Veel donaties en mogelijk één adoptie bij open dag dierenasiel Fietsen mag op voetpad N'kerk Stenen medaillons in route Zierikzee 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Open kampioenschap snelschaak Optocht door Brouwershaven Dat leverde de opvang aan de Zie- rikzeese Zandweg ruim driehon derd euro aan giften op. „En daar komt straks nog een bijdrage van de verkoper van dierbenodigdhe- den bij", vertelt stagiaire Kyra te Kolstee. Deze leerlinge van het Edudel- ta College in Goes organiseerde het open huis als onderdeel van haar examen. Mogelijk heeft de open dag ook nog een nieuw baasje voor één van de katten op geleverd. Te Kolstee: „Deze men sen hebben interesse, maar ko men op een rustig tijdstip terug en nemen dan een besluit." Leanne Braam uit Achthuizen en Lisianne Ravia uit Zierikzee lieten zich zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur opsluiten in een hon- denkooi van het asiel. „We wil len ervaren hoe het is om de hele dag opgesloten te zitten en we ha len er ook geld mee op", legt Braam uit. Leuk vond ze het niet: „Je wordt er gek van." De twee konden aan het eind van de dag 112 euro bijdragen aan de totaal opbrengst. Dierenasiel Schouwen-Duive- land geeft momenteel onderdak aan elf katten, één hond en ne gen konijnen. In het asiel zijn twee beroeps krachten en ruim vijftig vrijwilli gers werkzaam. In de regio Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Breicafé; Sportcen trum Westerschou- wen, 9.00 uur: Bad minton voor 50 plus sers, 19.30 uur: Bad minton voor jeugd en senioren; Trefpunt de Dors vloer, 15.00 uur: Slag werkles Crescendo; Dorpshuis 't Zuudèn- de; 14.00-16.00 uur Kaarten maken; 20.00-22.00 uur: Country Line Dance; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; Dorpshuis de Ooster hof, ;20.oo uur: Zin gen VZOS; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; Dorpshuis, 19.00 uur: Yoga; Fizi, 20.00 uur: Pu blieke Werken; Ha venplein, 9.00-22.00 uur: Ijsbaan; De Zierikzeese schaakvereniging organiseert een open snelschaak- toernooi op 20 februari. Het toernooi vindt plaats in het MFC Gebouw, De Huijbertstraat 35, te Zierikzee en begint om 13.00 uur. Deelnemers wordt ver zocht om uiterlijk aanwezig te zijn om 12.30 uur. Er worden 11 ronden Zwitsers gespeeld. Het speeltempo is 7 minuten per per soon per partij. De prijsuitrei king vindt plaats om ongeveer 17.00 uur. De winnaar mag zich Open Snelschaakkampioen 2016 noemen en wint 75 euro. Daar naast zijn er voor de nummer 2 en 3 prijzen van respectievelijk 50 en 25 euro te winnen. Daar naast zijn er aparte prijzen voor jongeren en voor de beste speler van het eiland. NIEUWERKERK. Het voetpad rond verzorgingshuis Steen- zwaenshof in Nieuwerkerk is voor kinderen uit de wijk d'Heule de kortste weg naar school en het zwembad. De gemeente staat toe dat er op gefietst wordt. Dat deden de meeste leer lingen namelijk al en het pad - tussen Stolpweg en Burgemeester Van Eeten- straat - is er met vier meter breed genoeg voor. De kinde ren hoeven nu niet meer om te rijden via de Weststraat. Het gemeentebestuur geeft toe dat de ergernis van voetgangers over de fietsen de kinderen hiermee niet is opgelost. Volgens het be stuur is er echter ruimte ge noeg voor beide verkeers- soorten. Bromfietsen blijven verboden op het nieuwe 'on verplichte fietspad'. Het gemeentebestuur be seft ook dat het met dit be sluit een precedent heeft ge schapen. 'Er wordt op meer voetpaden gefietst omdat die de kortere weg zijn. Er zullen dus meer verzoeken komen'. De dorpsraad is het eens met de maatregel. Mijn dorp, mijn stad de toerist al de weg naar een mo nument of andere bezienswaardig heid. Dit alles in aanvulling op nieuwe plattegrondkasten op de parkeerterreinen. In het oorspronkelijke plan zou den de grote medaillons aan ge vels of masten worden gehangen. Burgemeester en wethouders zien hier toch maar van af. Hardstenen tegels, al dan niet voorzien van een natuurstenen rand, geven een rustiger beeld, vindt het dagelijks bestuur. Het is bovendien goedkoper, makkelij ker uitvoerbaar en ze kunnen op meer plaatsen worden aange bracht dan mogelijk is met de han gende medaillons. Tenslotte, merken B en W op, is het maatschappelijk draagvlak voor stapstenen groter. Eerder al kwamen B en W te rug op hun plan om de gratis par keerterreinen aan de rand van de stad andere namen te geven. Het terrein aan de Scheldestraat zou dan 'Westbrug' gaan heten. Dat is verwarrend, vindt coalitiepartij LSD. Voor de toerist, maar zeker ook voor politie, brandweer en am bulance die in geval van nood snel ergens ter plaatse moeten kunnen zijn. Het laten bakken en aanbren gen van de stenen medaillons past in het totaalbudget van 152.500 eu ro dat B en W voor de bewegwij zering hebben uitgetrokken. In mei moet alles klaar zijn. De grote tegels van een meter bij een meter, of in ronde uitvoe ring van 80 centimeter doorsnee, vormen het laatste onderdeel van Stenen medaillons van 80 centimeter doorsnee wijzen toerist de richting in Zierikzee de nieuwe bewegwijzering in Zie rikzee. Ze geven de richting van het centrum en de parkeerplaat sen aan. De vierhonderd kleine medail lons (cd'tjes) in de straat wijzen Leanne Braam (links) en Lisianne Ravia lieten zich tijdens de open dag van het dierenasiel opsluiten in een hon denhok. Ze haalden er 112 euro mee op. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE. Meer dan honderd mensen hebben zaterdag de open dag van het Dierenasiel Schou- wen-Duiveland bezocht. BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE KERKWERVE Inzameling rommelmarkt gestart Hoewel de activiteiten commissie van de Pro testantse Gemeente te Kerkwerve pas op 14 mei haar tweejaar lijkse actiedag houdt, is het inzamelen van spullen hiervoor al be gonnen. Het gaat dan om huis houdelijke artikelen, antiek, boeken, ser vies en dergelijke. Het centrale inlever- punt voor kleine spul len is in de schuur van de familie Post, Kerk- weg 18 te Kerkwerve. Grote spullen, zoals meubelen, kunnen hier niet worden ge plaatst. Er is ook een mogelijkheid om spul len op te laten halen. Hiervoor kan contact worden opgenomen met Piet bij de Vaate viatel. 06-12992505. GOES Reünie Het Goese Lyceum Het Goese Lyceum houdt zaterdag 2 april van 15.00 tot 19.30 uur een reünie naar aanleiding van het 150-jarig bestaan van de school. Aanmelden voor maandag 7 maart via: http://mwp.pontes.nl/ reunie2016/ uitnodiging.aspx ZIERIKZEE Aanmelden uiterlijk 19 februari bij C. Bimmel via secretaris@zierikzeeschaakt.nl. BROUWERSHAVEN. Voorafgegaan door de majorettes van Apollonia met hun lichtgevende batons, trokken zaterdagavond veertig kinderen met lampionnen door Brouwershaven. „Dat is een traditie die ooit door de Oranjevereniging is begonnen", legt majorettenbegeleidster Wilfra Deurloo uit. „Tien jaar geleden bij het jubileum van Apollonia hebben we die weer opgepakt." De optocht werd ondersteund door de drumband van Apollo en eindigde in de kantine van de brandweer, waar voor de deelnemers koffie, warme chocolademelk en koeken la gen te wachten. Eerder werden kinderen en ouders ontvangen in Radar- school De Schouw, maar die is gesloten, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Een twintigtal stenen medaillons in de bestrating moet de bezoeker vanaf mei de weg wij zen in monumentenstad Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52