Zeeuws-Vlaanderen als plek om te werken op emigratiebeurs lp Laatste optreden Kees van Kooten Raad van State buigt zich over bezwaar tegen bouw sportgigant in Middelburg Musica Zelandica Raad van State bepaalde dat Decathlon in Arnhem mag komen. Of dat ook voor Middelburg geldt blijkt op korte termijn. MIDDELBURG. Binnenkort wordt duidelijk of Decathlon een vesti ging in Middelburg mag bouwen. De Raad van State zal naar ver wachting snel uitspraak doen over de bezwaren van een aantal onder nemers gesteund door de onderne mersverenigingen De Mortiere en VOM tegen de komst van de Fran se sportketen. In april maakte de gemeenteraad de weg vrij voor de bouw van de grote sportzaak op het ZEP terrein aan de rand van Middelburg. Ondernemers stap ten daarop naar de Raad van State om de vergunningen van tafel te krijgen. De zaak diende half no vember in Den Haag. Zes weken later zou het rechtscollege met een uitspraak komen, maar de Raad van State liet voor het ver strijken van die termijn weten nog eens zes weken nodig te heb ben. Dat betekent dat half februari het oordeel bekend zal worden ge maakt. Sinds eind 2012 het nieuws naar buiten kwam dat Decathlon zich in Middelburg wilde vesti gen, is er verzet vanuit de Middel burgse middenstand. Die vreest dat door de komst van de mega- sportzaak van 2500 vierkante me ter bestaande sport- en fietszaken het loodje zullen leggen. Toen Decathlon vier jaar gele den zijn ogen gericht had op Mid delburg was de vestiging in Ant werpen de enige in de buurt van Zeeland. Inmiddels heeft Deca thlon winkels geopend in Gent (2014), Breda (2015) en binnenkort gaat Decathlon Rotterdam open. Dat betekent volgens wethouder Chris Simons niet dat de interesse van de Fransen voor een vestiging in Middelburg is verflauwd. Naast een winkel wil Decathlon ook een zone waarin producten uitgepro beerd kunnen worden volgens het 'try-and-buy'-principe. Decathlon, dat wereldwijd zo'n duizend vestigingen heeft, wil in Nederland fors uitbreiden. In ons land zijn nu zes winkels. Niet alleen in Middelburg is de De komst van de Franse megasportzaak Decathlon stuit op veel plaatsen op weerstand van de detailhandel komst van Decathlon omstreden. Ook in Arnhem werd tot aan de Raad van State geprocedeerd om het verbouwen van de Rijnhal tot een Decathlon te voorkomen. Te vergeefs. Concurrentie voor Arn hemse winkeliers en de mogelijk ontwrichtende werking op de rest van het winkelbestand werden door de Raad van State als niet ter zake doende argumenten terzijde geschoven. De provincie Zuid-Holland houdt al jaren de bouw van me- gastores van Decathlon aan de rand van Schiedam en Den Haag tegen. De gemeenten willen Deca thlon wel terwille zijn. Zij kregen eind vorig jaar de ministers van Economische Zaken en Infrastruc tuur en Milieu aan hun zijde. TERNEUZEN. Voor het negende jaar was Zeeuws-Vlaanderen afgelo pen weekend present op de emi gratiebeurs in Houten. Conclusie: Zeeuws-Vlaanderen trekt weer mensen die dromen van rust en ruimte en niet per se op zoek zijn naar een andere baan. „We zijn tevreden. We hebben een prima beurs gehad", stelt Mar jolein Reinhoudt van Onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen na afloop van de beurs. „De beurs heeft in totaal zo'n 12.500 bezoekers gekregen. Onze stand is ook goed bezocht en we hebben de gegevens van zo'n 75 mensen die serieus interes se hebben in Zeeuws-Vlaanderen. Dat kunnen we aan het cv van de mensen wel zien. De banen die ze zoeken, techniek, procesoperator, logistiek. Dat zijn wel kansrijke sectoren." Zeeuws-Vlaanderen blijft toch een beetje een vreemde eend in de bijt op de beurs. „We zijn de enige Nederlandse regio op de beurs. Toen we in 2008 voor het eerst meededen was er nog een verrassingseffect, maar dat is nu niet meer. Mensen komen nu spe ciaal naar de beurs omdat ze we ten dat wij er ook staan. Maar we vallen nog steeds op. Dat wel." Reinhoudt heeft in de jaren op de beurs wel een verschuiving ge zien. Behalve rust, ruimte en be taalbare huizen wordt Zeeuws- Vlaanderen ook aan de man ge bracht als plek om te werken. PAGINA 26 en 27 Zeeland bevelanden@pzc.nl Binnenkort besluit Decathlon door Theo Giele GOES. Niet één, maar twee professionele koren presenteerde de stichting Musica Zelandica zater dagavond in de Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes: het ZED Consort, een viertal gespeciali seerd in het zingen van oude muziek, en het ZED Chamber Choir (foto). Het geheel stond onder lei ding van dirigente Elisabeth Blom, tevens initiatief neemster en artistiek leider van Musica Zelandica. Zaterdag stond werk van de Johannes Brahms, Ed- vard Grieg en de Zeeuwse componisten Lupus Hel- linck (1493-1541) Gerard von Brucken Fock (1859-1935) Daan Manneke (1939) op het pro gramma. Op 20 februari is ZED Consort te horen in de Koorkerk in Middelburg. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65