JjjjJdlrl/ffJZJfJ, fjJ Het Pentagon en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zijn woest Koerdische militie YPG in Syrië is bondgenoot van Amerika maar in de ogen van de Turken terroristen. 4 NIEUWS vafïjr 399, Wie vecht tegen wie? ISTANBUL. Navobondgenoot Tur kije heeft opnieuw de stellingen van de belangrijkste Amerikaanse bondgenoot in Syrië, de Koerdi sche YPG-militie, onder vuur ge nomen. Turkije wil met de bom bardementen bereiken dat de Koerden zich terugtrekken van het militaire vliegveld Menagh dat eenheden van de YPG-militie ver overden op troepen van het extre mistische al-Nusra Front. Het gaat om gebied ten zuiden van de stad A'zaz, op amper 7 kilometer van de Turkse grens. Het Pentagon en het Ameri kaanse ministerie van Buitenland se Zaken zijn woest en willen dat Turkije de aanval onmiddellijk stopt. Ook de YPG-militie kreeg het verzoek de strijd om terrein winst te staken om verdere escala tie te voorkomen. Koerdische strijders in Syrië worden zowel door Amerika als Rusland gesteund. Turkije be schouwt de YPG niet als bondge noten in de strijd tegen IS, maar als 'terroristen', omdat ze banden hebben met de Koerdische afschei dingsbeweging PKK. De Syrische Koerden zijn al weken bezig met het veroveren van gebieden in het noordwesten van Syrië aan de Turkse grens. Ze hopen van heel noordelijk Syrië een autonoom Koerdisch gebied te kunnen ma ken. Dat is een nachtmerrie voor Turkije, omdat dat de Koerdische PKK in eigen land verder inspi reert om door te gaan met de ge wapende strijd voor zelfbestuur in het zuidoosten van Turkije. Vrijdag kwamen zeventien lan den juist overeen de strijd in Syrië tijdelijk te staken zodat humanitai re hulp kan worden geboden aan de noodlijdende Syrische bevol king. In Jarmuk bij Damascus kre gen duizenden mensen na een be legering van negen maanden dit Vrijdag kwamen zeventien landen juist overeen de strijd in Syrië tijdelijk te staken weekend van de VN-organisatie UNRWA weer eten, drinken en medicijnen. Verder wist het Rode Kruis vier vrachtwagens met hulp goederen naar de zwaarbevochten stad Douma te krijgen. Maar op andere plaatsen in Syrië is het vooralsnog niet mogelijk de bevol king te hulp te schieten. Tal van landen bombarderen gebieden die onder controle staan van Islamiti sche Staat. Ook Saudi-Arabië is zich actief in de strijd gaan men gen door straaljagers te sturen. In het westen van Syrië voeren Russische gevechtstoestellen sinds eind september aanvallen uit om het Syrische leger te onder steunen. Door die aanvallen zijn de spanningen tussen het Westen en Rusland hoog opgelopen. De bommen zouden niet uitsluitend stellingen van terreurgroepen als IS treffen - zoals het Kremlin be weert - maar juist Syrische bur gers en gematigde milities die strijden tegen het regime van pre sident Bashar al-Assad. De Russische premier Medve- dev veegde de verwijten dit week end van tafel. Hij stelt dat de Ame rikanen en hun bondgenoten juist nauwer met hem moeten samen werken om 'beestachtige' terreur groepen uit te roeien. „Het is wij, of zij", aldus de premier. Met de luchtsteun van Rusland heeft het Syrische leger de strop rond het door rebellen bezette deel van Aleppo, de grootste stad van het land, verder weten aan te trekken. De militairen veroverden Tamoura, een dorp dat uitkijkt op enkele bastions van de opstande lingen. Ook Tel Rifaat, een bol werk van de ultraconservatieve groep Ahrar al-Sham, kreeg dit weekend volgens activisten meer dan veertig luchtaanvallen te ver duren. De verwachting is dat als Tel Rifaat valt, alle noordelijke de len van Aleppo volgen. 58 09 58 Lderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Istrië Opatija ~r- 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Italië Bloemenrivièra 10/12 dagen Eilanden van Dalmatië Rr. Dalmatische kust 5 dagen Eiland Rügen Noord-Duitsland Aleppo Douma Jarmuk, Damascus Israëlische luchtmacht Bron: C. Lister, Middle East Institute in Washington DC Israëlische luchtmacht Na zware bombardementen door het Syrische leger wordt in de wijk al-Qaterji in Aleppo gezocht naar overlevenden, foto Abdalrhman Ismail/Reuters Syrische oppositie al-Qaeda Islamitische Staat Syrisch regeringsleger Pro-Syrische milities Hezbollah Shiitische-militie Rusland iraanse revol. garde Koerdische militie YPG Vrije Syrische leger VS luchtmacht Anti-IS-coalitie (VS) Turkije TVirken blijven Koerden Syrië bombarderen Syrische oppositie al-Qaeda Islamitische Staat Syrisch regeringsleger Pro-Syrische milities Hezbollah Shiitische-militie Rusland Iraanse revol. garde Koerdische militie YPG Vrije Syrische leger VS luchtmacht Anti-IS-coalitie (VS) Turkije door Mare Guillet en Gerben van 't Hof v.a. slechts Vertrekdata: 11,18, 25 april 23, JO mei/6,13,27juni /etc. 11 i I Jl Vertrekdata: 11,25 april 9, 30 mei 13 juni etc. Vertrekdata: 18 april/2,16, 30 mei13, 27junietc. Vertrekdata: 11,18, 25 april 2, 9, 16,23,30 mei/6,13,20,27juni/etc. Vertrekdata: 25 april/2, 9 mei etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4