van Oranje en The Bo dyguard zijn er twee blockbusters, maar met alle respect: The Lion King stijgt daar ver bovenuit. Die musical is wereldwijd de publieks lieveling", zegt Stage Entertain- ment-baas Albert Verlinde. Hij vermijdt het woord 'weer' liever. „Het is niet zomaar een reprise, het is The Lion King. We brengen de show alsof die voor het eerst op de planken komt. Dat is voor veel mensen ook zo, want niet ie- 'Deze musical is wereldwijd de publiekslieveling. In Londen draait hij al vijftien jaar' dereen heeft hem al gezien. Je weet niet wat je hebt gemist." Zo kwam Verlinde twee jaar ge leden al op het idee voor een repri se, nog voordat hij met Joop van den Ende om de tafel ging om te praten over de fusie tussen hun musicalbedrijven die vorig jaar werkelijkheid werd. „Ik was met drie neven in Londen en wilde hen daar, op West End, iets laten zien dat hen altijd zou bijblijven. Het werd The Lion King en ik zag dat ze betoverd raakten. Die show is daar al vijftien jaar lang dag in, dag uit uitverkocht." Martine Bijl maakte twaalf jaar geleden de Nederlandse vertaling. Nu loopt ze, hoewel ze herstellen de is van een hersenbloeding, haar eigen teksten nog eens kri tisch door. „Dat kan eigenlijk al leen Martine zelf doen en ze wil het ook graag." Dat betekent wél dat het doek voor Beauty and The Beast, sinds december in het Circustheater te zien, vroegtijdig valt. Volgens Ver linde ligt dat niet aan tegenvallen de resultaten. „Dat is steeds de be doeling geweest, al hebben we dat niet naar buiten toe geroepen. We wisten dat The Lion King eraan kwam en we ook dat het theater na de zomer leeg moest zijn om de decors te kunnen bouwen", legt hij uit. En ja, het was fijner ge weest als Billy Elliot, de voorloper van Beauty in het Circustheater, langer op de planken had gestaan. „Maar die hield het niet lang ge noeg vol, dat is geen geheim. En dan moet de stekker eruit." De audities voor The Lion King moeten binnen een paar weken zijn afgerond. Verlinde denkt dat de cast grotendeels uit onbekende namen zal bestaan. „The Lion King is zélf de ster van de show." door Marlies van Leeuwen Steven Teitelbaum plastisch chirurg door Marlies van Leeuwen Om het 25-jarig bestaan van het Circustheater in Scheveningen als musicalmekka te vieren, keert The Lion King in oktober terug op de planken. Producent Albert Verlinde is 'apetrots' en voor vertaalster Martine Bijl betekent het een rusti ge terugkeer op de werkvloer. Albert Verlinde theaterproducent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24