De Feijter is al vroeg zeker van eindzege in crosscompetitie Dallinga kansloos zonder toppers SPORT 19 Thijsen wint met zelf gefokte vosruin Estobar Van de Bunder verovert titel bandstoten Door het wegvallen van de cross in Westdorpe pakte eerstejaars senior Job de Feijter, na zijn tweede plaats achter Maikel Peeman in de Gre velingencross, zijn eerste eindzege in de Koole Sport crosscompetitie. Na vier van de zes wedstrijden is de atleet van RKHAV niet meer bij te halen door Erwin Harmes, die vorig jaar de sterkste was, Eric Wolfert en Martijn de Kok. Bij de vrouwen ging de dagze ge naar het Belgisch talent Astrid Ver hoeven, die op de vierde plaats overall finishte. In de ijskoude omgeving van het 'Pas na mijn overwinning in de Elderschanscross dacht ik een kans te maken op de eindzege' Job de Feijter Grevelingenmeer trok Harmes de meu te op gang, kort gevolgd door De Feij ter en Peeman. Gedrieën hadden ze na de eerste ronde al meer dan too meter voorsprong op Ricardo Sint Nicolaas en Eric Wolfert. In de derde ronde werd Harmes door de twee jonkies op achterstand gezet en kon de Middelbur ger de eindzege in het circuit wel verge ten. In de laatste van de vijf rondes werd De Feijter nog op tien seconden gezet en kon Peeman zijn feestje vie ren. De Feijter had dus voldoende aan zijn tweede plaats om de eindoverwin ning op te eisen. In het begin van de competitie had hij nog zijn twijfels: „Pas na mijn overwinning in de Elder schanscross dacht ik een kans te maken op de eindzege." De atleet uit Sint Jan steen relativeerde wel het niveau in Zee land: „In de landelijke crossen komen de Zeeuwen niet in de top voor." Bij de vrouwen zorgde Astrid Ver hoeven uit het Belgische Asse voor een prima prestatie door plaatselijke favoriet Laurey van de Berge op meer dan drie minuten te zetten. „Dit is een ideale voorbereiding op het Belgisch kam pioenschap cross op 13 maart", zei ze. De laatste cross is op 27 februari in Vlissingen. Het is de vraag of de cross competitie volgend seizoen in deze vorm door kan gaan, aangezien Koole- sport stopt als hoofdsponsor en er nog geen vervangende sponsor is gevonden. Caudron verbleef in Turkije om daar zijn verplichtingen in de Turkse competitie te vervullen. Jean Paul de Bruijn was actief op het NK bandstoten. Daarnaast moest het team ook nog Patrick Vasseur missen die herstellende is van een hersenschudding. Daarom werd Berry Dallinga na zijn sabbatical weer in het die pe gegooid en dat bekwam hem slecht. Hij begon wel prima aan zijn partij tegen Van der Spoel en had na negen beurten tien caram boles achter zijn naam staan. Hier na verloor hij de controle over de wedstrijd en voegde er nog vijf ca ramboles in twintig beurten aan toe. „Ik mis nog wedstrijdritme", constateerde Dallinga. Voor Jean Paul de Kraker ver liep zijn debuut in de eredivisie aangenamer. Met een prima winstpartij op Addy Wienk (44-50 in 43 beurten) mocht hij tevreden zijn. „Debuteren met een zege is altijd lekker", zei de biljarter uit Hoek. De vervangers van de kopman nen stonden voor een onmogelij ke opgave. Met name Steven van Acker speelde zwak en had tegen Eddy Merckx niets in te brengen: 50-21 na 32 beurten. Bart Ceulemans deed het be ter. Met een tegenstander als Rai- mond Burgman is er normaliter weinig kans, maar de Belg ging de strijd aan en leidde na acht tien beurten met 23-30. Toen vond Burgman het welletjes en ging erop en erover zonder overi gens Ceulemans te overlopen. In tegendeel: die bleef taai verzet plegen en eindigde op slechts vijf caramboles van Burgman: 50-45 in 36 beurten. Teamleider Meerten Dallinga was niet gelukkig met het feit dat de ploeg niet in zijn sterkste sa menstelling kon aantreden. „Dat moet volgend seizoen anders." Waarmee hij, ongewild, aangaf dat er volgend seizoen gewoon weer eredivisie driebanden wordt gespeeld in Sluiskil. „Estobar is misschien geen superta lent, maar wel een fijn paard om te rijden", vertelde Thijsen na de wedstrijd in Axel. „Het is een paard dat altijd voor je wil werken en betrouwbaar is. Ik heb hem zelf gefokt en samen met mijn train- ster Stephanie de Frel opgeleid. Met haar werk ik al zeven jaar sa men. En dat klikt geweldig. Ik heb al veel van haar geleerd. Ik denk dat de Z2 voor Estoban ook niet het einde is. Hij maakt nog steeds progressie." In de in handicap verreden klas se M was Karolien Vermeulen in beide proeven de beste. De amazo ne uit Koewacht liep met de veel sprong, kracht en afdruk galoppe rende merrie Kadira met 65,33 en 65,00 procent naar de overwinnin gen. Vermeulen: „Kadira is een paard met veel potentie. Ze heeft ook een heel fijn karakter. Ik heb haar als tweejarige gekocht en eerst goed doorgetraind voor ik aan wedstrijden ben begonnen. Dat wordt nu beloond. Ze is nu zes en het loopt lekker. Ze deed vandaag ook weer wat ik dacht. Ze ging ervoor en bleef eraan trek ken." In de klasse Li won Dominique Cammaert uit Schoondijke de warmloopronde met de merrie Flo rence ST. Ze scoorde 62,33 procent. De Terneuzense Monique Beel- dens was in de herkansing met de merrie D Donna de beste (63,33). 'Estobar is misschien geen supertalent, maar wel een fijn paard om te rijden' EEDE. De Bevelanders, Schouwena- ren en Walcherenaren moesten een Zeeuws-Vlaming voor laten gaan bij het kampioenschap band stoten derde klasse. De titel ging dit weekeinde naar Aloys van de Bunder. Arie van den Hoven van VEGABV en Wim Remijn van BV Winden burg legden weliswaar beslag op zilver en brons, maar echt geluk kig waren zij er niet mee. Zij wa ren beiden hoger geplaatst de fina le binnengekomen en hadden dus op meer gerekend. Piet Bom, Lee Nguyen en Johan Louwerse deden in de marge mee en werden respectievelijk zesde, zevende en achtste. MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 tieleman Maikel Peeman, Erwin Harmes en Job de Feijter (vlnr) gaan aan kop in de Grevelingencross. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sjaak Sinke door Joop van den Oudenhoven APELDOORN. Zonder de kopman nen Frédéric Caudron en Jean Paul de Bruijn moest Dallinga.com te gen A1 Biljarts de klus zien te kla ren in de eredivisie driebanden. Dat lukte dus niet. De Zeeuwse ploeg verloor met 6-2. 7 De driebanders van Dallinga.com staan in de eredivisie op een zevende plaats. De ploeg heeft zeventien wedstrijden gespeeld en heeft zestien punten. door Lucien Roelandt AXEL. Winnen met een zelf gefokt paard, daar droomt iedere ruiter of amazone van. In de dressuurwed- strijd van De Vosserijders flikte Na thalie Thijsen uit Sint Kruis giste ren met de vosruin Estobar dit kunstje. Met een correct gereden proef, met als hoogtepunten de changementen en de uitgestrekte drafgedeeltes, liet ze met de Flo- rencio-zoon de teller oplopen tot 64,11 procent. Nathalie Thijsen amazone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48