Duiveland raakt zicht op tweede plek kwijt Steve Schalkwijk vloert Amemuiden met drie treffers SPORT 15 Koploper loopt verder uit en pakt periodetitel VLISSINGEN. In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal had koplo per Serooskerke alle reden voor een feestje. De ploeg won zelf met 3-0 van Domburg, waarmee de tweede-periodetitel binnen werd gesleept. Daarnaast liepen de man nen van trainer Cees Houtepen door het 3-2-verlies van Arnemui den bij Walcheren verder uit. De voorsprong op zowel Arnemuiden als Walcheren bedraagt acht pun ten. drie minuten werd het uit een vrije trap van Maikel Simonse 1-0. „Een lekker begin", vond Seroos- kerke-leider Ruud Luteijn. In de 24e minuut werd een schot van Alex Jobse gekeerd, maar in de re bound kopte Aron Wattel de bal over de keeper heen: 2-0. Kenmerkend was dat Seroosker ke daarna veel schoten van af stand naast zag gaan. Na een uur was het wel raak, want uit een cor ner van Simonse kopte Jorden Louwerse raak. In de slotfase mis te Aron Wattel nog een enorme kans op de 4-0. 4-1: Ricardo Kriekaard zorgde na de eerste de beste aanval van de thuisploeg voor de r-o. In de 35e minuut maakte Marik Waterman (Jong Ambon) hands in het straf schopgebied. Hij kreeg rood en Arendskerke een strafschop, maar Justin le Conté schoot op de paal. Op slag van rust tekende Michel Harinck alsnog voor de 2-0. Na rust drong Jong Ambon aan. In de 80e minuut kreeg de ploeg een penalty, waaruit Yannick Taniwel 'We hebben strijd geleverd en er tot de laatste minuut voor geknokt' de 2-1 maakte. In de slotfase profi teerde Arendskerke van alle ruim te en liep het door goals van Le Conté en Harinck uit naar de ge flatteerde zege. Nieuwland-Kruiningen 0-1: „Een ge lijkspel had ook gekund. Het was een echt degradatieduel", sprak Nieuwland-leider Wouter Ver sluis. Al na negen minuten viel de enige goal. Lars Steendijk wilde een voorzet geven, maar de bal zeilde pardoes in het doel. Waar de eerste helft voor Krui- ningen was, was de tweede voor Nieuwland. Kansen voor Joey van Belzen, Willem Willebroordse en Wilco de Keuning (redding Mark Koster) leverden niet de door Nieuwland gewenste r-i op. Krabbendijke-Yerseke 0-2: Krabben- dijke kwam er tegen het fysiek sterkere Yerseke niet aan te pas. Uit een hoekschop kopte Arjen de Koeijer tien minuten voor de pau ze de 0-1 binnen. Op slag van rust werkte Krabbendijke-speler Jordi van Koeveringe uit een vrije trap van Yerseke de bal achter zijn ei gen doelman. De tweede helft le verde geen hoogtepunten meer op. Yerseke hoefde niet meer en Krabbendijke kon niet. Veere-Kapelle 3-1: Na dertien mi nuten zette Ruben de Looff Veere op 1-0, maar via John Weststrate kwam Kapelle elf minuten later al weer langszij. De tweede helft was Veere de bovenliggende par tij. Eerst belandde een schot van Kapelle nog wel op de paal, maar de ploeg van Nick Corré bleek voor de goal scherper. Dat leidde in de 63e minuut, na een snelle counter, tot de 2-r van Robin de Rijke. Vlak voor tijd schoot Mark de Theije de 3-1 binnen. VCK-MZVC1-3: De Middelburgers waren scherper voor de goal en boekten de tweede zege op rij. VCK kreeg via Stefan Wielemaker voor rust twee grote kansen, maar met een prachtig ingeschoten bal zorgde Patrick Joossens MZVC bij rust een o-r-voorsprong. Na de pauze liep MZVC verder uit. Eerst scoorde Arjan Human en vervolgens deed Joossens met zijn tweede goal nog een duit in het zakje. Jesper Harinck deed daarna voor VCK nog iets terug. Walcheren-Arnemuiden 3-2: „We hebben strijd geleverd en er tot de laatste minuut voor geknokt", sprak Walcheren-trainer René van Herpen. Steve Schalkwijk was met drie treffers weer bepa lend voor zijn ploeg. Voor rust scoorde de topscorer al twee keer. Van Herpen: „De eerste was een afgeslagen bal en bij de tweede verwachtte iedereen een voor zet." In de 70e minuut bracht Ma rinus Baas met een droog schot de spanning terug, maar Schalk wijk bezorgde Walcheren met de 3-1 weer lucht. Uit een van rich ting veranderde vrije trap tekende Jannick Schaier daarna nog voor de 3-2. Den Bommel-WHS 4-2: Sander van 't Hof nam de openingstreffer voor zijn rekening en tekende la ter vanaf de penaltystip ook voor de gelijkmaker. De aanvalsleider van de groen-witten miste vervol gens een vrije kopkans. Enkele mi nuten daarna besliste Den Bom mel in een kort tijdsbestek het duel: 4-2. WHS-trainer Edwin Kriens noemde het verlies onno dig. „De eerste twee goals van Den Bommel geven we weg door een verkeerde keuze in de op bouw en een persoonlijke fout." The Gunners-Noad'67 0-3: De jon ge Joost de Witte was de opval lendste man bij de bezoekers. Al vroeg in de partij zorgde De Wit te na een mooie passeeractie voor de openingstreffer, om halverwe ge de tweede helft ook de 0-2 in te koppen. The Gunners liet zich evenmin onbetuigd en had voor de pauze de wedstrijd al een heel ander aanzien kunnen geven. De lat stond een Brabants doelpunt in de weg en ook een strafschop was niet aan de thuisclub besteed. Elftalleider Ad den Engelsman, die zijn zoon Frank in de slotmi nuut 0-3 zag maken, noemde de zege verdiend. Tholense Boys-De Fendert 0-1: Zon der een handvol bepalende basis spelers lukte het Tholense Boys niet om de vroege achterstand te gen De Fendert recht te breien. Topscorer Dave den Boef is na een 'We moeten nu echt gaan winnen' blindedarmontsteking tenminste zes weken buiten beeld. Zaterdag ontbraken in de as ook Marien Hopmans en de broertjes Auke en Laurens Bovenberg. „Het was nu allemaal wel erg jong en onerva ren", zei coach Erwin de Nijs. „Ze ker in de openingsfase was dat in de organisatie te merken. Daarna lukte het niet meer om door het betonvoetbal van De Fendert heen te komen." DHV-Duiveland 4-2: De thuisclub toonde zich uiterst effectief en haalde vrijwel het optimale rende ment uit de kansen die het kreeg. Duiveland grossierde met name voor de pauze juist in het missen van de mooiste kansen, hoewel Ronald Zwager en Rudie Koster de achterstand nog wel wisten te repareren. In het tweede bedrijf raakte Zwager nog de kruising, voordat DHV uit de counter toe sloeg. Duiveland-trainer Erwin van der Woerdt ziet met zijn ploeg de tweede plaats op de rang lijst steeds verder uit het zicht ver dwijnen. „We hadden het voor rust al moeten afmaken." Rimboe-DFS 3-0: Binnen de mi nuut nam Rimboe al een voor sprong, om die later met een rake penalty en een derde treffer naar een veilige marge uit te bouwen. In de tweede helft zette DFS veel eerder druk en kreeg het kansen om terug in de wedstrijd te ko men. Verder dan een wegens du wen afgekeurde treffer van Mark de Feiter kwam de ploeg uit Burgh-Haamstede niet. Delano Westerink ontbrak door een schor sing. Voor DFS-Marcel de Nijs is de opdracht voor de komende we ken duidelijk: „We moeten nu echt gaan winnen." MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 Marinus Baas (tweede van rechts) van Arnemuiden wordt op de huid gezeten door een speler van Walcheren. Baas scoorde eenmaal, maar het was niet ge noeg voor de zege. Walcheren won met 3-2. foto Lex de Meester door Klaas Verspoor Serooskerke-Domburg 3-0: Al na 's-Heer Arendskerke-Jong Ambon René van Herpen, trainer Walcheren door Ben van den Aarssen VLISSINGEN. Het lukte WHS niet om Den Bommel van de twee de-periodetitel af te houden, ook al omdat de ploeg uit Sint Anna- land twee treffers te gemakkelijk weggaf. Tholense Boys verloor on verwacht in eigen huis van De Fen- dert: 0-1 Marcel de Nijs, trainer DFS WAt.' Dubbel feest voor Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60