Stunt blijft uit bij schakers HWP Stiepelaere en Deruddere zijn paar apart in Erpelkapperloop David van Eerd pakt dubtitel bij ZRTC Theo Middelkamp 18 SPORT Schweertman weer onderuit in NK-finale Renners waaien weg in Spanje Van Stevendaal grijpt naast titel Onverwacht verlies waterpoloërs DZK Squasher Piëdro Schweertman, afkomstig uit Koudekerke, is gis teren voor de vijfde maal tweede geworden op het Nederlands kampioenschap. Hij was voor de vierde keer in de finale niet opge wassen tegen Laurens Jan Anje- ma. De gamestanden waren 11-8, 11-7 en 11-8. Schweertman bood de nummer één van de plaat singslijst veel tegenstand, maar het was niet voldoende. Schaatser Salomé grijpt zilver op NK Flip Salomé is bij het NK mara- thonschaatsen voor masters in Biddinghuizen als tweede geëin digd. De schaatser uit Breskens kwam uit in de categorie 60+. Sa lomé moest in de sprint Leen- dert Wals voor laten gaan. Fop Fonteijne (Burgh-Haamstede) viel uit. Bij de categorie 50-59 jaar klasseerde Adriaan Provoost (Domburgzich als 38e. Van Anrooij in top tien in Eeklo Veldrijdster Lindy van Anrooij kwam tijdens twee wedstrijden in België goed voor de dag. De negentienjarige renster uit Kapel- Ie werd gisteren in Eeklo zeven de tussen de elites en was de eer ste belofte. Een dag eerder ein digde ze als dertiende in Middel- kerke. Beide races werden gewon nen door de Belgische Sanne Cant. Haar zus Shirin van Anrooij (13) werd in Hechtel-Eksel eerste bij een veldrit voor aspiranten. Ze had aan de meet een voorsprong van 1 minuut en 40 seconden. Zware nederlaag Bottles/De Parel In de derde divisie driebanden kreeg Bottles/De Parel een 7-1- nederlaag te slikken tegen The Friends/Ad's Catering. De neder laag was geflatteerd. Alleen Peter Snelders verloor zijn partij name lijk met royaal verschil. Luc Wul- franck redde de eer met een ge lijkspel tegen Jul van Aperen. David van Eerd is het wielersei- zoen goed begonnen. Nadat de 25-jarige Bredanaar de eerste trai- ningsrit had gewonnen, schreef hij zaterdag het clubkampioen schap van ZRTC Theo Middel kamp op zijn naam. Vorig jaar kwam Van Eerd nog uit voor DRC De Mol uit Dor drecht, maar dit seizoen heeft hij er voor gekozen om naar de Zeeuwse club over te stappen, evenals Michel Stroosnijder. Over drie weken start de topcom- petitie met de Ster van Zwolle en Middelkamp is daar één van De Zeeuwse profwielrenners Johnny Hoogerland en Antwan Tolhoek beleefden gisteren een vreemde dag. De Clasica de Al- meria, een eendaagse wedstrijd in het zuiden van Spanje, werd vanwege de extreem harde wind stilgelegd en vervolgens na een pauze sterk ingekort. Het tweetal van Team Roompot deed uitein delijk niet mee om de prijzen. Johnny Hoogerland reed met Nick van der Lijke zaterdag al de Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 'Costa Calida' over 199 ki lometer. Beiden finishten na de rit met één grote beklimming op flinke achterstand. HWP Sas van Gent-Kennemer Com binatie 3-7: De Zeeuws-Vlamin gen hadden Adrian Roos aan het eerste bord geposteerd, waar hij te gen grootmeester Loek van Wely mocht aantreden. Roos speelde een prima pot en er leek een stunt in te zitten. Een blunder gooide roet in het eten. Op de onderste borden ging het ook mis, hoewel HWP daar de sterkere spelers had zitten. Steven Geirneart kwam met een remise nog met de schrik vrij, maar Thibaut Maenhout en Rein Verstraeten kregen een nul aan hun broek. Hans Groffen moest genoegen nemen met een remise, terwijl hij de winst miste. Tom Piceu verzachtte de neder laag nog enigszins. Een blunder doet HWP'er Adrian Roos in zijn partij tegen grootmeester Loek van Wely de das om 2,5-5,5: De Sassenaren begonnen de competitie sterk, maar na een aantal nederlagen op rij moet men toch op de tellen gaan pas sen. Alleen Renzo Ducarmon no teerde een vol punt. Remises van Simon Provoost, Ashote Draftian en Wouter Ghyselen waren de an dere wapenfeiten. Landau-Axel-Dordrecht 3,5-4,5: Ran- Hierdoor staat De Linge nu aan kop met drie punten voorsprong. Wel heeft de ploeg een wedstrijd meer gespeeld. DZK had zaterdag een matige dy van Houtte speelde knap remi se tegen een betere opponent. De borden 3 en 5 leken het te gaan doen voor het team uit Axel. Gert- jan Verhaeren maakte in zijn prachtige stelling echter een blun der en verloor. Arthur Hugaert ver speelde zijn mooie stelling en daarmee kwamen de Dordtenaren erg goed weg. Deze partijen ble ken ook de sleutelpartijen. Lan dau verloor nipt en staat in de ge varenzone. Klasse 3G: HWP 3-Goes 4-4: Goes moet door een gelijkspel de koppo sitie delen in de derde klasse. HWP-speler Frederic Verduyn speelde zich naar de winst tegen Rien de Böck en Etienne van Leeu wen had een makkelijke middag te gen Rinus BurgerhofF. Jos van der Kaap had Goes al een punt be zorgd, waarna Joey Grochal de teams weer op gelijke hoogte bracht. Na een goede remise van Remco van de Braak en een remise van Louis Nieuwenhuijse kwam Goes goed weg, zeker omdat Sven Stange onderuit ging tegen Joris Deberdt. Joey van de Braak bezorg de Goes nog een punt door Jim van de Vreede te verschalken. Landau Axel 2-Souburg 3,5-4,5: Henrik Porte verloor verrassend van Nick Dubbeldam vanuit een wilde stelling. Daarna was het snel weer gelijk doordat René Tig- gelman talent Tamer Ismail ver sloeg. Na een benauwde remise van Bert Henderikse tegen Janco Dees was het Corné Boogaard die eindelijk eens een gewonnen stel ling naar de winst speelde. Jeroen Hekhuis liet Peter Kalisvaart zien dat twee lopers in een eindspel be ter is dan één toren. Henrik Wes- terweele bracht Souburg in veilige haven door Iris Schelleman te ver slaan. Dat Roeland Alders een re miseachtige stelling verprutste en Robin Bosters een gewonnen stel ling weggaf, deed er niet meer toe. start en kwam snel met 2-0 ach ter. De Vlissingers knokten zich te rug in de wedstrijd en kwamen in het begin van de tweede periode weer op gelijke hoogte. Toch kon DZK niet overtuigen. Er werden te veel fouten gemaakt en het spel was slordig. De twee leerden elkaar kennen op de atletiekbaan en zijn inmid dels ook getrouwd. Ze gaan sa men naar wedstrijden in zowel België als in Nederland. Zo kwa men ze zaterdag naar Axel om deel te nemen aan de Erpelkap- persloop van Road Running Axel. Ze bleken niet voor niets ge komen te zijn, want beiden won nen de loop over 17.000 meter. Het was de eerste maal dat Da vy Stiepelaere (30) en Lies Derud dere (29) van de partij waren in Zeeuws-Vlaanderen. „Vorig jaar heb ik veel wedstrijden gelopen. Als ik de balans daarover op maak, mag ik tevreden zijn. Ik hoop dat ik dat dit jaar voort zal mogen zetten", zei Deruddere na afloop in Axel. Voor Stiepelaere geldt in feite hetzelfde verhaal. Hij heeft al weer enkele overwinningen ach ter zijn naam en staan en zater dag won hij ook op fraaie wijze. Hij nam resoluut de leiding en voerde het tempo alleen maar op. de deelnemende teams. Vorig jaar won Van Eerd onder meer de Draai van de Kaai in Roosendaal en daarnaast behaal de hij nog verschillende tweede en derde plaatsen. Bij de beloften ging de titel naar Thijs de Lange uit Wemeldinge en bij de junioren was Ezra Tol hoek uit Zierikzee de sterkste. Robin Talen uit Heinkenszand werd derde bij de nieuwelingen, maar dat was wel voldoende voor de titel. Tenslotte werd Mar cel Foudraine uit Middelburg kampioen bij de amateurs. Robert van Stevendaal is op het NK libre in de topklasse als twee de geëindigd. De titel ging naar Sven Nabuurs uit Beuningen. De biljarter uit Vogelwaarde speelde een fantastisch toernooi, maar liep in de slotronde tegen zijn eerste nederlaag op. Na buurs was met 98-350 in twee beurten te sterk. Ondanks twaalf punten uit zeven wedstrij den, een moyenne van 95,47 en een hoogste toernooiserie van 350 zat er niet meer in dan zil ver. Wel hield Van Stevendaal promotie over aan zijn optreden. Eerder presteerde hij dit ook al in het kaderspel 57/2. De achtervolgers zagen hem uit eindelijk pas terug na de finish. Stiepelaere finishte als enige bin nen het uur: 57 minuten en 52 se conden. Sander Post was met een vierde plaats de beste Nederlan der. Bij de vrouwen werd Astrid Verhage uit Zuiddorpe keurig tweede, achter Deruddere (1.12.43). Ze had wel een achter stand van ruim zes minuten. Marianne de Kok uit Lewe- dorp liep een uitstekende wed strijd over 9100 meter. Met am per twee minuten achterstand werd zij vierde achter de Bel gische winnaar Liam de Mey. De tijd van De Kok was 35.49 minu ten. KRUININGEN Thibaut Vandenbussche, Helmut Cardon en Koen Leenhouts (vlnr) in actie voor het Witte Paard aan de rechterzijde van de tafel, foto Peter Nicolai AMSTERDAM BIDDINGHUIZEN EEKLO SPRUNDEL ALMERIA kampioenschap van Theo Middel der Heijden door Roeland Alders VLISSINGEN. De schakers van Het Witte Paard hebben niet kunnen stunten in de Meesterklasse. Thuis werd zaterdag met 7-3 verloren van Kennemer Combinatie. Klasse 2D: HWP 2-Vianen/DVP VLISSINGEN. De waterpoloërs van DZK bewezen zich zaterdag een slechte dienst in de derde klasse. De ploeg ging bij SG de Lingen met 9-8 onderuit. Scores DZK: Wouter Stap 3, Martijn Mechielsen 2, Jordy de Nood, Jasper Rouwendal en Sjoerd Leijnse 1. door Wim de Vos AXEL. Sinds zaterdag staat er ook een beeld van de Erpelkapper in het Belgische Wevelgem. De atle ten Davy Stiepelaere en Lies De ruddere wonnen de wedstrijd over 17.000 meter en kregen daar om de trofee mee naar huis. WINSCHOTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47