TOP-aanvoerster Marijs is ook blij met een zeventje WS'92 kruipt naar boven Bevelandse overgangsklasser grijpt strohalm 16 SPORT kan Tjoba de ommekeer bewerkstelligen in duel met Antilopen. Mede door een invalbeurt van de rebounder Om haar heen zag ze ploeggeno ten die allerminst tevreden waren. Marijs begreep dat niet. Zij vond dat het in Pijnacker geen moment was voor chagrijn. „We wisten van tevoren dat we het hier moeilijk zouden krijgen. Avanti had nog niet in eigen huis verloren deze zaalcompetitie. En als je dan toch nog best dik wint en je krijgt zo weinig doelpunten tegen, dan moet je daar eerst maar eens van genieten. Dat ben ik nu dus aan het doen. De dingen die vandaag misgingen, komen dinsdag wel aan de orde bij de eerstvolgende training." Trainer Arco Goedkoop zat op dezelfde lijn. „Het kenmerkt de ge drevenheid van de spelers als ze hier enigszins teleurgesteld de zaal uit komen", zei hij. „Maar ik denk dat we op dit moment de overwin ning moeten koesteren." Door de zege - al de tiende van dit seizoen - kwamen de play-offs van de hoofdklasse weer een stap dichterbij. TOP is nu op een haar na zeker van de nacompetitie, waarin de Arnemuidenaars kun nen opgaan voor promotie naar de Korfbal League. De kans is immers zeer klein dat DeetosSnel in twee speelrondes nog drie punten in loopt. TOP heeft met KVS (uit) en GKV (thuis) ook niet al te sterke te genstanders meer. Met een schuin oog wordt al naar de hoofdklasse B gekeken, waaruit de eerste oppo nent in de play-offs komt. Tegen Avanti begon de Arne- muidse formatie stroef. In het eer ste kwartier lag het tempo erg laag in de aanval en waren er veel mis verstanden. Bovendien was de af ronding zeer mager, getuige de 'Dingen die misgingen, komen dinsdag wel aan de orde bij de eerstvolgende training' drie doelpunten na een kwartier. Maar plotsklaps kwam het team er helemaal bovenop: met negen doel punten in de tien minuten voor rust liep het weer als vanouds. Het ging daardoor van 3-3 naar 6-12. In de tweede helft trok TOP de goede lijn nog even door, om ver volgens weer weg te zakken. Na de stand van 8-17 imponeerden beide ploegen niet meer. „Het verschil tussen de pieken en de dalen was te groot", vond Goedkoop. „Je ziet dat het ons nog niet lukt om we ken achtereen constant te spelen. Vandaag slaagden we er niet in om aanvallend rustig te blijven. Dat we desondanks nog ruim wonnen, is fraai." Dat kwam voornamelijk door dat de verdediging goed stond bij TOP. De beste spits van Avanti, Rick van den Blink, maakte er maar twee. Net voor rust scoorde hij pas voor de eerste keer. Goed koop: „De grote winst van van daag is dat we maar zo weinig doelpunten tegen kregen. Tot nu toe scoorde Avanti er gemiddeld bijna dertig thuis. Tegen ons kwa men ze maar aan de helft." De korfballers van Tjoba hebben de laatste stro halm in de overgangsklas se gegrepen. De Beve landse ploeg won in ei gen huis met 23-22 van Antilopen en mag nog steeds hopen op lijfsbehoud. Bij Tjoba maakte Daan West maas na ruim drie jaar zijn rentree. Hij speelde tussendoor bij Avanti en KVS. Mede door zijn sterke invalbeurt sleepte de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen een overwinning in de wacht. De derby Swift-Fortis in de eerste klas se eindigde in een duidelijke zege voor de Middelburgers. Bij rust was de wedstrijd al gespeeld. Uiteindelijk werd het 21-13. Ondo, dat vorige week kampioen werd in de tweede klasse, bleef ongeslagen en was met 22-11 te sterk voor Viking. Tjoba-Antilopen 23-22: De laatste treffer viel met nog één minuut en veertig secon den op de klok. „We leven nog", zei coach Dirk Sercu van overgangsklasser Tjoba na afloop. Wel zag de ploeg ook concurrent KVZ winnen. „Maar als we vandaag hadden verloren, was het afgelo pen geweest", constateerde Sercu. De Belg was verantwoordelijk voor de ommekeer in de tweede helft. Hij bracht bij een 16-12-achterstand Corné de Broe- kert en Daan Westmaas in. Dat pakte goed uit. De rentree van Westmaas was opmerkelijk. Hij traint op dit moment niet, maar is bereid Tjoba in moeilijke tij den te helpen. „Het is lekker om zo ie mand achter de hand te hebben", zei Ser cu, „al was het ook een risico. Er moest ook iemand voor hen worden gewisseld. Dat zorgt voor teleurstelling, maar van de week hebben we dat allemaal doorgespro ken en het is goed verlopen." „Het is nu aan de vereniging en de se lectie om te kijken hoe we dit in de slotfa se gaan doen. Als trainer wil ik natuurlijk resultaat halen, maar ik snap ook dat de vereniging niet alleen naar de korte ter mijn wil kijken." Swift-Fortis 21-13: 'Een galavooorstelling met een lange nazit.' Zo typeerde coach Dennis Plantinga van Swift de derby te gen Fortis. Bij rust was de wedstrijd al ge speeld en stond het 14-5. „Ik heb genoten van mijn ploeg", zei Plantinga. „We heb ben Fortis overklast. De gedrevenheid was enorm." In de tweede helft herstel den de Souburgers zich enigszins. „We zijn ervoor blijven gaan", zei coach Chaïm Koole, „maar het was natuurlijk een helft voor de statistieken." Fortis zakte door het verlies af naar de vijfde plaats. Swift, dat voor de titel mee wilde doen, staat op een derde plek. Het kampioenschap is voor de Middelburgers niet meer haalbaar. Viking-Ondo 11-22: Kampioen Ondo hield ook tegen Viking de ongeslagen reeks in de tweede klasse in stand. Na een fletse eerste helft (5-8) werd na rust het tempo opgevoerd en kreeg de ruime zege gestalte. „We waren twee klassen be ter dan de tegenstander", vond coach Edwin Coppoolse. „Ik ben tevreden. We willen in elk geval zo lang mogelijk onge slagen blijven. Het is ook goed voor het vertrouwen richting de veldcompetitie." Scores Ondo: Thomas Mesu 7, Ronald Wisse 6, Dennis Witte en Job van Hartingsveld 4, Linda Burger 1. HKC-Stormvogels 27-14: Stormvogels kwam er niet aan te pas tegen de koplo per van de tweede klasse. „De vrouwen deden het goed, de mannen werden over klast", zei coach Wim Allaart. „We wa ren ook niet echt scherp. Je zag het terug in de kopjes. Ze beseften dat er niets te ha len was. Het enige waar ik van baal, is het hoge aantal tegendoelpunten." Omdat concurrent ACKC ook verloor, blijft lijfsbehoud mogelijk. „We staan met anderhalf been op een plek die een beslissingswedstrijd oplevert en dat is al een toetje voor ons." 'Het is lekker om zo iemand achter de hand te hebben' Spie/De Burgst-Forza 3-2 (25-23 25-1418-25 23-25 15-13): Forza moest door personele problemen vooral op de middenpositie impro viseren. Het duurde twee sets voordat de Zeeuwen met goed spel de opgelopen 2-0-achterstand konden ophalen. In de laatste set waren de teams aan elkaar ge waagd. Forza voelde zich bena deeld door dubieuze beslissingen van de arbitrage, protesteerde daar tegen, incasseerde een rode kaart (en een punt tegen) en verloor de set nipt. AVC'87-Set Up 3-1 (27-25 24-26 25-23 27-25): Een enerverend duel tussen de nummers vier en zes van de eerste klasse. Set Up bleek met een gevarieerde aanval een sterke opponent. Met meer erva ring in de gelederen won AVC'87 zonder tot grote hoogte te groeien vooral door een goede service en dito blok in drie van de vier sets. Vrouwen. WS'92-Voko 4-0 (25-16 25-18 25-19 25-16): Op de winst van WS'92 viel niks af te dingen. De thuisploeg maakte een gedreven indruk en bestookte Voko met een lastige service. In elke set werd door een sterke serie opsla gen ruim afstand genomen. Met veel rust in de gelederen en een prima verdediging kwam de Vlis singse ploeg geen moment in de problemen. Zuvo-Ardito 3-1 (25-14 25-23 27-25 20-25): Zonder echt goed spel snoepte Ardito de nummer twee van de eerste klasse een meer dan verdiend punt af. De Souburgers waren in de eerste set nergens, maar in de tweede en derde set niks minder dan de Brabanders. Persoonlijke fouten in de slotfase van beide sets kwamen Ardito duur te staan. Goed serverend werd in de vierde set een gat gesla gen. door Roeland van Vliet PIJNACKER. Baalde Jeanine Marijs? „Nee, absoluut niet", zei de aan voerster van TOP na de weinig ver heffende wedstrijd tegen Avanti (15-21). „Ik ben in deze fase van de competitie ontzettend blij met de twee punten. Goed, het verschil met onze wedstrijd tegen Deetos- Snel was wel iets te groot. Toen haalden we zeker een 8,5 als rap portcijfer. Vandaag was het mis schien een zeventje. Maar dat is nog steeds voldoende, hè." O 4 Jeanine Marijs, aanvoerster TOP Scores TOP: Anita de Ridder 5, Emme- lie Bouwens en Jeanine Marijs 4, Jur- riaan Bouwens en Jurgen Janse 3, Pe tra van Belzen en Peter van Belzen 1. Stand hoofdklasse A: 1TOP 12-20; 2. DSC 12-18; 3. DeetosSnel 12-17; 4. Avanti 12-13; 5. KVS 12-9, 6. Groen Geel 12-7, 7. GKV 12-6, 8. Oranje Wit 12-6. door Jan Dagevos Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Sharon Goe- degebure 5, Esmee Walraven en Demi Mon- deel 3, Jurgen de Kunder 2, Corné de Broe- kert 1 Scores Swift: Joren Gillissen 6, Aisja Zuidweg 4, Dylan Gillissen en Mireille Pouwer 3, Gijs Gillissen 2, Bas Gunter, Eefje van den Berg en Vera Kuiper 1. Scores Fortis: Justin Koppejan 4, Juul van der Linde 3, Remco Crucq 2, Anita Wielemaker, Yasmin Swiers, Maurice van der Have en Joy ce Schoonaard 1. Scores Stormvogels: Vera Geschiere 3, Arjen Schoe, Sander Verrijzer, Niek Peene en Jona than Koets 2, Loura Kleinepier 1. Swift-korfballer Gijs Gillissen is in de derby tegen For tis eerder bij de bal dan Rens van den Driest. foto Lex de Meester Dirk Sercu, trainer Tjoba door Peter van Kouteren VLISSINGEN De volleybalsters van WS'92 boekten in een inhaalduel met Voko de derde maximale zege van het seizoen en naderden koplo per Voltena tot op zeven punten. En dan hebben de Vlissingse vrou wen ook nog een wedstrijd minder gespeeld. Mannen. Daan Westmaas Een smash van WS'92 gaat langs het blok van Voko. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61