Bal Ji Korfballers Zaamslag op alle fronten afgetroefd bij Ventura Sport Erwin Mesu tweede in Falun Damploegen hopen nog op lijfsbehoud Scheldesport verschaft zich wat meer lucht in strijd om degradatie Veel Zeeuws eremetaal op NK voor masters Swift overklast Fortis in derby in eerste klasse SPORT 17 VLISSINGEN. Voor de Zeeuws-Vlaamse korf ballers was het een slecht weekeinde. Zo wel Zaamslag als Luctor verloor. Ventura Sport-Zaam slag 23-10: Derdeklasser Zaamslag werd op alle fronten afgetroefd en had afgezien van de eer ste tien minuten niets in te brengen. Verzachti- gende omstandigheid was de afwezigheid van drie spelers, onder wie topschutter Pjotr Hame link (ziek). „Het is ook geen schande om van deze ploeg te verlie zen", vond coach Inge Bekaert. „Het was een heel goede tegenstan der. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 5, Ri chard Verolme 2, Ger- win Zegers, Daphne de Vos en Yannick 1. Luctor-Scheldevogels 12-20: De thuisploeg ging nog voor de derde plek in de vierde klasse, maar kon het tegen Scheldevogels niet waar maken. De periode kort na rust deed de Terneu- zenaren de das om. Toen liep de tegenstan der van 7-8 bij rust uit naar 7-12. „Dat gebeurde in een tijdsbestek van tien minuten", zei coach Erik-Jan Dellebe- ke, „en achteraf zijn die bepalend geweest. We hadden niet meer de veerkracht om nog te rug te komen." Voor de pauze had Luc tor nog wel de geest. De thuisploeg poetste toen een 3-8-achterstand bijna helemaal weg: 7-8. „De opdracht na rust was om erop en erover te gaan", stelde Dellebe- ke. Het kwam er echter niet van en dus resteert een plek in de midden moot. Scores Luctor: Eline Jan sen 3, Marjolein Durink, Jesper de Pooter en Pie- ter Kousemaker 2, Anthony van de Velde, Karlijn den Hollander en Adrie de Jonge 1. Bij het Zweedse Falun werd een race gehouden over 150 kilo meter. In de laatste rondes wa ren er drie mannen weg: Simon Schouten, Erwin Mesu en Jordy Harink. Mesu, die vorig jaar de Alternatieve Elfstedentocht won en dit jaar nog niet zijn stempel kon drukken op de wedstrijden, had kansen op de dagzege, maar kwam uiteindelijk net tekort in de sprint met Schouten. De win naar had in de laatste 25 kilome ter al het kopwerk in zijn eentje moeten doen. „Dat was mara thon-onwaardig", zei hij op de si te schaatsen.nl. „Ik heb inderdaad niks meer ge daan, maar dat was niet uit weel de", reageerde Mesu. „Schouten vergeet dat ik al tientallen kilome ters vooruit reed voordat hij erbij kwam. Ik zat gewoon stuk. En ik besefte heel goed dat er maar één manier was om nog een kansje op de winst te maken, en dat was door in het restant niets meer te doen. Normaal niet mijn stijl, maar het was niet anders." Schouten haalde zijn gram met de zege. Mesu kon heel goed leven met de tweede plaats. De uithoudingsproef van 150 kilometer was de laatste binnen de KPN Grand Prix. Deze ging over vier natuurijswedstrijden: twee in Oostenrijk en twee in Zweden. Erwins broer Niels, vori ge maand de winnaar van de Al ternatieve Elfstedentocht, stond na drie wedstrijden tweede in het algemeen klassement en had nog kans op de titel. Hij greep daar echter met zijn achtste plek in de slotrace naast. Schouten won na melijk ook de Grand Prix en de Middelburger werd tweede. Opmerkelijk was de tweet van Niels Mesu na de race. 'Blij dat Si mon kon winnen', meldde hij. Schouten is zijn ploeggenoot, maar die klopte nu juist zijn broer in de sprint. Bij PWG-captain Kees Rijk over heerste na afloop de teleurstelling. WSDV 2 maakte een allesbehalve sterke indruk. Nadat de eerste vier partijen in een gelijkspel waren geëindigd, pakte PWG dankzij winstpartijen van de opnieuw sterk invallende Jeanine van der Horst en Fons Huijbreghts een comfortabele 8-4-voorsprong en leek een verrassing in de maak. Maar die bleef uit. Hans Bomgaars en Jos de Wild remiseerden, ter wijl Kees Rijk en Rianka van Om- bergen verloren. Met nog een wedstrijd te gaan (tegen Ons Genoegen Utrecht) staat PWG net boven de rode streep, maar is het degradatiege vaar nog niet afgewend. De Middelburgse damclub reis de zaterdag zonder illusies naar Utrecht af. Drie basisspelers ont braken zodat een zware nederlaag het meest waarschijnlijke scenario leek. Al vroeg in de wedstrijd ontrolde zich een totaal ander script. Wim Koppejan won bin nen een half uur door een dam- combinatie en Jan Moens verraste een op papier sterkere tegenstan der met een venijnige truc. Een ne derlaag van Ruud van Eenennaam halveerde de voorsprong. Na gelij ke spelen van Daaf Kasse en inval ler Jan Grim bracht een nederlaag van Piet Allaart de partijen weer in evenwicht. Een andere invaller, Gerard Krijger, zorgde dankzij winst in een gecompliceerde partij opnieuw voor een marge van twee punten. Jaap de Jonge speelde ge lijk, waarna een nederlaag van Piet Walraven de stand op 9-9 bracht. Omdat Jan Flikweert in een nade lig eindspel verzeild was geraakt leek het toch nog op een nederlaag uit te draaien, maar na een foutje van zijn opponent kon Flikweert een puntendeling forceren. In theorie zijn de Middelbur gers nog niet veilig, maar de kans op lijfsbehoud is groot. Scheldesport behaalde zijn eerste overwinning in 2016. De Terneuze naren waren in de derby te sterk voor Smokkelhoek. Na een goede start van Scheldesport kwam de tegenstander uit Kapelle nog voor de rust terug tot drie punten: 32-29. In de derde periode legden de Zeeuws-Vlamingen de basis voor de winst. Thijs de Groote scoorde een aantal driepunters en verder was Yoeri Buijze sterk op dreef. Verdedigend pakte Maurits van Aalst de nodige rebounds. Dat alles leidde aan het einde van de derde periode tot een mar ge van twaalf punten (59-47) in het voordeel van Scheldesport. In de laatste periode consolideerde de Terneuzense ploeg de voor sprong. De Groote blonk uit op de guardpositie en had met 28 pun ten een groot aandeel in de Ter neuzense zege. Buijze was bij Scheldesport goed voor twaalf punten. Engels-Wisse liet de klok bij de 200 meter stilstaan na 27,35 secon den. Op de dubbele afstand won ze met 1.01,02. De atlete van Dyna mica legde ook nog beslag op de tweede plaats bij het verspringen. Ze landde na 4,82 meter. Haar clubgenote Daphne Zer- bib-Jasperse mocht driemaal op het podium klimmen. In de catego rie vrouwen 40 pakte ze het zilver op de 200 meter (28,71) en bij het verspringen (4,92). Daarnaast werd ze derde bij het hoogspringen (1,45) in de gecombineerde klasse vrouwen 35-40. Voor Patricia Dieleman, atlete bij Scheldesport, waren er twee plakken. Bij de vrouwen 45 liep ze naar zilver op de 60 meter (8,97) en brons op de 400 meter (1.07,78). Op die laatste afstand greep Natha lie Lotthrinkx van AV'56 in 1.06,26 het zilver. Haar clubgenoot Cees-Jan Berman werd bij de man nen 60 tweede op de 60 meter. Zijn tijd was 7,70 seconden. Ro nald Rasenberg van Scheldesport kwam bij het hinkstapspringen uit op 9,52 meter. Hij werd daarmee derde in de klasse mannen 55-70. MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 terug bij Tjoba door Roeland van Vliet FALUN. De Middelburgse schaat ser Erwin Mesu is zaterdag twee de geworden in de laatste buiten landse wedstrijd op natuurijs. Hij redde daarmee zijn seizoen, maar met zijn manier van rijden oogst te hij wel kritiek. door Daaf Kasse MIDDELBURG. De twee Zeeuwse damteams hebben zaterdag uitste kend gepresteerd in de nationale competitie. PWG 's-Gravenpolder hield in Wageningen koploper WSDV 2 op een 10-1 O-gelijkspel. In Utrecht boekte de Middelburgse damclub tegen Ons Genoegen, de nummer twee in de eerste klasse C, ook een onverwacht gelijkspel. door Aector Dooms TERNEUZEN. De basketballers van Scheldesport boekten zaterdag een belangrijke 77-63-thuiszege in de derby tegen Smokkelhoek. Daar door kregen de Terneuzenaren weer wat meer lucht in de strijd om de onderste plaatsen in de tweede klasse rayon zuid. Het duel van de vrouwen van Scheldesport ging in de tweede klasse niet door, omdat Virtus niet kwam opdagen. Daardoor kreeg Scheldesport de punten reglementair cadeau. Scheldesport-Smokkelhoek 77-63: APELDOORN. Anjolie Engels-Wisse heeft tijdens het NK voor masters tweemaal goud gepakt. In Apel doorn won de Middelburgse atlete de 200 en de 400 meter bij de vrouwen 35.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46