Willeke Albert! komt naar Tholen voor jubileumjaar Dertig jaar vrijwilligerswerk levert hengelsportbestuurders penning op 14 BEVELANDEN en THOLEN Informatie voor slechtzienden Zeeuwen spinnen voor Sophia „We zijn ontzettend trots dat zij komt", vertelde voorzitter Willi am van Leeuwen van de Stich ting Tholen 650 jaar. „We organi seren dit feestjaar 29 evenemen ten in het kader van Tholen 650 jaar. Daarvoor hebben we geke ken naar wat er vijftig jaar terug op het programma stond. Of we daar misschien iets van konden terughalen. Toen kwamen we op het idee van Willeke Alberti. Zij 'Willeke Alberti trad hier 50 jaar geleden ook op' trad hier vijftig jaar geleden ook op. Toen met haar vader, Willy Alberti." Het nieuwtje werd bekendge maakt in het restaurant van Ten Anker. Daar liet gemeentearchiva ris Fred van den Kieboom op een groot scherm oude foto's zien van het eiland Tholen en zijn be woners. Aan de hand van 'nieu we' oude foto's keek Van den Kie boom naar de geschiedenis van het eiland. Hij probeerde de toe schouwers bij de oude plaatjes te betrekken: „Misschien herkent u nog iemand op deze foto?" Soms kwam er respons uit de zaal. Na afloop van de fotopresenta tie, het eerste officiële evene ment van Tholen 650 jaar, kreeg Van Leeuwen twee cheques uitge reikt. De Stichting Voor Regiona le Zorgverlening (SVRZ), waaron der Ten Anker valt, had via een bloemschikcursus 200 euro opge haald. De kerstfair bracht nog eens 628 euro op. „Feesten kost geld. Dus dit kunnen we goed ge bruiken", aldus Van Leeuwen. Sinds 1986 zijn de twee Goesena- ren actief voor de EGHV, die in middels duizend leden telt. Bei de mannen traden toen toe tot het bestuur. Hollestelle werd uit eindelijk secretaris en De Visser vice-voorzitter bij de hengelsport vereniging die sinds 1946 bestaat. De Goese locoburgemeester André van der Reest reikte de penningen uit aan de aangenaam verraste jubilarissen. Hij roemde de inzet en veelzijdigheid van het duo. „Hollestelle bouwde on der meer de website en De Visser verdiende veel geld voor de vere niging door de programmaboek jes zelf bij de leden in de bus te gooien. Samen organiseren ze heel erg veel", vertelde Van der Reest. De Frans Naereboutpenning is een onderscheiding voor vrijwilli gers die in de gemeente Goes wo nen en minstens 25 jaar vrijwilli gerswerk hebben verricht. „Beide heren vooldoen ruim aan die cri teria", aldus de locoburgemees ter. De penning is in 2001 in het leven geroepen. In de regio Koninklijke Visio, expertisecen trum voor slechtziende en blin de mensen, houdt donderdag twee informatiebijeenkomsten in Goes. Eén van 10.00 uur tot 12.00 uur waarbij de mogelijkhe den van de iPhone en iPad voor mensen met een visuele beper king centraal staan. En één van 13.00 uur tot 16.00 uur over de mogelijkheden die er zijn op het gebied van (aangepast) lezen. De bijeenkomsten vinden plaats bij Stationspark 2. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opnemen met de afde ling advies, via 088-5859500 of via goes@visio.org. Mijn dorp, mijn stad Coffeebar Shine, Magdalenastraat 2-4, 09.00-12.00 uur - In- loopochtend voor on dernemers, gratis ad vies op gebied van o.a. Social Media en juridische of finan ciële zaken; Histo risch Museum de Be- velanden, Singel straat 13,11.00 uur - Cursus Muziekge schiedenis door Dori- ne van Dijk; 's avonds - Lezing Ech te Winters n.a.v. ex positie in het Teylers Museum; Erasmus- park, vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor senioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schil deren; 's-Heer Els- dorpweg 12,13.30- 15.30 uur - Cursus voor mantelzorgers, 'De zorg de baas'; De Spinne, Joseph Luns- laan 7,19.00 uur - Gezondheidscafé Cederhof, Cederlaan 9, 08.00-21.00 uur- Expositie schilder werk Carla Scheele en muzikale en crea tieve uitingen van Addie Verlare Dorpshuis de Mei boom, 14.00-16.00 uur - Sjoelen en Bil jarten voor senioren; Overdag - Expositie schilderijen Ineke de Vries Dorpshuis De Zand- looper 33, 20.00-22.30 uur - Openbare avond Har- monia Zeeland m.m.v. medium Cla ra Snel Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij THOLEN door Willem Adriaansens THOLEN. De bewoners van zorg centrum Ten Anker kregen zater dagmiddag een nieuwtje te horen. Ter gelegenheid van 650 jaar stadsrechten voor Tholen komt Willeke Alberti naar gemeen schapscentrum Meulvliet. Op za terdag 7 mei geeft de Amsterdam se zangeres daar een concert. William van Leeuwen, Tholen 650 William van Leeuwen toont in Ten Anker de affiche met Willeke Alberti. Hij wordt daarbij geflankeerd door Lean- ne Swarthoff (links) van SVRZ en Rianne Bolier (rechts) van de Stichting Tholen 650. foto Johan van der Heijden GOES. Piet Hollestelle en Ad de Visser hebben zaterdagavond de Frans Naerebout-vrijwilligersleg- penning gekegen. De twee be stuursleden van de Eerste Goese Hengelsport Vereniging (EGHV) kregen die penning omdat zij alle bei al dertig jaar vrijwilligerswerk doen voor die vereniging. Piet Hollestelle (links) en Ad de Visser tonen hun onderscheiding voor dertig jaar inzet voor de hengelsportvereniging, foto Johan van der Heijden GOES Reünie Het Goese Lyceum Het Goese Lyceum houdt zaterdag 2 april een reünie naar aanlei ding van het 150-jari- ge bestaan van de school. Aanmelden voor maandag 7 maart via: http://mwp.pontes.nl/ reunie2016/ uitnodiging.aspx GOES Netwerken in bibliotheek De Bibliotheek voor Ondernemers houdt woensdag samen met Arne Hulstein van de BusinessFabriek uit Goes een netwerkbij- GOES eenkomst in Biblio theek Goes. Het thema deze avond is: Sneller je be drijf bouwen met het Lean Canvas. De avond duurt van 19.00 tot 21.00 uur. KLOETINGE Lezing zelfgenezend vermogen Ruud van Well houdt woensdag in Kloetin- ge een lezing over het zelfgenezend vermo gen. Hij constateert dat mensen lang afhanke lijk zijn geweest van genezing door metho den van buitenaf, maar dat er nu zo veel meer mogelijk met on ze eigen energie. De avond begint om 20.00 uur in dorps huis Amicitia. Entree bedraagt 5 eu ro voor donateurs. An dere belangstellenden dienen 9 euro te beta len. THOLEN Optreden Thalia Ensemble Het Thalia Ensemble treedt zaterdag 20 fe bruari op in het 15e eeuwse Oude Stad huis van Tholen. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten kunnen wor den gereserveerd via 0166-603544. GOES. Een groep Zeeuwen reisde gisteren af naar Rotterdam. Daar gin gen de dertig sporters aan de slag voor het Sophia Kinderziekenhuis. Met drie uur spinnen in het Topsportcentrum in Rotterdam bracht het team (via sponsoring) ruim 4500 euro bij elkaar. Het was voor de 25e keer dat de Stichting Vrienden van het Sophia dit tweedaagse evene ment organiseerde. Het ingezamelde geld wordt gebruikt om het ver blijf van patiëntjes en hun gezin in het ziekenhuis zo aangenaam moge lijk te maken. Verder zet de Stichting zich in voor financiering van we tenschappelijk onderzoek, om oorzaken van ziekten te ontdekken en behandelmethoden te verbeteren. Op de foto stapt de laatste groep in Goes op de bus. foto Johan van der Heijden GOES KAPELLE KRABBENDIJKE LEWEDORP NIEUWDORP door Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67