NIEUWS 15 Lyceum (VCL) in Den Haag von den de leerlingen het dik dertig jaar geleden maar wat interessant dat ze opeens bij een toekomstige koning op school zaten. „De meis jes waren niet bij Willem-Alexan der weg te slaan", blikt oud-leer ling Aad Verhoog terug. „Jongens natuurlijk ook niet. Iedereen wil de graag in zijn buurt zijn." Leid de dat weieens tot jaloezie bij de andere scholieren? „Nee joh, van een toekomstig koning kan je het toch nooit winnen. En daarnaast, wij vonden onszelf veel knapper", lacht Verhoog Verhoog belandde zelf ook wei eens bij een feestje op Huis ten Bosch. „Eigenlijk hoorde mijn broer tot het echte vriendengroep je van de prins, maar ik mocht zo nu en dan ook mee. Die feestjes waren hartstikke leuk. Al was het maar omdat er bij Huis ten Bosch een zwembad in de tuin lag." Royaltywatcher Marc van der Linden relativeert de impact van de koninklijke familie op Wasse naar. „Natuurlijk is het interes sant, maar toch vindt het dorp het volgens mij inmiddels helemaal normaal." Hij noemt als voor beeld die keer dat koningin Maxi ma op school tijdens een evene- 'Er zijn inmiddels zó veel Oranjetelgen, dat ik ze niet meer allemaal van gezicht ken' ment hotdogs verkocht. „In eerste instantie is het leuk dat zij daar staat, maar daarna is toch echt de belangrijkste kwestie of je er mos terd of ketchup op wil." Ouders die hun kroost in een kansrijke positie manoeuvreren? Kansloos, denkt Van der Linden. „Kinderen kiezen zelf hun vriend jes uit. Je kan nog zo graag wilJen dat ze bij prinses Margarita over de vloer komen, maar als er geen klik is tussen de kinderen, werkt het niet." Daarnaast heeft de familie vol gens hem goede 'voelsprieten'. „Ze hebben snel door als iets niet oprecht is." Wassenaarse ouders die het tóch blijven proberen, hoeven in elk geval niet bij de lokale kinder boerderij te posten. „Maxima en de prinsesjes zijn hier in al die ja ren één keer geweest", vertelt be heerder Willem le Mair. „Voor de rest heb ik hier nooit iemand van het Koninklijk Huis gezien." Of, is er misschien tóch hoop? „Tja, er zijn inmiddels zó veel Oranjetelgen in Wassenaar, dat ik ze ook niet meer allemaal van ge zicht ken. Dus wie weet hebben we zo nu en dan wel onbekend be zoek van de Oranjes." ~£>aafa C/t) dochter van prinses Margarita OPhiMeh ^athaldna -COnaha C/2) C)Pküi&e&' CCClexia, Cf'O OPtwiM, C)jJiia/t£ Cs) QCCagali Cs) CO/Lom Cé) COmmü C9) dochter van prins Pieter-Christiaan WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 illustratie Mark Reijntjens Willem Ie Mair beheerder kinderboerderij dochter van koning Willem-Alexander en koningin Maxima dochter van koning Willem-Alexander en koningin Maxima dochter van koning Willem-Alexander en koningin Maxima dochter van prinses Margarita prins Floris dochter van prins Floris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15