Groede consolideert Koppositie in vijfde klasse Ploeg van Fonny Verstraeten is in derby te sterk voor Terneuzen: 1-0 SPORT 15 Tarik Arici maakt vlak voor tijd de winnende treffer. WESTDORPE. Lang zag het ernaar uit dat het Zeeuws-Vlaams onder onsje in de derde klasse van het zondagvoetbal tussen RIA West- dorpe en Terneuzen in een doel puntloos gelijkspel zou eindigen. Drie minuten voor tijd bezorgde Tarik Arici de Westdorpenaren vanaf de strafschopstip alsnog de overwinning: t-o. Het was een bevrijdende zege voor de thuisploeg, die met de tweede winst in vier wedstrijden 'Operatie Handhaving' heeft inge zet. „We leven weer", glunderde trainer Fonny Verstraeten, die er aan toevoegde dat de zege niet al leen verdiend, maar daarnaast zeer welkom was voor de moraal in de ploeg. „Zo'n lange reeks ne derlagen, daar word je als groep niet vrolijk van. Dit is voor ons een heel belangrijke overwinning. Willen we echt stappen maken, dan zullen we ook de komende wedstrijden punten moeten pak ken. We kunnen ons tegen Patrij zen en Alliance geen verlies ver oorloven." Vier van de zeven nieuwko mers in de selectie hadden een aandeel in de winst op Terneuzen. Achterin vormde Patrice Engel- schenschilt met Yannick Vanhijfte een sterk centraal duo, op het mid denveld was Hakim Boucheta de vormgever en voorin werd de ge blesseerde Bixente Persan in de rust vervangen door Bram van Eenaeme. De nieuwelingen ver schaffen de trainer meer opties en waren volgens voorzitter Bertrand Vael dringend nodig om handha ving na te streven. „De spelers die gekomen zijn, zijn allemaal beken- 'De spelers die gekomen zijn, zijn bekenden van jongens die hier al speelden' den van jongens die hier al speel den. Je moet als club sportieve am bities hebben. Dat betekent voor ons dat we graag zo hoog mogelijk willen blijven spelen. We zullen al tijd afhankelijk zijn van jongens uit de regio. Ook voor de toekomst ziet er niet goed uit, omdat we nauwelijks jeugdspelers hebben. We hebben alleen een eigen E-teampje en verder combinatie teams met Corn Boys. Bij de B-ju nioren met maar vier jongens van RIA. A-junioren hebben we hele maal niet." Met Gertjan Vael als enige West- dorpenaar in de basis trok RIA W. na de openingsfase het spel naar zich toe. Beide ploegen wekten vooral de indruk om niet te willen verliezen, maar dat was volgens doelman Dennis Wondergem van Terneuzen vooraf niet het doel. „We zijn met de insteek gekomen om te winnen, om aansluiting te vinden met het linkerrijtje. Het was lastig voetballen, maar we heb ben weinig laten zien. Ik heb het in elk geval niet koud gehad", zei de keeper, die zijn ploeg met reac ties op schoten uit de tweede lijn lang op de been hield. Beenreflex Toch kreeg Terneuzen in de eer ste helft een beste kans. Can Kiran zag zijn inzet met een beenreflex door Mike Danschutter gekeerd. In de slotfase van de eerste 45 minu ten drong de thuisploeg aan. Jordi Maas en Hakim Boucheta waren na een individuele actie dicht bij een treffer. „In de tweede helft hebben we helemaal niks meer weggegeven", vond Fonny Verstra eten. „We waren qua veldspel iets beter, maar hadden moeite om kansen te creëren." Gertjan Vael: „We stonden goed georganiseerd, speelden tot de 'zestien' goed, maar de eind- pass was vaak niet goed. We wa ren negentig minuten gewoon be ter." Dennis Wondergem: „Ze ble ven maar kappen en draaien en mochten veel schieten. Ieder schot was gevaarlijk, omdat er dik wijls een rare stuit in zat." Uiteindelijk maakten de West dorpenaren het verschil op basis van individuele kwaliteit. Vooral Boucheta, die in het seizoen 2013-2014 bij Hoek speelde, en Ari ci waren moeilijk van de bal af te krijgen en zorgden voor dreiging. Op het moment dat iedereen zich verzoend had met een gelijkspel, forceerde de thuisploeg toch de be slissing. Arici zocht vanaf rechts zijn tegenstander op, versnelde in de passeerbeweging en ging in de zone van de waarheid tegen de grond. De aanvalsleider liet doel man Wondergem vervolgens van af elf meter kansloos. RIA W.-Terneuzen 1-0 (0-0). 87. Ta rik Arici 1-0 (strafschop). Scheidsrech ter: J. Verpaalen (Rucphen). Gele kaart: Tarik Arici, Patrice Engelschen- schilt (beiden RIA W.), Dennis de Kra ker, Remco van Leeuwen en Mark Michielsen (allen Terneuzen). Aantal toeschouwers: 275. Groede-Sluis 3-1: Groede ging voortvarend van start en kwam na twintig minuten ook verdiend op een i-o-voorsprong door een doelpunt van Wesley Steijaert. Onmiddellijk na de hervatting scoorde Steijaert nog eens en leek de wedstrijd beslist. Halverwege de tweede helft blies Tom Hu- bregtse het duel echter nieuw le ven in met een doelpunt dat door de thuisclub bestreden werd om- Koploper Groede profiteert van puntenverlies concurrent Achtmaal in wedstrijd tegen Rimboe. dat de bal de doellijn niet zou zijn gepasseerd. Nadat Groede een moeilijke fa se zonder tegentreffer had door staan, bepaalde Bart van den He mel diep in blessuretijd de eind stand op 3-1. wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op met kansen over en weer. Nadat Tim Roodhuizen een kop bal op de paal had zien belanden, bracht Jürgen van Schilt in de dertigste minuut de thuisclub op 1-0. Na de pauze nam Lepelstraatse Boys het heft steeds meer in han den, maar ondanks een handvol kansen duurde het tot de 80e mi nuut voordat Van Schilt nog eens kon scoren. De topscorer van de thuisclub was daarna ook verant woordelijk voor de 3-0. SDO'63-NVS 2-1: De wedstrijd was niet hoogstaand, maar gezien de omstandigheden kon dat ook bijna niet. Al na zeven minuten spelen kwam de thuisclub op voorsprong door een doelpunt van Joost Weemaes. Hij scoorde met een fraaie kopbal. Het bleef 1-0 tot diep in de tweede helft. In de 70e minuut scoorde Weemaes nog eens nadat Lepelstraatse Boys heeft in de vijfde klasse van het zondagvoetbal nog altijd de minste verliespunten. hij na een fraaie solo vrij voor het doel was verschenen. Niet lang daarna zorgde Rick van Hoek voor de aansluitingstreffer en een spannende slotfase. Omdat NVS geen vuist kon maken, kon SDO'63 makkelijk stand houden: 2-1. Vogelwaarde-Terhole 3-1: Vogel waarde legde de basis voor de uit eindelijke 3-1-overwinning op hekkensluiter in het eerste kwar tier van de wedstrijd. Al in de openingsminuut scoor de Dion Murre met zijn hoofd en daarna schoot hij ook nog eens van afstand raak. Na de 2-0 liet Vo gelwaarde de teugels wat vieren en kwam Terhole beter in de wed strijd. Halverwege de tweede helft trof Dion Murre echter voor de derde keer doel en was de wed strijd beslist. Pas in de blessuretijd konden de bezoekers nog via Cas Hoek te- genscoren: 3-1. MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 Bevrijdende zege voor RIA W. door Peter van Kouteren Bertrand Vael, voorzitter RIA W. Terneuzen-speler Douwe de Kok (6) gaat het luchtduel aan met RIA W.-doelman Mike Danschutter. Can Kiran (links) en Yannick Vanhijfte wachten het ver volg af. foto Peter Nicolai door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. Dankzij een 3-1-over winning op Sluis handhaafde Groe de zich gisteren aan de leiding in de vijfde klasse A van het zondag voetbal. De ploeg van trainer André de Nooijer mocht zich daar naast gelukkig prijzen met het puntverlies van concurrent Acht maal, dat tegen Rimboe niet verder kwam dan een 1-1-gelijkspel. Lepel- straatse Boys bleef de ploeg met de minste verliespunten door een ruime overwinning op Graauw: 3-0. Lepelstraatse Boys-Graauw 3-0: De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44