Breskense YouTubebakker verdient nog niks met Bakery Bart In Kloosterzande en Ossenisse gaat het carnavalsfeest nog eventjes door ZEEUWS-VLAANDEREN 15 Ossenisse viert nog allerlaatste staartje carnaval en dan is het weer gedaan voor een jaar. Negen praalwagens, een grote hoeveel heid kleding en vooral nababbe- len over het afgelo pen leutfeest in een sfeervolle entourage met een hapje en drankje. Op het terrein van het landbouwmechanisatiebe- drijf Weemaes in Kloosterzande kreeg carnaval zaterdagmiddag met een carnavalsmarkt nog een leutig staartje. De aanwezige bouwclubs gooiden hun creatie of onderdelen daarvan in de ver koop. De organiserende bouw- groep De Knosseljèrs spekte daar naast met de verkoop van een hap je en drankje extra de kas. „Inmid dels zijn we aan de twaalfde editie van deze markt toe", zei Remco Everaard van De Knosseljèrs. Ter wijl we in de optochten elkaar de loef proberen af te steken zijn we toch eigenlijk één grote bouwfami- lie die het carnaval in de regio met prachtige praalwagens jaar lijks stevig op de kaart zet. Hier trekken we door vooral de gezellig heid de sociale contacten flink aan." Terwijl de vasten al begonnen is, regeert in het rijk van de Ossen koppen prinses Margaretha nog even door. Secretaris van d'Osse- koppen Peter Hiel legt uit waarom in Ossenisse carnaval in de vasten tijd valt. „Vroeger kregen we op de eerste zondag in de vasten ook een snoepje, dus dit kan ook", lacht hij. De carnavalsstoet trok door Os senisse waar met het teruggeven van de sleutel aan burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst er een ceremoniele punt achter het carnaval werd gezet. Burgemeester Mulder was ge lukkig de sleutel weer in zijn be zit te hebben. „Ik ben blij maar ik ben net zo blij wanneer ik de sleu tel weer kan afgeven en dat is al tijd snel genoeg. Ik hou wel van carnaval. Moet ook wel hè? Ik zou anders in Hulst wel heel ongeluk kig zijn." Niet een prins maar een prin ses heeft in Ossenisse de broek aan. Dat is al 27 jaar het geval. Want zolang geleden heeft een groep vrouwen het carnaval in Os senisse opgezet. Er waren niet ge noeg mannen voor een raad van elf dus werd het een raad van vrouwen. Het merendeel daarvan (22 jaar) zwaait Margaretha de scepter. „Maar ik ben niet echt de baas hoor", lacht Margaretha en ze overhandigt een button want 22 jaar, dat moet je vieren. UITSLAGEN OSSENISSE Volgens bepaalde regels kan ie dereen een filmpje op YouTube zet ten: „Niet alles mag", aldus Bart. „Het moet toegankelijk zijn voor ie dereen, ook kleine kinderen. Nee, ik verdien er niets mee. Dan wordt het pas interessant als er meer dan honderdduizend volgers zijn. Ik heb er nog maar een dikke twee honderd maar krijg vaak leuke reac ties!" Zijn naam in de social media zo als Facebook, Twitter en Instagram is al een hint naar de inhoud van zijn films op YouTube, Bakery Bart. „Ja, het gaat over bakken, een hobby van me", vertelt hij. „Al op jonge leeftijd mocht ik met ande ren bij mijn oppasmoeder helpen bij het bakken. Het werd iedere keer een gevecht wie de deegha- 'Wie weet, heb ik ooit een miljoen volgers en verdien ik er iets mee' ken mocht aflikken. Ook van mijn moeder heb ik dingen geleerd en zo werd het bakken een grote hob by. Nu bak ik dus op YouTube lek kere dingen. Ik leg alles duidelijk uit, maak het voor en laat uiteinde lijk het resultaat zien. Vaak bak ik ook speciale dingen uit de streek zoals nieuwjaarswafeltjes." Bart volgt nu havo 4 op het Zwin College. Of hij later bakker wil worden? „Ik denk het niet", meent hij. „Moeilijk om een keuze te maken. Ik doe meer leuke din gen, speel korfbal en maak mu ziek. Misschien ga ik verder met iet en leer meer over films bewer ken. Want dit blijf ik doen, films op mijn kanaal op YouTube zetten, nu eentje per veertien dagen. Wie weet, heb ik ooit een miljoen vol gers en verdien ik er iets mee, al zal het nooit veel zijn." Op het kanaal van Bakery Bart staan sinds de start in juli 2015 nu al ruim dertig afleveringen. Ze la ten allemaal even smakelijke en goed na te maken lekkernijen zien. MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 Een snoepj e mag toch ook door Edy de Witte en Guido van der Heijden Wie moe is, moet slapen. Of het nu in een luidruchtige carnavalsstoet in Ossenisse is of niet. foto Camile Schelstraete Wagens 1 De Boelies, 2 De Mutsen, 3 De Snotkokers Loopgroepen Enkelingen: Wie is de Mol Duo's: Ge staat er schoon op 3-5 personen: De Hospeejen 6 en meer: Stuk voor stuk beeldig Praalwagens kijken en vooral nog eens nababbelen over het afgelopen car naval. Ook in Kloosterzande ging het carnaval nog eventjes door. foto Peter Nicolai door Wilma Valk BRESKENS. Volgens de wekelijkse re censie van het populaire YouTube is het kanaal van Bart de Baare (16) uit Breskens donderdag 11 februari ge kozen tot kanaal van de week. Bart de Baare, YouTubebakker iscribe! Bart de Baare toont zijn YouTubekanaal Bakery Bart. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71